LV/Prabhupada 0168 - Kultūra Kļūt Rāmam Un Pazemīgam

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kultūra Kļūt Rāmam Un Pazemīgam -
Prabhupāda 0168


Room Conversation -- February 4, 1977, Calcutta

Prabhupāda: Mēs varam lūgt. Indijā joprojām augsti mācīti sanjāsī ubago. Tas ir atļauts. Bhikšu. Viņiem patīk. Tridaṇḍī-bhikṣu. Tātad ubagošana vēdiskajā kultūrā nav ne nelegāla, ne apkaunojoša — [kad to dara] atbilstoša persona. Ubagošana ir atļauta brahmačārī, sanjāsī. Un viņiem [tas] atklāti patīk. Tridaṇḍī-bhikṣu. "Bhikšu" nozīmē "lūdzējs".

Satsvarūpa: Tridaṇḍī-bhikṣu.

Prabhupāda: Jā. Šeit, indiešu kultūrā, brahmačārī, sanjāsī un brāhmaniem atļauts lūgt žēlastības dāvanas. Tāda ir Vēdu kultūra. Un mājsaimnieki izturas pret viņiem kā pret saviem bērniem. Tādas ir attiecības.

Satsvarūpa: Bet ja tas tiek darīts kultūrā, kas ir pilnīgi atšķirīga?

Prabhupāda: Tādēļ ir hipiji. Tā ir jūsu kultūra — hipiji un slepkavas reliģijas vārdā. Tāda ir viņu kultūra. Un aborti. Tā kā nav tādas kultūras, rezultāts ir aborts, nogalināšana un spridzināšana, padarot visu atmosfēru nosodāmu. Tāda ir jūsu kultūra. Cīņa starp protestantiem un katoļiem un spridzināšana... Cilvēki ir pārbijušies. Viņi nevar iziet uz ielām. Tāda ir jūsu kultūra. Un ubagošana ir slikta. Turēt cilvēkus, visu cilvēci šausmās ir ļoti labi, un, ja ikviens pazemīgi lūdz, tas ir slikti. Tāda ir jūsu kultūra. Vēdiskais veids atļauj brahmačārī lūgt žēlastības dāvanas, lai iemācītos pazemību, nevis būt ubagotājam. Nākot no ļoti lielām, ietekmīgām ģimenēm, viņi to piekopj. Tā nav ubagošana. Tas ir, lai iemācītos kļūt pazemīgiem un rāmiem. Un Kristus teica: "Pazemīgajiem un rāmajiem Dievs ir pieejams." Tā nav ubagošana. Jūs nezināt, kas ir kultūra. Jums ir pašiem sava kultūra, dēmonu kultūra, nogalināt paša bērnu. Kā gan jūs sapratīsiet, kas ir kultūra? Vai man taisnība vai ne?

Satsvarūpa: Jums ir taisnība.

Prabhupāda: Jā. Aprakstīts vēstulē. Jums ir ceturtās kārtas, desmitās kārtas kultūra. Kā gan jūs sapratīsiet kultūru, kā kļūt rāmam un pazemīgam?

Satsvarūpa: Rajona advokāts, kurš mēģināja pret mums ierosināt lietu, Ādi-kēšava, šeit atklāj savu stratēģiju, jo daudzi advokāti saka, ka viņiem ir tiesības piekopt mūsu reliģiju. Tā ir reliģijas brīvība. Viņš saka...

Prabhupāda: Brīvs... Tā ir patiesa reliģija.

Satsvarūpa: Viņš teica: "Bet tas nav reliģijas jautājums." Viņš teica: "Tas, ko mēs..." Viņš teica: "Prāta kontrolei nav nekāda sakara ar reliģiju. Tas ir paša brīvās gribas jautājums. Es nedomāju, ka persona pie pilna prāta atļautu kādam citam kontrolēt savu prātu. Tikai padomājiet hipotēzes robežās."

Pranhupāda: Prāta kontrole ir viss.

Satsvarūpa: Viss.

Prabhupāda: Arī jūs mēģināt. Nu viņi arī mēģina kontrolēt prātu, mūsu ar varu nolaupītie cilvēki. Tā ir cita veida prāta kontrole. Viņi jau ir atdevuši savu prātu mums, un jūs mēģināt kontrolēt viņa prātu ar vardarbīgu pārprogrammēšanu, nolaupīšanu. Vai tā nav prāta kontrole? Šeit prāts jau ir Krišnas apziņā, un ar spēku jūs mēģināt to novirzīt. Vai tā nav prāta kontrole? "Un jūsu prāta kontrole ir laba. Mana prāta kontrole ir slikta." Tāda ir jūsu filozofija. Tātad ikviens, visi nelieši teiks: "Manas darbības ir labas, un jūsu darbības ir sliktas."