LV/Prabhupada 0182 - Uzturiet Sevi Tajā Nomazgātajā Stāvoklī

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Uzturiet Sevi Tajā Nomazgātajā Stāvoklī -
Prabhupāda 0182


Lecture on SB 2.3.15 -- Los Angeles, June 1, 1972

Viens ieguvums ir, dzirdot par Krišnu, viņš pakāpeniski kļūst bezgrēcīgs, vienkārši klausoties. Ja mēs neesam grēcīgi, mēs materiālajā pasaulē nenokļūstam. Tādēļ mums ir jākļūst bezgrēcīgiem, pirms mēs atgriežamies atpakaļ mājās pie Dieva. Jo Dieva valstība... Dievs ir tīrs, un valstība ir tīra. Neviena nešķīsta dzīvā būtne tur iekļūt nevar. Tātad ir jākļūst tīriem. tas arī ir teikts Bhagavad-gītā. Yesam anta-gatam papam. "Tas, kurš ir pilnībā atbrīvots no visām dzīves grēcīgajām sekām," yesam tv anta-gatam papam jananam punya-karmanam, "un vienmēr iesaistīts ir dievbijīgās darbībās, nekādu grēcīgu darbību..." Tātad šī Krišnas apziņas kustība ir, tiklīdz kādam tiek dota iespēja dzēst visas grēcīgās darbības un uzturēt sevi šķīstu: nekādu aizliegtu dzimumsakaru, nekādu intoksikāciju, nekādas gaļas ēšanas, ne arī azartspēļu. Ja mēs ievērojam šos norādījumus, tad pēc iesvētības visi grēki tiks dzēsti. Un, ja es uzturu sevi šajā attīrītajā stāvoklī, tad kāda gan var būt runa pat atkārtotu kļūšanu par grēcinieku? Bet tiklīdz aizskaloti, jūs nomazgājaties, un atkal uz sava ķermeņa uzmetat putekļus — tāda darbība nepalīdzēs. Ja jūs sakāt, ka "es tad atkal nomazgāšos un metīšu no jauna", kāda gan ir mazgāšanās jēga?

Nomazgāties. Tiklīdz nomazgāti, jums jāuztur sevi šajā tīrajā stāvoklī. Tas ir nepieciešams. Tas būs iespējams, ka jūs pastāvīgi sevi uzturēsiet saskarsmē ar Krišnu, klausoties par Viņu. Tas ir viss. Jums jāpaliek šķīstam. Un tas ir punya-sravana-kirtanah. Ja jūs klausāties par Krišnu, tad punja, jūs vienmēr būsiet dievbijīgā stāvoklī. Punya-sravana-kirtanah. Vai nu jūs skandējat, vai... Tādēļ mūsu ieteikums ir vienmēr skandēt Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna, Harē Harē/ Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē. Tā mums vajadzētu būt uzmanīgiem, lai atkal nepakluptu un neiekristu grēcīgās darbībās. Ikvienam jābūt mundram un jāuztur sevi skandēšanas procesā. Tas ar viņu viss ir kārtībā. Tātad srnvatam sva-kathah krsnah punya-sravana-kirtanah (SB 1.2.17). Un pakāpeniski, turpinot klausīties par Krišnu, viss netīrais sirdī tiks attīrīts.

Netīrais ir: "Es esmu materiālais ķermenis; es esmu amerikānis, es esmu indietis, es esmu hindu, es esmu musulmanis, es esmu šis, es esmu tas." Tie visi ir dažādi dvēseles pārklājuma veidi. Nepārklāta dvēsele pilnībā apzinās, ka "es esmu mūžīgs Dieva kalps", tas arī viss. Nav nekādas citas identifikācijas. To sauc par mukti. Kad tiek saprasts, ka "es esmu mūžīgs kalps Dievam, Krišnam, un mans vienīgais uzdevums ir Viņam kalpot", to sauc par mukti. Mukti nenozīmē, ka jums būs citas divas rokas, citas divas kājas. Nē. Tas pats, vienkārši attīrīts. Tāpat kā cilvēks, kurš cieš no drudža. Simptomu ir tik daudz, bet tiklīdz drudzis ir pārgājis, visi simptomi ir pazuduši. Tātad šis mūsu drudzis šajā materiālajā pasaulē ir jutekļu apmierināšana. Jutekļu apmierināšana. Tas ir drudzis. Tātad tad, kad mēs iesaistāmies Krišnas apziņā, šīs jutekļu apmierināšanas darbības beidzas. Tā ir atšķirība. tas ir pārbaudījums, kā jūs kļūstat attīstīts Krišnas apziņā.