LV/Prabhupada 0090 - Sistemātisks Menedžements - Kā Gan Citādi Izveidotu ISKCON

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Otherwise How ISKCON Will Be Done? - Prabhupāda 0090


Morning Walk -- December 5, 1973, Los Angeles

Prabhupāda: Visi pieder pie Krišnas ģimenes, bet mums jāredz, kas tiek darīts Krišnas dēļ. Tāpat kā ikviens valsts pilsonis. Kāpēc cilvēkam ir ietekmīgs amats un augsts tituls?

Prabhupāda: Kāpēc? Jo viņš ir atzīts.

Sudāma: Tiesa.

Prabhupāda: Tātad ir jākalpo. Vienkārši just, ka "es piederu Krišnas ģimenei", un Krišnas dēļ neko nedarīt, tas nav...

Sudāma: Tas nav labi.

Prabhupāda: Tas nav labi. Tas nozīmē, ka viņš... Ļoti drīz viņš atkal Krišnu aizmirsīs. Viņš atkal aizmirsīs.

Sudāma: Patiesībā citi elementi ir tik vareni. Cilvēki šeit, lai gan viņi ir Krišnas ģimenes locekļi, tā kā viņi ir aizmirsuši, arī mūs ietekmē viņu aizmirstība.

Prabhupāda: Jā. Aizmirstība ir maija.

Sudāma: Jā.

Prabhupāda: Maija nav nekas. Tā ir aizmirstība. Tas arī viss. Tai nav pastāvēšanas. Aizmirstība nepastāv. Bet kamēr tā ir, tas ir ļoti apgrūtinoši.

Sudāma: man daži bhaktas ir uzdevuši jautājumu, sakot, ka viņi dažreiz nejūtas laimīgi. Tātad pat tad, ja viņi ir nelaimīgi, prātā, viņiem tik un tā jāturpina darboties Krišnas apziņā. Es viņiem saku, ka pat ja kāds ir nelaimīgs...

Prabhupāda: Bet jums ir jārāda piemērs. Ja jūs rādāt atšķirīgu piemēru, kā gan viņi sekos? Piemērs ir labāks par priekšrakstu. Kāpēc jūs dzīvojat ārpusē?

Sudāma: Nu, es...

Prabhupāda: ...pagājušo reizi mana veselība bija tik ļoti pasliktinājusies, ka man bija šī vieta jāatstāj. Tas nenozīmē, ka es pametīšu Biedrību. Es devos uz Indiju un atveseļojos. Vai devos uz Londonu. Viss tas ir kārtībā. Tātad dažreiz veselība var būt... Bet tas nenozīmē, ka mēs atstāsim Biedrību. Ja mana veselība šeit nav stabila, es dodos... man ir simts centru. Un jūs nedosieties ārpus šī Visuma, lai atgūtu veselību. Jums jāpaliek šajā Visumā. Tad kāpēc jūs dodaties ārpus Biedrības? ...Šrī Narotama dāsa Thākura. Mums jādzīvo ar bhaktām. Kāpēc es pametu savu ģimeni? Tāpēc, ka viņi nebija bhaktas. Tādēļ ierados es... Citādi vecumā man būtu bijis ērti. Nē. Mēs nedrīkstam dzīvot ar nebhaktām, neatkarīgi no tā, vai viņi ir ģimenes locekļi vai kādi citi. Tāpat kā Mahārādžs Vibhīšans. Tā kā viņa brālis nebija bhakta, viņš brāli atstāja. Viņš devās pie Rāmačandras. Vibhīšana. Vai to zināt?

Sudāma: Jā.

Hridajānanda: Tātad, Prabhupāda, tiek teikts, ka sanjāsī jādzīvo vienam, tas nozīmē, tikai ar bhaktām.

Prabhupāda: Kurš...! Kur ir teikts, ka sanjāsī jādzīvo vienam?

Hridajānanda: Es domāju, ka dažviet jūsu grāmatās.

Prabhupāda: Eh?

Hridajānanda: Dažviet jūsu grāmatās. Vai tas nozīmē "ar bhaktām"?

Prabhupāda: Galvenokārt sanjāsī var dzīvot viens. Bet sanjāsī pienākums ir sludināt.

Sudāma: To es nekad nevēlos pārtraukt.

Prabhupāda: Eh? Sudāma: Es nekad nevēlos pārtraukt sludināt.

Prabhupāda: Sludināžanu jūs nevarat saražot. Jums jāsludina saskaņā ar principiem, ko noteicis jūsu garīgais skolotājs. Jūs nevarat izgudrot savu personīgo sludināšanas veidu. Tas nav vēlams. Ir jābūt kādam vadītājam. Kāda vadībā. Yasya prasādād bhagavat... Kāpēc tas ir teikts? Visur, birojā, ir kāds tiešais priekšnieks. Jums viņš jāiepriecina. Tā ir kalpošana. Pieņemsim, ka birojā, ir nodaļas priekšnieks. Un ja jūs strādājat pēc sava prāta, tā teikt, "Jā, es daru savu darbu", un nodaļas priekšnieks nav apmierināts, vai domājat, ka šāda veida kalpošana ir laba? Līdzīgi it visur mums ir kāds tiešais priekšnieks. Tātad mums jāstrādā. tas ir sistemātiski. Ja ikviens ražo, izgudro savu paša dzīvesveidu, tad tas noteikti rada haosu.

Sudāma: Jā, tā ir taisnība.

Prabhupāda: Jā. Nu mums ir pasaules organizācija. ir garīgā puse un ir arī materiālā puse. [Lai gan arī] tā nav materiālā puse. Arī tā ir garīgā, tas ir, sistemātiskā vadība. Kā gan citādi tas tiks paveikts? Tāpat kā Gaurasundara pārdeva māju, un nav ne miņas no naudas. Kā tas ir? Viņš [Gaurasundara] viņam [pircējam] nejautāja, nevienam. Viņš pārdeva māju, un no naudas nav ne ziņas.