LV/Prabhupada 0206 - Vēdu Sabiedrībā Nav Runas Par Naudu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Vēdu Sabiedrībā Nav Runas Par Naudu - Prabhupāda 0206


Morning Walk -- October 16, 1975, Johannesburg

Prabhupāda: Pieņemt "visus kā neliešus" un tad viņus apmācīt. Tas ir vēlamais. Pieņemiet visus kā neliešus. Nav runas par to, ka "te ir saprātīgais, šeit ir nelietis, te ir... " Nē. Vispirms uztveriet visus kā neliešus un tad viņus apmāciet. Tas ir vēlamais. Tas tagad ir vēlams. Šobrīd visa pasaule ir pilna ar neliešiem. Ja viņi pieņem Krišnas apziņu, atlasiet starp viņiem. Tāpat kā es apmācu. Jūs esat brāhmani pēc apmācības. Tātad to, kurš ir gatavs tikt apmācīts kā brāhmans, iedaliet viņu kā brāhmanu. Iedaliet to kā kšatriju, kurš ir atbilstoši apmācīts. Šādi cātur-varṇyaṁ māyā sṛṣ...

Harikēša: Un šis kšatrijs pamatā iesaistītu visus kā šūdras un tad no viņiem atlasītu.

Prabhupāda: Hm?

Harikēša: Viņš sākumā atlasītu...

Prabhupāda: Nē, nē, nē. Jūs atlasītu... Uztveriet visu cilvēku baru kā šūdras. Tad...

Harikēša: Atlasiet.

Prabhupāda: Atlasiet. Un pārējos, kuri nav ne brāhmani, ne kšatriji, ne vaišjas, iedaliet kā šūdras. Tas arī viss, ļoti viegli. Ja viņu nevar apmācīt par inženieri, tad viņš joprojām paliks vienkāršs cilvēks. Tur nav vajadzīgs spēks. Tas ir veids, kā iekārtot sabiedrību. Tur nav spēka. Arī šūdras ir vajadzīgi.

Pušta Krišna: Tagad mūsdienu sabiedrību tiek pamudināta kļūt izglītotiem vai kļūt par inženieriem naudas pelnīšanas iespēju dēļ. Kāds ir vēdiskās kultūras pamudinājuma?

Prabhupāda: Nauda nav nepieciešama. Brāhmans māca visu par brīvu. Nav runas par naudu. Ikviens var izglītoties par brāhmanu, kšatriju vai vaiš'ju. Nav... Vaišjam nav vajadzīga izglītība. Kšatrijiem nepieciešams maz. Brāhmanam arī ir vajadzības, bet viss tiek sniegts par brīvu. Vienkārši atrodiet brāhmanu-guru, un viņš jūs izglītos par brīvu. Tas arī viss. Tā ir sabiedrība. Tiklīdz... Šobrīd tiklīdz kāds vēlas iegūt izglītību, viņam par to jāmaksā. Bet vēdiskajā sabiedrībā nav runas par naudu. Izglītība ir par brīvu.

Harikēša: Tātad pamudinājums ir sabiedrības laime?

Prabhupāda: Jā, tā ir... Ikviens alkst pēc laimes. Tā būs laime. Kad cilvēki būs mierīgi, laimīgi savos dzīves apstākļos, tas dos laimi, nevis iztēlojoties, ka "ja man būtu debesskrāpis, es būtu laimīgs", tad no tā nolēkt un izdarīt pašnāvību. Kas tāds notiek. Viņš domā, ka "ja man būs debesskrāpis, es būšu laimīgs", un kad viņš ir vīlies, nolec [no tā]. Kas tāds notiek. Tā ir laime. Tas nozīmē, ka visi ir nelieši. Viņi nezina, kas ir laime. Tādēļ visiem nepieciešams, lai Krišna tos vada. Tā ir Krišnas apziņa. Jūs teicāt, ka ir augsti pašnāvību skaita rādītāji?

Pušta Krišna: Jā.

Prabhupāda: Kāpēc? Šai valstij pieder zelta raktuves, kāpēc tad viņi ir...? Un jūs teicāt, ka šeit ir grūti kļūt nabadzīgam.

Pušte Krišna: Jā. Jums smagi jānopūlas, lai šeit kļūtu par nabagu.

Prabhupāda: Jā. Un tomēr notiek pašnāvības. Kāpēc? Ikviens ir bagāts, kāpēc tad jāizdara pašnāvība? Hm? Vai varat atbildēt?

Bhakta: Viņiem trūkst galvenās laimes?

Prabhupāda: Jā. Tur nav laimes.