LV/Prabhupada 0134 - Tev Nebūs Nogalināt, Bet Jūs Nogalināt

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0133
Next Page - Video 0135 Go-next.png

Tev Nebūs Nogalināt, Bet Jūs Nogalināt - Prabhupāda 0134


Morning Walk -- October 4, 1975, Mauritius

Prabhupāda: Kristiešu priesteri man jautāja, kāpēc izzūd Kristietība. Ko viņi ir [tādu] izdarījuši. Es viņiem atbildēju: "Ko jūs neesat izdarījuši?"

Čjavana: Jā.

Prabhupāda: "Jūs jau no paša sākuma esat pārkāpuši Kristus pavēles, "Tev nebūs nokaut", bet jūs nogalināt, tikai nokaujat. Tātad ko gan jūs neesat darījuši?

Bhakta 1.: Viņi saka, ka cilvēkam jāvalda pār dzīvniekiem. Viņiem vajadzētu...

Prabhupāda: Tādēļ jums tie jānogalina un jāapēd. Ļoti laba loģika. "Tēviem jāvalda pār bērniem, tādēļ bērni ir jānogalina un jāapēd." Tātad blēži; viņi pēc profesijas ir reliģiskie līderi.

Pušta Krišna: Prabhupāda, ja ik brīdi mēs nogalinām, elpojot, pārvietojoties un darot tik daudzas citas lietas, un tad sakām, ka "tev nebūs nokaut", vai Dievs tādējādi nav devis mums uzdevumu, ko neiespējami izpildīt?

Prabhupāda: Nē. To apzināti jums darīt nevajadzētu. Bet, ja to darāt neapzināti, tas ir piedodams. ...na punar baddhyate. "Āhlādinī-śakti" ir prieka spēja. Šī prieka spēja Krišnam nesagādā ciešanas. Bet tas ir sāpīgi. Tas ir sāpīgi mums, saistītajām dvēselēm. Uz šo "Golden Moon" (bāra nosaukums?) ikviens ierodas baudīt, bet viņš tiek iejaukts grēcīgās darbībās. Tādēļ tas nerada prieku. Tas dos ciešanas. Tik daudz seku. Dzimumdzīve, pat ja tā ir atļauta, tomēr ir ar rūpju pilnām sekām. Jums būs jārūpējas par bērniem. Jums būs jāiznēsā bērni. Tas ir sāpīgi. Jums par dzemdēšanu būs jāmaksā slimnīcai, tad [bērnu] izglītību, tad ārsta rēķinu — tik daudz kā ciešanu pilna. Tātad šai baudai, dzimumdzīves baudai, seko tik daudz kā ciešanām pilna. Tāpa-karī. Tā pati prieka spēja nelielā daudzumā atrodas dzīvajā būtnē, un tiklīdz mēs to pielietojam, tas kļūst sāpīgi. Un tā pati prieka spēja garīgajā pasaulē, Krišnas dejošana ar gopī nesagādā ciešanas. Tā ir patīkama. ...ja cilvēks ēd garšīgus ēdienus, tas sagādā ciešanas. Ja slims cilvēks uzņem...

Čjavana: Viņš kļūst vēl slimāks.

Prabhupāda: Vairāk slims. Tādēļ šī dzīve ir vienkārši domāta tapasjai, nepieņemt — brīvprātīgi noraidīt. Tas tas ir jauki.