LV/Prabhupada 0054 - Visi Vienkārši Sagādā Krišnam Raizes



His Divine Grace Srila Bhaktisiddhanta Sarasvati Gosvami Prabhupada's Appearance Day, SB 6.3.24 -- Gorakhpur, February 15, 1971

Tātad Mājāvādī vēlas pierādīt, ka augstākā patiesībā ir "nirākāra", jeb impersonāla. Tātad Krišna dod jums saprātu: "Jā, jūs to izvirzāt. Izvirzāt šo loģiku, šo loģiku, to loģiku." Līdzīgi, Krišna dod... Ir bengāļu paruna par to, kā strādā Dievs, ka viens vīrs, mājsmainieks lūdz Dievu: "Mans dārgais Kungs, lūdzu, lai manā mājā šonakt nebūtu nekādas zādzības, ne arī laupīšanas. Lūdzu, glāb mani!" Tā viens vīrs saka lūgšanu, šādi lūdzas. Cits vīrs, zaglis, lūdzas: "Mans dārgais Kungs, šonakt es apzagšu to māju. Lūdzu, palīdzi man no turienes kaut ko izzagt." Kāds tad ir Krišnas stāvoklis? Krišna ir ikviena sirdī. Tātad Krišnam jāapmierina daudzas lūgšanas. Laupītāja, zagļa, un mājsaimnieka — tik daudzas lūgšanas. Tātad Krišnas pielāgojums... Bet Viņš joprojām ir... Krišna pielāgojas saprātīgi. Viņš visiem dod brīvību. Un visiem tiek dotas iespējas; tik un tā Viņu apgrūtina. Tādēļ Krišna dod padomu saviem bhaktām: "Neko neplānojiet. Nelieši, nejēgas, neapgrūtiniet Mani! Lūdzu, ziedojieties man! Sekojiet Manam plānam, [tad] jūs būsiet laimīgi. Jūs plānojat, esat nelaimīgi; arī Es esmu apbēdināts. Arī Es esmu apbēdināts. Ik dienas tiek kalti tik daudzi plāni, un Man tie jāpiepilda." Bet Viņš ir žēlsirdīgs. Ja... Ye yathā māṁ prapadyante tāṁs... (BG 4.11).

Tātad, izņemot Krišnas bhaktu, visi citi vienkārši sagādā Krišnam neērtības, neērtības, neērtības. Tādēļ viņus sauc "duškritina". Duškritina, pats nelietīgākais, ļaundaris. Nekaliet nekādus plānus. Pieņemiet Krišnas plānu. Jūsu plāni Krišnam vienkārši radīs neērtības. Tādēļ bhakta nelūdz neko pat sevis uzturēšanai. Tāds ir tīrs bhakta. Viņš neapgrūtina Krišnu savu pamatvajadzību apmierināšanai. Ja viņš sevi neuzturēs, viņš cietīs, gavēs; tik un tā viņš Krišnam [neko] neprasīs. "Krišna, esmu ļoti izsalcis. Dod man kaut ko ēst!" Protams, Krišna uzrauga Savu bhaktu, bet bhaktas princips ir neuzvelt Krišnam nekādus [savus] plānus. Lai Krišna dara. Mums vienkārši jādara saskaņā ar Krišnas plānu.

Tātad, kāds ir mūsu plāns? Mūsu plāns, Krišna saka, [ir] "sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ (BG 18.66). Man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī." Mūsu plāns ir tāds pats. Mēs tikai aģitējam Krišnas dēļ, ka "apzinieties Krišnu!" Mums jārāda savs piemērs tam, kā nokļūt Krišnas apziņā, kā mēs godinām Krišnu, kā ejam uz ielām, lai skandētu Krišnas vārdu, pārpasaulīgo vārdu. Mēs izplatām Krišnas prasādu. Ciktāl vien iespējams, mūsu pienākums ir mudināt cilvēkus nokļūt Krišnas apziņā. Tas arī viss. Šī iemesla dēļ jūs varat plānot, jo tas ir Krišnas plāns. Bet šiem plāniem ir jābūt Krišnas svētītiem. Negudrojiet savus pašu plānus. Tādēļ, lai jūs virzītu, vajadzīgs Krišnas pārstāvis. Tas ir garīgais skolotājs.

Tātad ir milzīgs plāns un apjomīga shēma. Tādēļ mums jāseko mahādžanu pēdās. Un šeit ir teikts, ka "dvādaśaite vijānīmo dharmaṁ bhāgavataṁ bhaṭāḥ". Viņš teica: "Mēs, izvēlētie mahādžani, Krišnas pārstāvji, zinām, kas ir bhāgavata-dharma, kas ir Krišna-dharma." Dvādaša. Dvādaša. "Dvādaša" nozīmē jau pieminētos divpadsmit vārdus: svayambhūr nāradaḥ śambhuḥ... (ŠB 6.3.20). Esmu izskaidrojis. Tātad Jamarādža teica: "Tikai mēs, šīs divpadsmit personas, Krišnas pārstāvji, zinām, kas ir bhāgavata-dharma." Dvādaśaite vijānīmaḥ. "Vidžānīmah" nozīmē "mēs zinām". Dharmaṁ bhāgavataṁ bhaṭāḥ, guhyaṁ viśuddhaṁ durbodhaṁ yaṁ jñātvāmṛtam aśnute. "Mēs zinām". Tādēļ ir ieteikts: "mahājano yena gataḥ sa panthāḥ." (Čč Madhja 17.186). Kā ieteikuši šie mahādžani, tas ir patiesais ceļš uz Krišnas izprašanu jeb garīgo glābšanu.

Tātad mēs sekojam Brahma-sampradājai, pirmajam, Svajambhū. Brahma. Brahma, tad Nārada, no Nāradas Vjāsadēvam. Šādā veidā Madhvāčārjam, Šrī Čaitanjam Mahāprabhu, šādi. Tādēļ šodien, tā kā sekojam tādas personības pēdās kā Šrī Bhaktisiddhānta Sarasvatī Gosvāmī Prabhupāda, šī ir, šodien ir viņa parādīšanās diena. Tādēļ mums jāgodina šis tithi ar lielu cieņu un jālūdz Bhaktisiddhāntam Sarasvatī Gosvāmī, lai "esam iesaistīti kalpošanā jums. Tādēļ dodiet mums spēku, saprātu. Un mūs [lai] vada jūsu kalps." Tātad šis ir veids, kā mums jālūdz. Un es domāju, ka vakarā mēs izplatīsim prasādam.