LV/Prabhupada 0295 - Viens Dzīvības Spēks Nodrošina Visu Pārējo Dzīvo Būtņu Prasības

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Viens Dzīvības Spēks Nodrošina Visu Pārējo Dzīvo Būtņu Prasības - Prabhupāda 0295


Lecture -- Seattle, October 4, 1968

Šī dzīve, šī cilvēka dzīve... Mums nu ir... Kādā citā dzīvē mēs esam baudījuši jutekļus, cik vien iespējams. Ko mēs varam izbaudīt šajā cilvēka dzīvē? Citā dzīvē... Protams, saskaņā ar Darvina teoriju, pirms cilvēka bijusi pērtiķa dzīve. Tātad pērtiķis... Jums nav pieredzes. Indijā mums ir pieredze. Katrs pērtiķis ir kopā ar vismaz simts pērtiķu meitenēm. Simts, viens simts. Ko tad mēs esam spējīgi izuadīt? Katrs un ikviens? Mums ir ballītes, n katrā ballītē kādam pērtiķim ir vismaz piecdesmit, sešdesmit, ne mazāk kā divdesmit piecas partneres. Cūkas dzīvē arī ir dužiem... Dučiem. Un viņi nešķiro, kas ir viņu māte, kas ir māsa un kurš ir radinieks. Redzat? Viņi bauda. Vai domājat, ka cilvēka dzīve ir tam paredzēta – dzīvot kā cūkām kaķiem un suņiem? Vai tā ir cilvēka dzīves pilnība – jutekļu apmierināšana? Nē. To mēs esam baudījuši dažādās dzīvību formās. Tagad? Vedānta saka: athāto brahma jijñāsā. Šī dzīve domāta, lai interesētos par un saprastu Brahmanu. as ir šis Brahmans? Īśvaraḥ paramaḥ brahma or parama, īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ (Bs. 5.1.). Un Krišna ir Para-brahma. Brahmans; mēs visi esam Brahmans, bet Viņš ir Para-brahmans, Augstākais Brahmans. Īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ (Bs. 5.1.). Tāpat kā jūs visi esat amerikāņi, bet jūsu prezidents Džonsons ir augstākais amerikānis. Tas ir dabiski. Vēdas saka, ka par visiem pārāks ir Dievs. Nityo nityānāṁ cetanaś cetanānām (Kaṭha Upanišada 2.2.13.). Kas ir Dievs? Viņš ir pats nevainojamākais, mūžīgais dzīvības spēks. Tas ir Dievs. Eko bahūnāṁ vidadhāti kāmān.

Eko bahūnāṁ vidadhāti kāmān. Nozīme ir, ka viens dzīvības spēks nodrošina visu citu dzīvo būtņu prasību izpildi. Tāpat kā ģimenē tēvs nodrošina visas dzīves vajadzības sievai, bērniem, kalpiem, mazām ģimenēm. Līdzīgi, jūs to paplašināt: valdība valstī vai valdnieks nodrošina visu pilsoņu vajadzības. Bet viss ir nepilnīgs. Bet viss ir nepilnīgs. Var nodrošināt visu ģimenei, sabiedrībai, valstij, bet ne ikvienam. Bet ir miljoniem un triljoniem dzīvo būtņu. Ka nodrošina pārtiku? Kurš gādā par simtiem un tūkstošiem skudru istabas caurumā? Kurš gādā par pārtiku? Tad, kad dodaties uz Grīnezeru, tur ir tūkstošiem pīļu? Kurš par tām gādā? Bet tās dzīvo. Ir miljoniem zvirbuļu, putnu, zvēru, Ziloņu. Un vienreiz tas apēd simts mārciņas. Kurš gādā par pārtiku? Ne tikai šeit, bet arī esošajos miljonos un triljonos planētu un Visumu it visur. Tāds ir Dievs. Nityo nityānām eko bahūnāṁ vidadhāti kāmān. Ikviens ir no Viņa atkarīgs, un Viņš nodrošina visas vajadzības, visas vajadzības. Viss ir pilnīgs. Tāpat kā planētas, viss ir pilnīgs.

pūrṇam idaṁ pūrṇam adaḥ
pūrṇāt pūrṇam udacyate
pūrṇasya pūrṇam ādāya
pūrṇam evāvaśiṣyate
(Īša Dieva piesaukšana)

Ikviena planēta ir radīta tā, ka sevī ir pilnīga. Tur ir gan ūdens, kas saglabāts jūrās un okeānos. Ūdens daudzumu samazina saules gaisma. Ne tikai šeit, arī citās planētās notiek tas pats. Ūdens tiek pārveidots mākoņos, tad tas tiek izplatīts pa visu zemi, tiek audzēti dārzeņi, augļi un augi, viss. Tātad viss ir pilnībā iekārtots. Mums jāsaprot, kurš ir iradījis šo pilnīgo iekārtojumu, kas atrodas it visur. Saule aust noteiktā laikā, Mēness arī, gadalaiki mainās noteiktos laikos. Kā gan tad jūs varat to noteikt? Ir pierādījumi Vēdās, ir Dievs.