LV/Prabhupada 0187 - Vienmēr Palieciet Spilgtā Gaismā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vienmēr Palieciet Spilgtā Gaismā - Prabhupāda 0187


Lecture on SB 2.8.7 -- Los Angeles, February 10, 1975

Tātad šī neziņa izpaužas. Tādēļ mūsu nākotnes virzīšanas labad Parīkšits Mahārādžs uzdeva šo jautājumu, ka "kā dzīvā būtne ieguva šo ķermeni, materiālo ķermeni? Vai tas bija automātiski, bez iemesla, vai tam bija cēlonis?" Bet ar cēloni... Tas tiks izskaidrots. Tas nav... Kad ir iemesls... Tāpat kā ja jūs inficējaties ar kādu slimību, jūs automātiski no tās ciešat. Tas notiek automātiski. Tas ir automātiski. Bet jūsu inficēšanās ir cēlonis. Tātad, ja jūs kļūstat piesardzīgs, lai neinficētos, tad vara izvairīties no iemesla zemākai dzimšanai. Tādēļ mēs esam uzsākuši šo biedrību, biedrību. Biedrība nozīmē, ka iegūsiet cēloni, lai tiktu attīstīts. Tāpat kā ir tik daudz biedrību, vienas kārtas cilvēku. "Tāds tādu atrod". Tātad šeit ir biedrība. Kurš tajā būs? Kurš uz šejieni nāks? Jo šī biedrība ir domāta atbrīvei. Cilvēki tik ļoti cieš materiāli saistītās dzīves dēļ. Neviens nav laimīgs. Tas ir fakts. Tā kā viņi ir neziņā, viņi nelaimi pieņem kā laimi. To sauc par maiju. To sauc par maiju.

Yan maithunādi-gṛhamedhi-sukhaṁ hi tuccham (ŠB 7.9.45). Šī maija spilgti izpaužas dzimumdzīvē. Viņi pieņem dzimumdzīvi kā ļoti labu, bet pēc tam ir tik daudz ciešanu. Likumīga vai nelikumīga, tam nav nozīmes. Likumīgas ciešanas vai nelikumīgas ciešanas, bet tik un tā ciešanas. Ikviens no mums to zina. Tādēļ viss... Lai izmantotu labāko no slikta darījuma. Mums ir šis materiālais ķermenis. Tam ir iemesls. Iemesls ir tas, ka mēs vēlējāmies baudīt un nevēlējāmies kalpot Krišnam. Tāds ir iemesls. Kṛṣṇa-bahirmukha hañā bhoga vāñchā kare. Mēs kalpojam Krišnam. Tā ir mūsu, es vēlos teikt, būtība — kalpot Krišnam. Bet dažkārt mēs vēlamies: "Kāpēc man kalpot Krišnam? Kāpēc man kalpot garīgajam skolotājam? Es baudīšu. Es baudīšu." Bet šī baudīšana bija, kalpojot Krišnam, tomēr viņš vēlējās kļūt par baudītāju, kurš neatkarīgs no Krišnas. Tāds ir pagrimšanas cēlonis. Ar Krišnu jūs varat baudīt ļoti labi. Jūs esat redzējuši attēlu, kā Krišna ar gopī jauki dejo, bauda; ganuzēni spēlējas, bauda. Ar Krišnu — tāda ir jūsu īstenā baudīšana. Bet kad vēlaties baudīt bez Krišnas, tā ir maija. Tā ir maija.

Tātad maija ir tur vienmēr, un mēs esam... Jo kamēr vien ir tumsa, jūs nevarat novērtēt gaismas īpašības; tādēļ Krišna ir radījis tumsu, arī maiju, lai jūs varētu novērtēt, kas ir gaisma. Ir nepieciešamas abas. Bez gaismas nevar novērtēt tumsu, un tumsa... Bez tumsas nevar novērtēt gaismu. Tās abas ir tur, cieši blakus. Tāpat kā ir Saules gaisma un ir ēna, cieši blakus. Jūs varat palikt ēnā, jūs varat palikt Saules gaismā. Tā ir jūsu izvēle. Ja mēs paliekam tumsā, tad mūsu dzīve ir nozēlojama, un ja mēs paliekam gaismā, gaisma... Tādēļ Vēdu literatūra mums norāda, ka tamasi mā: "Nepalieciet tumsā". Jyotir gama: "Dodieties uz gaismu." Tātad šis mēģinājums, Krišnas apziņas kustība, ir mēģinājums nogādāt cilvēkus no tumsas uz gaismu. Tādēļ nepalaidiet garām izdevību. Tā vai citādi jūs esat saskārušies ar šo kustību. Pielietojiet to atbilstoši. Nedodieties uz tumsu. Vienmēr palieciet spilgtā gaismā.

Liels jums paldies.