LV/Prabhupada 0212 - Zinātniski Pēc Nāves Ir Dzīve

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Zinātniski Pēc Nāves Ir Dzīve - Prabhupāda 0212


Garden Conversation -- June 10, 1976, Los Angeles

Prabhupāda: Mūsdienu izglītībā viņi nespēj saprast, ka dzimšanas, nāves, vecuma un slimību atkārtošanās ir apgrūtinājums. Viņi to nesaprot. Kāpēc viņi to pieņem? Viņi domā, ka nav cita veida, kā tikai to pieņemt. Bet, ka ir veids, kā to apturēt, kāpēc viņi to nepieņem? Hm? Kāda ir izglītības vērtība? Viņi nespēj atšķirt starp labu un sliktu. Nevienam nepatīk nāve, bet tā ir. Nevienam nepatīk kļūt vecam, bet vecums ir. Kāpēc viņi noliek malā lielas problēmas un ir lepni par zinātnes sniegtās informācijas attīstību? Kas tā par izglītību? Ja viņi nespēj atšķirt starp labu un ļaunu, kāds gan ir šādas izglītības rezultāts? Izglītība nozīmē, ka ir jābūt spējīgam atšķirt starp labu un ļaunu. Bet viņi nespēj, vai pat nezina, ka nāve nav laba, bet kāpēc viņi nemēģina apturēt nāvi? Kur ir attīstība? Viņi tik ļoti lepojas ar zinātnes attīstību. Kur ir attīstība? Jūs nevarat apturēt nāvi. Jūs nevarat apturēt vecumu. Jūs varat radīt attīstītu medicīnu, bet kāpēc nevarat apturēt slimības? Paņemiet šo tabletīti, tad nebūs vairs slimību. Kur ir tāda zinātne? Hm?

Nalinīkantha: Viņi saka, ka pie tā strādā.

Prabhupāda: Tā ir vēl viena muļķība. Blefošana.

Gopavrindapāla: Tāpat kā viņi saka, ka Krišnas apziņa ir pakāpenisks process, viņi saka, ka viņu zinātniskā attīstība ir pakāpenisks process.

Prabhupāda: Pakāpenisks process; bet vai viņi domā, ka būs spējīgi apturēt nāvi? Mēs esam pārliecināti, ka atgriezīsimies mājās pie Dieva, Krišnas. Bet kur ir viņu pārliecība, ka viņi spēs apturēt nāvi, vecumu, slimības?

Dr. Volfs: Jaunākā iedoma ir, kā viņi saka, ka viņi mēģina, ir atklāts fakts par dzīves esamību pēc nāves.

Prabhupāda: Ir.

Dr. Volfs: Viņi mēģina to atkal darīt zinātniski.

Prabhuāda: Lai viņi dara. Zinātniski pastāv dzīve pēc nāves. To mēs atkārtoti sakām; mans bērna ķermenis ir miris, tas ir zudis, izgaisis. Man ir cits ķermenis. Tātad pēc nāves ir dzīve. Tas ir praktiski. Tā Krišna saka: "Tathā dehāntara-prāptiḥ" (BG 2.13). Līdzīgi, na hanyate hanyamāne śarīre (BG 2.20). Tāds ir autoritatīvs Dieva apgalvojums, un mēs praktiski redzam, ka mums ir viens ķermenis pēc otra, bet es turpinu [pastāvēt]. Kur gan šeit ir iebildumi? Tātad ir dzīve pēc nāves. Tā sauktā nāve nozīmē ķermeņa iznīcināšanu. Ja mēs varam pieturēties pie šīs dzīves, ka vairāk nāves nav, tas ir tas, pēc kā jātiecas. Tas ir saprāts. Tas ir teikts Bhagavad-gītā: ja jūs vienkārši saprotat Krišnu un ja jūs kļūstat piemērots atgriezties pie Viņa, tad nāves vairāk nav.