LV/Prabhupada 0082 - Krišna Ir Klāt Visur

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kṛṣṇa is Present Everywhere - Prabhupāda 0082


Lecture on BG 4.24 -- August 4, 1976, New Mayapur (French farm)

Bhakta: Mēs varam teikt, ka Krišna ir klāt garīgi, dzīvās būtnes sirdī.

Prabhupāda: Krišna ir klāt visur.

Bhakta: Kā persona vai kā enerģija?

Prabhupāda: Savā enerģijā. Arī kā personīgi. Personu mēs nevaram redzēt ar tagadējām acīm, bet enerģiju mēs varam just. Izskaidrojiet šo jautājumu arvien vairāk. Tātad tad, kad mēs pilnībā esam apzinājušies, ka viss ir brahma, sarvaṁ khalv idaṁ brahma... Attīstīts bhakta neredz neko citu kā tikai Krišnu.

Bhakta: Šrīla Prabhupāda, vai pastāv tieša atšķirība starp materiālo enerģiju un garīgo enerģiju?

Prabhupāda: Jā, atšķirība; ir daudzas atšķirības. Tas pats piemērs, elektrība. Strādā tik daudz kas, enerģijas atšķirība. Pat diktofons darbojas ar elektrību. Tā pati enerģija, elektrība. Tādēļ Krišna saka: "Ahaṁ sarvasya prabhavaḥ" (BG 10.8). Viņš ir visa cēlonis.

Bhakta: Bhagavad-gītā ir izskaidrots, ka iespējams mainīt ķermeni dzīves laikā, bet mēs redzam, ka melnādainais nekad nekļūs [dabiski] balts, vai ka ir nemainīgs, ka ir kaut kas nemainīgs ķermenī, kaut gan tas mainās. Kas tas ir? Kā tas nākas, ka notiek ķermeņu nomaiņa, bet mēs tik un tā varam atpazīt kādu no tā jaunības līdz vecumam?

Prabhupāda: Tātad tad, kad jūs tālāk pilnveidojaties, jūs redzēsiet, ka nav atšķirības starp melno un balto. Gluži kā plaukstoša puķe aug, un tai [tās ziediem] ir dažādas krāsas. Tātad tas rodas no tā paša avota. Kā tādas atšķirības nav, bet, lai to padarītu skaistu, ir tik daudz krāsu. Saules gaismā redzamas septiņas krāsas, un no šīm septiņām krāsām rodas krāsu dažādība, sākotnējā krāsa ir baltā, un tad rodas tik daudzas krāsas. Vai tas ir skaidrs?

Bhakta: Šrīla Prabhupāda, ja Krišna ir visa radītājs un viss ir pakļauts Krišnas gribai, vai mēs patiesi varam noteikt, kas ir labs un kas ir slikts?

Prabhupāda: Nav laba vai slikta, tie ir prāta izgudrojumi. Bet kopumā [atrašanās] šajā materiālajā pasaulē nozīmē sliktu.