LV/Prabhupada 0193 - Visa Mūsu Sabiedrība Klausās No Šīm Grāmatām
Room Conversation with Professor Durckheim German Spiritual Writer -- June 19, 1974, Germany
Dr. P. Dž. Sahers: Vai jūs būtu tik laipns un tālāk aprakstītu savu tehniku... Kāds skandē Dieva vārdu, un vai jūs lūdzu būtu tik laipns un tālāk neizskaidrotu kādā konkrētā veidā, vai kas notiek... (Vāciski) Kas būtu jādara pielikumā tam vai kāda tā ir, kā ir formulēta kopējā, pilnīgā jūsu godājamo mācību sistēma?
Prabhupāda: Jā. Tā ir bhakti-mārga, tas ir, vispirms ir šravanam, klausīšanās. Tāpat kā šīs grāmatas ir sarakstītas, lai dotu cilvēkiem iespēju dzirdēt. Tas ir pirmais darbs. Ja mēs neklausāmies par Dievu, mēs vienkārši kaut ko iztēlojamies. Mums jāklausās par Dievu. Tā mēs izdodam astoņdesmit grāmatas, vienkārši lai klausītos par Dievu. Kad jūs nevainojami klausāties, tad jūs varat [dzirdēto] aprakstīt citiem. To sauc par kīrtanam. Šravanam, kīrtanam. Un kad process turpinās, klausīšanās un skandēšana vai aprakstīšana, "kīrtanam" nozīmē aprakstīt, raksturot. Tāpat kā visa šī mūsu sabiedrība klausās no šīm grāmatām un viņi dodas ārā, lai aprakstītu [sludinātu]. To sauc par kīrtanu. Tad ar šiem diviem procesiem, klausīšanos un skandēšanu, jūs atceraties, smaranam. Tas nozīmē atcerēties, jūs vienmēr biedrojaties ar Dievu.
Dr. P. Dž. Sahers: Tātad vienmēr "Atceries Mani".
Prabhupāda: Jā. Jā. Śravaṇaṁ kīrtanaṁ viṣṇoḥ smaraṇaṁ pāda-sevanam (ŠB 7.5.23). Tad Dievības godināšana, piedāvāt ziedus Kunga lotospēdām, rotāt ar vītnēm, apģērbt, pāda-sevanam, arcanaṁ vandanam, piedāvāt lūgšanas, dāsyam, kalpot. Šādā veidā ir deviņi dažādi procesi.
Dr. P. Dž. Sahers: Mums Kristietībā ir kas līdzīgs, paralēls... (Vāciski)
Prabhupāda: Jā. Kristiešu metode, lūgšanu piedāvāšana. Tā ir bhakti, tā ir bhakti. (Vāciski) Kali-juga nozīmē cīņu. Nevienu neinteresē saprats patiesību, bet viņi vienkārši cīnās. "Manuprāt, šis." Es saku: "Es domāju, šis." Jūs sakāt: "Viņa viedoklis." Tik daudz muļķīgu viedokļu un cīņu viņos pašos. Tāds ir laikmets. Nav vienota viedokļa. Visiem ir savs paša viedoklis. Tādēļ ir jābūt cīņai. Visi saka: "Es domāju šādi." Kāda ir vērtība šādai jūsu domāšanai? Tā ir Kali-juga. Jo jums nav standarta zināšanu. Ja bērns saka tēvam, ka "manuprāt, tev būtu jādara šādi", vai šis viedoklis būtu jāņem vērā? Ja viņš neko [par to] nezina, kā gan viņš var dot savi viedokli? Bet šeit, šajā laikmetā, ikvienam ir gatavs viņa paša viedoklis. Tādēļ ir cīņa, strīdi. Tāpat kā Apvienotajās Nācijās visi ietekmīgie vīri dodas apvienoties, bet paceļ karogus. Tas arī viss. Cīņa, tā ir tikai kaujinieku sabiedrība. Pakistāna, Hindustāna, Amerika, Vjatnama. Bija domāta vienotība, bet izvērsās par kaujas apvienību. Tas arī viss. Viss. Tā kā visi ir nepilnīgi, ikvienam vajadzētu sniegt viņam piemērotās zināšanas.
Vācu dāma: Vai uzskatāt, ka Kali-juga pastāv vienmēr?
Prabhupāda: Nē. Šis ir laiks, kad muļķi ir attīstījuši... tā vietā, lai meklētu risinājumu, paplašina kaujas. Jo viņiem nav standarta zināšanu. Tādēļ Brahma-sūtrā teikts, ka jums jāvēlas jautāt par Absolūto Patiesību. Athāto brahma jijñāsā. Atbilde, nākamais citāts ir, ka Brahmans jeb Absolūtā Patiesība ir tā, no kā, jeb no Kura viss ir cēlies. Athāto brahma jijñāsā, janmādy asya yataḥ (ŠB 1.1.1). Nu jūs noskaidrojat, kur ir... Visi mēģina noskaidrot, kāds ir galvenais iemesls. Tādam ir jābūt mērķim. Ja jūs sekojat šiem filozofiskajiem citātiem, tad jūsu kaujas apstāsies. Jūs būsiet skaidrā prātā. Šis pants arī ir athāto jijñāsā. "Athāto jijñāsā" nozīmē jautāt par Absolūto Patiesību. Apsēdies, jo šeit vajadzētu būt cilvēku kārtai, ļoti inteliģentai sabiedrības ļaužu kārtai, kuri spriež par Absolūto Patiesību, un viņi informēs citus: "Šī ir Absolūtā Patiesība, mani dārgie draugi, mans dārgais..." Vajadzētu rīkoties šādi. Tas ir vēlami. Bet šeit ikviens ir absolūtā patiesība. Tā ir cīņa.