LV/Prabhupada 0091 - Jūs Šeit Stāvat Kaili

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

You Stand Here Naked - Prabhupāda 0091


Morning Walk -- July 16, 1975, San Francisco

Dharmādjakša: Mūsdienās viņi patiesībā apzinās savu kļūdu, un vairāk pēta nāvi, mēģinot sevi vairāk sagatavot nāvei. Bet vienīgais, ko viņi var teikt, ir: "Pieņemiet to." Vienīgais, ko viņi var darīt, ir teikt: "Tu mirsi. Tādēļ vienkārši pieņem to ar priekpilnu attieksmi."

Prabhupāda: Bet es nevēlos mirt. Kāpēc lai es būtu priecīgs? Tu, nelieti, saki: "Kļūsti priecīgs!" "Priecājoties tiec pakārts." Advokāts teiks: "Nekas. Tu esi zaudējis prāvu. Nu vien priecīgi piedzīvo savu pakāršanu."

Dharmādjakša: Tas patiesībā ir pilnīgs mūsdienu psiholoģijas mērķis — panākt to, ka cilvēki pielāgojas faktam: viņiem jāpaliek šajā materiālajā pasaulē. Un ka jums ir kāda vēlme atstāt šo materiālo pasauli, viņi teiks, ka esat neprātīgs. "Nē, nē. Jums vairāk/ vēlreiz jāpielāgojas materiālajiem apstākļiem."

Bahulāšva: Viņi māca jums pieņemt dzīves vilšanās. Viņi māca, ka jums jāpieņem visas dzīves vilšanās.

Prabhupāda: Kāpēc vilšanās? Jūs esat liels, varens zinātnieks. Jūs nevarat atrast risinājumu?

Dharmādjakša: Viņi nevar atrisināt, jo viņiem ir tās pašas problēmas.

Prabhupāda: Tā pati loģika: "Priecīgi tiec pakārts." Tas arī viss. Tiklīdz ir kāds sarežģīts jautājums, viņi padodas. Un viņi spekulē par kaut kādām blēņām. Tas arī viss. Tāda ir viņu izglītība. "Izglītība" nozīmē "atyantika-duḥkha-nivṛtti", labākais risinājums visām nelaimēm. Tā ir izglītība, nevis nonākot kaut kādā mērā: "Nē, jums jāmirst priekpilnam." Un kas ir dukha, bēdas? To Krišna skaidro: "Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi duḥkha-doṣānu... " (BG 13.9). Tādas ir jūsu bēdas. Mēģina no tām atbrīvoties. Un tad viņi rūpīgi no tām izvairās. Viņi nevar apturēt ne nāvi, ne dzimšanu, ne vecumu, ne slimības. Un šajā īsajā dzīves, dzimšanas un nāves laika posmā viņi ceļ milzum lielas ēkas, un nākamajā dzīvē kļūst par lielām, resnām žurkām šajās ēkās. Daba. Jūs nevarat izvairīties no dabas likuma. Tāpat, kā jūs nevarat izvairīties no nāves, tā arī daba jums piešķirs citu ķermeni. Kļūstiet par koku šajā universitātē. Stāviet piecsimt gadu. Jūs vēlējāties būt kails. Nu neviens neiebildīs. Stāviet kails.