LV/Prabhupada 0263 - Ja Jūs Esat Ļoti Labi Pieņēmuši Šo Formulu, Tad Jūs Turpināsiet Sludināt

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ja Jūs Esat Ļoti Labi Pieņēmuši Šo Formulu, Tad Jūs Turpināsiet Sludināt
- Prabhupada 0263


Lecture -- Seattle, September 27, 1968

Prabhupāda: Jā.

Madhuviša: Prabhupāda, ko tieši pareģoja Kungs Čaitanja, kad pareģoja Kali zelta laikmetu, (neskaidri), kad cilvēki skandēs Harē Krišna mantru?

Prabhupāda: Jā. Cilvēki... Tāpat kā mēs šobrīd sludinām Harē Krišna. Jūsu valstī tādas sludināšanas nebija. Mēs esam aizsūtījuši savus mācekļus uz Eiropu, Vāciju, Londonu - arī jūs izplatāt. Šādi mēs praktiski darbojamies kopš 1966. gada. Mēs reģistrējām biedrību 1966. gadā un šis ir 68tais. Tātad pakāpeniski mēs izplatām. Un, protams, esmu vecs vīrs. Es varu nomirt. Ja esat uzņēmuši šo formulu ļoti labi, tad turpiniet sludināt. Ļoti vienkārši. Tam nepieciešams vien mazliet saprāta. Tas arī viss. Tātad jebkurš saprātīgs cilvēks to novērtēs. Bet, ja kāds vēlas tikt apkrāpts, tad kā gan viņu var glābt, ja viņš brīvprātīgi vēlas tikt apkrāpts? Tad viņu pārliecināt ir ļoti grūti. Bet atvērtie noteikti pieņems šo jauko Krišnas apziņas kustību. Jā.

Džaja-gopāla: Kad mēs iesaistām zemāka līmeņa, iekšējo enerģiju kalpošanā Krišnam, tā tiek garīgota, vai ne?

Prabhupāda: Nē. Kad pielietojat savu enerģiju, tā vairs nav materiāla; tā ir garīga. Tāpat kā vara stieple saskarē ar elektrību vairs nav varš, bet ir elektrības vads. Tātad kalpošana Krišnam nozīmē, ka tiklīdz jūs saskaņojat sevi ar kalpošanu Krišnam, jūs neatšķiraties no Krišnas. Tas teikts Bhagavad-gītā: māṁ ca 'vyabhicāreṇa bhakti-yogena yaḥ sevate. Šis pats vārds, sevate. Sa guṇān samatītyaitān brahma-bhūyāya kalpate (BG 14.26). "Ikviens, kurš nopietni iesaistās kalpošanā Man, tūlīt kļūst pārāks par materiālajām īpašībām un atrodas Brahmana līmenī." Brahma-bhūyāya kalpate. Tātad tad, kad pielietojat savu enerģiju kalpošanā Krišnam, nedomājiet, ka tā ir jūsu materiālā enerģija. Nē. Tāpat kā šie augļi. Kāds par tiem var domāt: "Kas ir šī prasāda? Auglis ir nopirkts, arī mēs ēdam augļus mājās, bet kas gan ir prasāda?" Nē. Tā kā tā ir piedāvāta Krišnam, tā tūdaļ vairs nav materiāla. Rezultāts? Jūs ēdat Krišnas prasādu un redzat, kā attīstāties Krišnas apziņā. Tāpat kā ārsts izraksta jums kādas zāles, un, ja jūs sevi izārstējat, tad tas ir zāļu iedarbības rezultātā. Cits piemērs tam, kā materiālas lietas tiek garīgotas. Ļoti labs piemērs. Tāpat kā jūs esat uzņēmuši lielu piena daudzumu. Jūsu zarnās ir kādi traucējumi. Jūs dodaties pie ārsta. Vismaz saskaņā ar vēdisko sistēmu... viņi jums piedāvās preparātu, ko sauc par jogurtu. Tas ir piena produkts. Šis jogurts ar mazu zāļu piedevu izārstēs. Nu šī slimība, ko izraisīja piens, piens arī izdziedēja. Kāpēc? To noteica ārsts. Līdzīgā veidā viss... Augstākajā nozīmē matērija nepastāv, tā ir tikai ilūzija. Tāpat kā šorīt es devu piemēru par Sauli un miglu. Bija migla, Sauli redzēt nevarēja. Muļķa persona teikts, ka Saules nav, ir tikai migla. Bet saprātīgs cilvēks teiks, ka Saule ir, bet migla ir aizklājusi to mūsu redzamībai. Mēs nevaram Sauli saskatīt. Patiesībā viss ir Krišnas enerģija, nav nekā materiāla. Līdzīgi šī mūsu mentalitāte, ka mēs vēlamies valdīt, ir kļūdaina, ilūzija. Tā aizklāj mūsu attiecības ar Krišnu. Tāpēc jūs pakāpeniski sapratīsiet. Sevonmukhe hi jihvādau svayam eva sphuraty adaḥ (Brs. 1.2.234.). Tā kā attīstāt kalpošanas attieksmi, viss kļūs skaidrs, kā jūsu enerģija kļuvusi garīgota.