LV/Prabhupada 0280 - Garīgā kalpošana Nozīmē Attīrīt Jutekļus

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Garīgā kalpošana Nozīmē Attīrīt Jutekļus
- Prabhupāda 0280


Lecture on BG 7.2 -- San Francisco, September 11, 1968

Tātad Krišnas apziņa jeb garīgā kalpošana nozīmē attīrī jutekļus. Tas arī viss. Mums nav jāatsakās, jāatbrīvojas no jutekļu darbībām. Nē. Mums jutekļi vienkārši jāattīra. Kā gan varat izkļūt no jutekļu ietekmes? Tā kā jūs esat dzīvās būtnes, jums ir jutekļi. Bet lieta tāda, ka šobrīd mēs esam materiāli piesārņoti, mūsu jutekļi negūst pilnīgu baudu. Tas ir pats zinātniskākais. Tātad garīgā kalpošana nozīmē attīrīt jutekļus. Sarvopādhi-vinirmuktaṁ tat-paratvena nirmalam (Čč Madhja 19.170). „Nirmalam” nozīmē „attīrīšana”. Kā gan jūs varat attīrīt savus jutekļus? Tas skaidrots Nārada-bhakti-sūtrā. Tur teikts, ka sarvopādhi-vinirmuktam. Jutekļu attīrīšana nozīmē, ka jums jābūt brīviem no visa veida apzīmējumiem. Mūsu dzīve ir pilna apzīmējumiem. Tāpat kā es domāju, ka „esmu indietis”, es domāju, ka „esmu sanjāsī”, jūs domājat, ka esat amerikāņi, jūs domājat, ka esat vīrietis, jūs domājat, ka esat sieviete, jūs domājat ka esat baltais, jūs domājat ka esat tumšādainais. Tik daudz apzīmējumu. Tie visi ir apzīmējumi. Tātad „attīrīt jutekļus” nozīmē atbrīvoties no apzīmējumiem. Un Krišnas apziņa nozīmē, ka neesam ne indieši, ne eiropieši, ne amerikāņi, ne šāds, ne tāds. Mēs esam mūžīgi saistīti ar Krišnu, mēs esam neatņemamas Krišnas daļiņas. Kad pilnībā esam pārliecināti, ka esam Dieva neatņemamas daļiņas, tā ir Krišnas apzņa un tā ir jutekļu apmierināšana. Tātad kā Krišnas neatņemamām daļiņām jums Krišnam ir jākalpo. Tāds ir jūsu baudījums. Nu mēs mēģinām apmierināt savus materiālos jutekļus. Kad kļūstat..., apzināties, ka esat Krišnas neatņemama daļiņa, tad jūs apmierināsiet Krišnas, Govindas, jutekļus. Un, apmierinot Viņa jutekļus, arī jūsu jutekļi tiks apmierināti. Tāpat kā vienkāršs piemērs, kas nav garīgs: tāpat kā vīru uzskata par baudītāju un sievu uzskata par baudāmo. Bet, ja sieva apmierina vīra jutekļus, arī viņas jutekļi ir apmierināti. Līdzīgi, ja jums kaut kur ķermenī niez kāda daļa, pirksti, kas šo attiecīgo ķermeņa daļu pakasa, arī sajūt apmierinājumu. Ne tā, ka tikai noteiktā ķermeņa daļa sajūt apmierinājumu, bet viss ķermenis sajūt jutekļu apmierinājumu.

Līdzīgi Krišna ir pilnīgs; tad, kad apmierināt Krišnu, Krišnas jutekļus, Govindas jutekļus, tad tiek apmierināts viss Visums. Tā ir zinātne. Tasmin tuṣṭe jagat tuṣṭa. Cits piemērs. Tāpat kā jūs apmierināt savu vēderu, viss jūsu ķermenis tiek apmierināts. Vēders izplatīs tādu enerģiju, pārstrādājot ēdienu, ka tā pārveidosies asinīs, nokļūs sirdī un no sirds tiks izplatīta pa viu ķermeni; visa nomāktība, viss nogurums tiks novērsts, bet pats ķermenis tiks apmierināts. Tāds tad ir Krišnas apziņas process. Tā ir Krišnas apziņas zinātne, ko Krišna skaidro personīgi.

Tātad yaj jñātvā, ja mēs saprotam Krišnas apziņas zinātni, tad tur nebūs nekā nezināma. Viss kļūs skaidrs. Tas taču ir kas tik jauks.