LV/Prabhupada 0098 - Lai Krišnas Skaistums Jūs Savaldzina

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Become Attracted by the Beauty of Kṛṣṇa -
Prabhupāda 0098


The Nectar of Devotion -- Vrndavana, November 11, 1972

Madana-mohana. "Madana" nozīmē seksapīls [seksuālā pievilcība]. Madana, seksapīls, Kupidons un Krišna tiek dēvēti Madana-mohana. Kāds var, es domāju, noraidīt pat seksuālo pievilcību, ja viņš ir pieķēries Krišnam. Tāds ir pārbaudījums. "Madana" ir pievilcība šajā materiālajā pasaulē. Ikvienu piesaista dzimumdzīve. Visa materiālā pasaule ir balstīta uz dzimumdzīvi. Tas ir fakts. Yan maithunādi-gṛhamedhi-suhkhaṁ hi tuccham (SB 7.9.45). Šeit laime, tā sauktā laime, ir "maithuna", "maithunādi". "Maithunādi" šeit nozīmē, ka laime sākas no maithunas, dzimusmsakara. Galvenokārt cilvēki... cilvēks precas. Iemesls ir apmierināt seksuālo vēlmi. Tad viņš iegūst bērnus. Tad, kad bērni ir izauguši, meita tiek izprecināta citam zēnam, zēns tiek izprecināts citai meitenei. Tam arī ir šis iemesls": sekss. Tad atkal mazbērni. Šādi materiālā laime — śriyaiśvarya-prajepsavaḥ. Reiz mēs apspriedām. "Šrī" nozīmē "skaistums", "aišvarja" nozīmē "bagātība", bet "pradžā" nozīmē "paaudze". Tātad galvenokārt cilvēkiem patīk laba ģimene, liels bankas uzkrājums, laba sieva, laba meita, vedekla. Ja kādu ģimeni veido skaistas sievietes un bagātība, un liels skaits bērnu, vīrs uzskatāms par veiksmīgu. Viņš tiek uzskatīts par pašu veiksmīgāko cilvēku. Šāstras saka: "Kas ir šī veiksme?" Šī veiksme sākas ar dzimumsakaru. Tas arī viss. Un [ģimenes] uzturēšanas." Tātad "yan maithunādi-gṛhamedhi-sukhaṁ hi tuccham" (SB 7.9.45). Šeit laime sākas ar dzimumdzīvi, maithunādi. Mēs varam spodrināt to dažādi, bet šī maithuna, dzimumdzīves laime, ir netīra kā cūkām. Arī cūkas visu dienu ēd šur un tur, un tad: "Kuri ir izkārnījumi? Kur ir izkārnījumi?" Tad tās bez atlases kopojas. Cūkas neizdala māti, māsu vai meitu. Tādēļ šāstras saka: "Šeit, šajā materiālajā pasaulē, mēs esam saistīti, mēs esam ieslodzīti šajā materiālajā pasaulē, vienīgi dzimumdzīvei [tās važās]." tas ir Kupidons. Kupidons ir dzimumdzīves padievs, Madana. Ja vien kāds nav iepazīstināts ar Madanu, Kupidonu, šis "kāds", es vēlos teikt, nevar būt apmierināts dzimumdzīvē. Un Krišnas vārds ir Madana-mohana. "Madana-mohana" nozīmē, ka tas, kuru piesaista Krišna, aizmirsīs baudu, ko iegūst dzimumdzīvē. Tāds ir pārbaudījums. Tādēļ Viņa vārds ir Madana-mohana. Šeit ir Madana-mohana. Sanātana Gosvāmī godināja Madanu-mohanu. Madana vai Mādana. "Mādana" nozīmē "kļūt trakam". Un "Madana" — Kupidons.

Tātad ikvienu iekvēlinājis dzimumdzīves spēks. Ir daudzas vietas... Bhāgavatam teikts: "Puṁsaḥ striyā mithunī-bhāvam etat tayor mitho hṛdaya-granthim āhur." Visa materiālā pasaule griežas: vīrieti pievelk sieviete, sievieti pievelk vīrietis. Un, meklējot šo pievilcību, viņi ir vienoti, viņu pieķeršanās materiālajai pasaulei kļūst arvien lielāka un liekāka. Un šādi pēc tādas savienības vai pēc kāzām viena sieviete un vīrietis meklā labas mājas, griha; kšetra, darbības, biznesu, rūpnīcu, lauksaimniecības teritoriju. Tāpēc, ka ir jāpelna nauda. Jādabū ēdiens. Griha-kšetra; suta, bērni; un āpta, draugi; vita, bagātība. Ataḥ gṛha-kṣetra-sutāpta-vittair janasya moho 'yam (SB 5.5.8). Pieķeršanās šai materiālajai pasaulei kļūst arvien ciešāka. To sauc par "madanu", madanas radītu pieķeršanos. Bet mūsu pienākums ir nepieķerties šīs materiālās pasaules mirdzumam, bet pieķerties Krišnam. Tāda ir Krišnas apziņas kustība. Ja nepieķeraties Krišnas skaistumam, jums jāsamierinās ar šo materiālās pasaules viltus skaistumu. Tādēļ Šrī Jamunāčārja teica, ka: "yadāvadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravindayor nava-nava-dhāma rantum āsīt" "Tik ilgi mani piesaista Krišnas skaistums un es esmu sācis kalpot Viņa lotospēdām, un es gūstu arvien jaunu un jaunāku enerģiju; kopš tā laika tiklīdz es iedomājos par dzimumsakaru, es vēlos tam uzspļaut." Tā ir "vitrišna", pieķeršanās neesamība... Galvenais šīs materiālās pasaules pieķeršanās veids ir dzimumdzīve, un tad, kad persona atmet pieķeršanos dzimumdzīvei... Tadāvadhi mama cetaḥ...,

yadāvadhi mama cetaḥ kṛṣṇa-padāravindayor
nava-nava-(rasa-)dhām(anudyata) rantum āsīt
tadāvadhi bata nārī-saṅgame smaryamāne
bhavati mukha-vikāraḥ suṣṭu niṣṭhīvanaṁ ca

"Tiklīdz es iedomājos par dzimumsakaru, tūlīt mana mute sašķobās un es nospļaujos par to." Tādēļ Krišna ir Madana-mohana. Madana pievelk visus, dzimumdzīve, un tad, kad kādu ir savaldzinājis Krišna, Madana ir uzvarēts. Tātad tiklīdz Madana tiek uzvarēts, mēs uzveicam šo materiālo pasauli. Citādi tas ir ļoti grūti.