LV/Prabhupada 0201 - Kā Apturēt Tavu Nāvi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kā Apturēt Tavu Nāvi - Prabhupāda 0201


Lecture on CC Madhya-lila 20.102 -- Baltimore, July 7, 1976

Tātad mēs tiecamies pēc zināšanām, bet tik daudz kas ir mums nezināms. Tādēļ Sanātana Gosvāmī ir mūs mācījis ar savu praktisku piemēru, kā vērsties pie garīgā skolotāja un atklāti sakot, ka "es ciešu šādi". Viņš bija ministrs, nebija runas par ciešanām. Viņš bija ļoti labos apstākļos. Viņš jau ir izskaidrojis, ka grāmya-vyavahāre paṇḍita, tāi satya kari māni. "Ir tik daudz jautājumu, uz kuriem es nevaru atbildēt. Tam nav risinājuma. Tomēr cilvēki saka, ka esmu ļoti mācīts — es to savā muļķībā pieņemu." Neviens nav mācīts, ja nevēršas pie guru. Tad-vijñānārthaṁ sa gurum evābhigacchet (MU 1.2.12.). Tādēļ Vēdas norāda, ka, ja vēlaties būt mācīts, vērsieties pie kvalificēta guru, nevis tā sauktā guru.

tad viddhi praṇipātena
paripraśnena sevayā
upadekṣyanti te jñānaṁ
jñāninas tattva-darśinaḥ
(BG 4.34)

Guru ir tāds, kurš redzējis Absolūto Patiesību. Tas ir guru. Tattva-darśinaḥ; "tattva" nozīmē Absolūtā Patiesība, un "darśinaḥ" ir tāds, kurš ir redzējis. Tātad šī Krišnas apziņas kustība ir šim mērķim — redzēt Absolūto Patiesību, saprast Absolūto Patiesību, zināt dzīves problēmas un to, kā atrast risinājumus. Tie ir mūsu aplūkotie temati. Mūsu aplūkotie temati nav materiālas lietas, kā tā vai citādi jūs iegūstat mašīnu, labu dzīvokli un labu sievu, un visas jūsu problēmas ir atrisinātas. Nē. Tas nav problēmu risinājums. Īstā problēma ir, kā apturēt jūsu nāvi. Tā ir īstā problēma. Bet tā kā tas ir ļoti smags temats, neviens to neizskata. "Ak, nāve — mēs mierīgi nomirsim." Bet neviens nenomirst mierīgi. Ja es paņemu dunci un saku, ka nomiršu mierīgi, viss mierpilnais stāvoklis pilnībā izzūd. Mēs raudāsim. Tātad tās ir muļķības, ja kāds saka, ka nomirs mierīgi. Naviens nemirst mierīgi, tas nav iespējams. Tādēļ nāve ir problēma. Dzimšana arī ir problēma. Neviens nav mierīgs, esot mātes vēderā. Tas ir piebāzts, gaisa necaurlaidīgs, un mūsdienās pastāv risks tikt nogalinātam. Nav runas par mieru, dzimšanu un nāvi. Un tad ir vecums. Tāpat kā es esmu vecs vīrs, man ir tik daudz neērtību. Tātad vecums. Un slimības; ikvienam ir pieredze, pietiek pat ar galvassāpēm, lai jums radītu neērtības. Īstā problēma ir dzimšana, nāve, vecums un slimības. Tāds ir apgalvojums, ko devis Krišna: janma-mṛtyu-jarā-vyādhi duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Ja esat saprātīgi, jums jāuztver šīs četras dzīves problēmas kā ļoti bīstamas.

Tātad viņiem nav zināšanu; tādēļ viņi izvairās no šiem jautājumiem. Bet mēs uztveram šos jautājumus ļoti nopietni. Tāda ir atšķirība starp citām kustībām un Krišnas apziņas kustību. Mūsu kustība ir par to, kā atrisināt šīs problēmas.