LV/Prabhupada 0194 - Šeit Ir Nevainojami Cilvēki



Lecture on SB 7.6.4 -- Toronto, June 20, 1976

Tātad mums jāpieņem šāstra-vidhi, tā ir patiesā civilizācijas attīstība. Jo dzīvi pēc dzīves mēs esam aizmirsuši par mūsu attiecībām ar Dievu, un tā ir vienīgā iespēja, cilvēka dzīves veids, kad mēs varam atjaunināt mūsu attiecības ar Dievu. Čaitanja-čaritāmritā ir teikts, ka: anādi bahir-mukha jīva kṛṣṇa bhuli' gelā ataeva kṛṣṇa veda-purāṇa karilā. Kāpēc šīs Vēdas, Purānas ir šeit? Īpaši Indijā mums ir tik daudz vēdiskās literatūras. Vispirms četras Vēdas — Sāma, Jadžūr, Rig, Atharva. Tad viņu kodolfilozofija Vēdānta-sūtra. Tad Vēdāntas izskaidrojums, Purānas. Purāna nozīmē pielikums. Vienkāršs cilvēks nevar saprast vēdisko valodu. Tādēļ no vēsturiskajām atsaucēm tiek mācīti šie vēdiskie principi. Tās sauc par Purānām. Un Šrīmad-Bhāgavatam sauc par Mahā-purānu. Tā ir neaptraipīta Purāna, Šrīmad Bhāgavatam, jo citās Purānās ir materiālas darbības, bet šajā Mahā-purānā, Šrīmad Bhāgavatam ir vien garīgas darbības. Tas ir vēlami. Tātad šo Šrīmad Bhāgavatam sarakstīja Vjādadēva pēc Nāradas norādījumiem. Mahā-purāna. Tātad mums jāizmanto tā priekšocība. Tik daudz vērtīgas literatūras. Cilvēka dzīve tam ir domāta. Kāpēc jūs noraidāt? Šī Krišnas apziņas kustība mēģina izplatīt šīs Vēdu un Purānu zināšanas, lai cilvēki izmantotu to priekšrocības un padarītu savu dzīvi veiksmīgu. Citādi, ja viņi tikai smagi strādā, dienu un nakti kā cūkas... Cūka ļoti smagi strādā dienu un nakti, meklējot: "Kur ir mēsli? Kur ir mēsli?" Un pēc mēslu apēšanas, tiklīdz tās mazliet apveļas... Cūkas ir apaļīgas, jo mēsli satur visa ēdiena būtību. Saskaņā ar medicīnas zinātni, mēsli ir pilni ar hidrofosfātiem. Hidofosfāts ir labs toniks. Tātad kāds, kurš vēlas, var pamēģināt. Bet patiesībā tas ir fakts. Cūka kļūst ļoti resna mēslu rezultātā.

Šī dzīve nav domāta, lai kļūtu par cūku vai kuili. Ir jākļūst par svētu cilvēku. Tā ir cilvēku civilizācija. Tādēļ vēdiskajā civilizācija brāhmans ir pirmšķirīgs cilvēks. Tagad šajā sabiedrībā nav pirmšķirīgo cilvēku. Visi ir trešās, ceturtās vai piektās kārtas. Satya-śama-dama-titkṣa ārjava jñānaṁ-vijñānam āstikyaṁ brahma-karma svabhāva-jam (BG 18.42). Tāds ir pirmšķirīgs cilvēks. Patiess, ļoti mierīgs, zināšanām pilns, ļoti vienkāršs, iecietīgs un tic šāstrām. Tās ir pirmšķirīga cilvēka pazīmes. Kur tātad ir šāds pirmšķirīgs cilvēks visā pasaulē? ...Krišnas apziņas kustība mēģina radīt vismaz vienu pirmšķirīgu cilvēku kārtu, lai cilvēki redzētu: "Ak, šeit ir ideāls cilvēks." Tādēļ mans lūgums personām, kuras pievienojušās šai Krišnas apziņas kustībai, viņiem ļoti rūpīgi jāuztur sevi kā pirmšķirīgiem cilvēkiem. Cilvēki novērtēs un mēģinās sekot. Yad yad ācarati śreṣṭhas tat tad evetaro janaḥ (BG 3.21). Ja ir kādi pirmšķirīgi cilvēki, tad cilvēki to novērtēs. Vismaz viņi mēģinās sekot, lai gan viņi nespēs kļūt par pirmšķirīgajiem. Viņi mēģinās sekot. Tat tad eva, sa yat pramāṇaṁ kurute lokas tad anuvartate. Tātad nepieciešami pirmšķirīgi cilvēki. Ja viņš darbojas, cilvēki sekos. Ja skolotājs nesmēķē, skolēni arī dabiskā ceļā atmetīs smēķēšanu, Bet, ja skolotājs smēķē, kā skolēni...? Arī viņi smēķē klasē. Esmu redzējis Ņujorkā. Vismaz Indijā tas vēl nav sācies. Tas sāksies. Jo arī viņi "attīstās". Šie nelieši attīstās, dodas uz elli.

Tā, Prahlāda Mahārādžs ierosina, netērēt savu vērtīgo laiku tā sauktajā ekonomiskajā attīstībā un bezjēdzīgās darbībās. Mēģiniet kļūt par Mukundas bhaktu. Tas jūsu dzīve būs veiksmīga.