LV/Prabhupada 0133 - Es Vēlos Vienu Mācekli, Kurš Ievēro Manus Norādījumus

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Es Vēlos Vienu Mācekli, Kurš Ievēro Manus Norādījumus - Prabhupāda 0133


Arrival Lecture -- San Francisco, July 15, 1975

Tātad dažreiz cilvēki man piešķir nopelnus par to, ka esmu paveicis [tik daudz kā] brīnišķīga visā pasaulē. Bet es nezinu, vai esmu brīnišķīgs cilvēks. bet es zinu, ka runāju to, ko teicis ir Krišna. Tas arī viss. Es neko nepielieku, nemainu. Tādēļ es piedāvāju Bhagavad-gītu kāda tā ir. Tie nopelni, ko es varu pieņemt [kā savējos], ir nekādu papildinājumu vai grozījumu neveikšana. Un es praktiski redzu, ka tas ir guvis panākumus. Es neesmu piekukuļojis tik daudzus eiropiešus un amerikāņus. Esmu nabadzīgs indietis. Es ierados Amerikā, un līdzi man bija četrdesmit rūpijas, bet nu man pieder četrdesmit miljoni. Tas ir kas maģisks. Jūs varat paieties atpakaļ. Jūs guļat. Tāds ir noslēpums: ja jūs patiesi vēlaties kļūt par guru... Ja vēlaties krāpties, tas ir kas cits. ir tik daudz krāpnieku. Cilvēki vēlas tikt piekrāpti. Tiklīdz mēs sakām, ka: "Ja vēlaties kļūt par manu mācekli, jums jāatsakās no četrām lietām: aizliegtiem dzimumsakariem, intoksikācijām, kā tējas dzeršanas un cigarešu smēķēšanas, kā arī no azartspēļu spēlēšanas." Un viņi mani kritizē: "Svāmīdži, tas ir ļoti konservatīvi." Un ja es saku: "Dariet visādas muļķības, kas jums tīk. Jums vienkārši jāpieņem šī mantra un jādod 125 dolāri", viņi to pieņems. Jo Amerikā 125 dolāri nav nekas. Ikviens var samaksāt nekavējoties. Tātad es būtu savācis miljoniem dolāru, ja būtu šādi krāpies. Bet es to nevēlos. Es vēlos vienu mācekli, kurš seko maniem norādījumiem. Es nevēlos miljonus. Ekas candras tamo hanti na ca tara-sahasrasah. Ja debesīs ir viens mēness, ar to apgaismošanai pietiek. Nav vajadzības pēc miljoniem zvaigžņu. Mana nostāja ir redzēt, ka vismaz viens māceklis ir kļuvis par tīru bhaktu. Man, protams, ir daudz patiesīgu un tīru bhaktu. Tā ir mana labā veiksme. Bet es būtu apmierināts, ja būtu atradis tikai vienu. Nav vajadzības pēc tā sauktajiem zvaigžņu miljoniem. Tādēļ šeit ir process, un tas ir ļoti vienkāršs, un, ja mēs saprotam visus Bhagavad-gītas norādījumus un tad apgūstam Šrīmad Bhāgavatam... Pat ja jūs neapgūstat, Čaitanja Mahāprabhu i devis ļoti vienkāršu metodi. Tā arī ieteikta šāstrās:

harer nāma harer nāma harer nāmaiva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(Čč Ādi 17.21)

Ja mēs vēlamies apgūt Vēdu literatūru, tas ir ļoti labi. Tas ir labs pamats. Mums jau ir piecdesmit grāmatas. Jūs [tās] apgūstat. Kļūstat par ļoti labiem zinātniekiem filozofijā, reliģijā, socioloģijā. Šrīmad-Bhāgavatam ir viss, arī politika. Un jūs kļūstat par nevainojamu cilvēku, kas ir zināšanām pilns. Un, ja jūs uzskatāt, ka jums nav laika, jūs nemaz neesat tik labs zinātnieks, jūs nevarat izlasīt visas šīs grāmatas, skandējiet Harē Krišna. Jebkurā gadījumā jūs kļūsiet pilnīgi, vai nu visi, vai vismaz kāds. Ja jūs nespējat lasīt grāmatas, skandējiet Harē Krišna. Jūs kļūsiet nevainojams. Un, ja jūs lasāt grāmatas un skandējiet Harē Krišna, tas arī ir ļoti labi. Tur nav zaudējumu. Ja jūs skandējat Harē Krišna mahāmantru, bet nespējat lasīt grāmatas, tas nav nekāds lielais kaitējums. Tur nav zaudējuma. Tāda skandēšana ir pietiekama. Bet, ja jūs lasāt, tad jūs spēsiet aizsargāt sevi no pretinieku pusēm. Tas jums palīdzēs sludināšanas darbā. Tā kā sludināšanas darbā jums jāatbild uz tik daudziem jautājumiem, jums jātiekas ar tik daudzām pretinieku pusēm, ka, ja esat stabils savā stāvoklī, lasot grāmatas, vēdisko literatūru, tad jūs Krišnam kļūstat ļoti, ļoti iemīļoti. Krišna saka:

na ca tasmāt manuṣyeṣu
kaścit me priya-kṛttamaḥ
(BG 18.69)
ya imaṁ paramaṁ guhyaṁ
mad-bhakteṣu abhidhāsyati
(BG 18.68)

Ikviens, kurš sludina šīs noslēpumainās zināšanas, "arva-dharman parityajya mam ekam saranam vraja" (BG 18.66), ka viņš spēj sludināt šo ziņu pasaulei, tad viņu nekavējoties tik ļoti, ļoti atzīst Visaugstais Kungs.