LV/Prabhupada 0306 - Mums Jāuzdod Jautājumi, Par Ko Šaubāmies

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mums Jāuzdod Jautājumi, Par Ko Šaubāmies
- Prabhupada 0306


Lecture -- Seattle, October 2, 1968

Prabhupāda: Tātad vai ir kādi jautājumi? Vispirms no auditorijas. Mēs aicinām uzdot jautājumus. Ja jums ir kādi jautājumi, šaubas par apgalvoto, jūs varat jautāt. Tad viddhi praṇipātena paripraśnena sevayā (BG 4.34). Viss, ja nopietni vēlaties saprast, jums jāiesniedz visi šaubīgie jautājumi un tad jāsaprot. Redzat. Jā?

Jauns cilvēks: Vai iespējams iegūt apziņu, ko vārdos nevar aprakstīt? Vai, es uzdrīkstos teikt, vai ir saziņa, kas nav vārdos, bet, iespējams, vibrācija, kas ir diezgan līdzīga pašai skaņai? Piemēram tiekšanās pēc "oṁ". Vai ir saziņa, kaut kas saprotams starp jums un mani, mani un manu brāli, citiem, mums visiem? Vai, iespējams, ir pieredze, kur mēs esam... Vai tā skan kā "dong", "aung". Vai ir kas vēl, ārpus vārdiem?

Prabhupāda: Jā, šī Harē Krišna.

Jauns cilvēks: Harē Krišna.

Prabhupāda: Jā.

Jauns cilvēks: Vai varat pastāstīt sīkāk? Vai varat man pastāstīt, kā tas var būt? Kā tas var būt visu laiku? Tā vietā, lai būtu cilvēks, tā vietā, lai runātu tikai angliski vai citās valodās? Kā runāt vienā valodā?

Prabhupāda: Nu, skaņu var izvibrēt jebkurā valodā. Nav svarīgi, ka Harē Krišna var skanēt tikai sanskritā. Jūs to varat skandēt arī angļu tonī "Harē Krišna". Vai ir kādas grūtības? Šie zēni arī skandē Harē Krišna. Tātad tur nav nekādu grūtību. Tieši skaņai ir nozīme. Nav svarīgi, kas to skandē. Tāpat kā klavieres; ja tām pieskaraties, būs "dung". Nav svarīgi, vai uzbrūk amerikānis vai indietis, vai hindu vai musulmanis, tāpat arī skaņa ir skaņa. Līdzīgi, šīs klavieres, Harē Krišna, jūs tikai pieskaraties tām, un tās skanēs. Tas ir viss. Jā?

Jauns cilvēks (2): Vai jūs jūs sēžat un meditējat viens? Ko jūs darāt ar savu prātu, kad tas aizklīst? Vai jūs par kaut ko domājat? Vai jūs to vēršat uz kaut ko vai arī ļaujat tam brīvi klīst?

Prabhupāda: Vispirms ļaujiet man saprast, ko jūs domājat ar meditāciju.

Jauns cilvēks (2): Sēdēt vienam klusībā.

Prabhupāda: Huh?

Tamāla Krišna: Sēdēt vienam klusībā.

Prabhupāda: Sēdēt vienam klusībā. Vai tas ir iespējams? Vai domājat, ka tas ir iespējams?

Jauns cilvēks (2): Ja jūs klausāt savam prātam.

Prabhupāda: Tad prāts vienmēr ir darbīgs.

Jauns cilvēks (2): Tas visu laiku mutuļo.

Prabhupāda: Kā gan jūs varat sēdēt ar mierīgu prātu? Prāts vienmēr ir darbīgs. Vai ir jebkāda pieredze, ka prāts nedarbojas, kad jūs klusībā sēžat? Kad jūs guļat, prāts darbojas. Jūs sapņojat. Tāda ir prāta darbība. Tātad kad jūsu prāts ir kluss?

Jauns cilvēks (2): Tas ir tas, ko es mēģinu jums jautāt.

Prabhupāda: Jā. Tātad prāts nekad nav mierīgs. Jums tas jānodarbina ar kaut ko. Tā ir meditācija.

Jauns cilvēks (2): Ar ko jūs to nodarbināt?

Prabhupāda: Jā. Tas ir Krišna. Mēs nodarbinām savu prātu ar Krišnu, skaisto Dieva Augstāko Personību. Ne tikai vienkārši nodarbināt prātu, bet iesaistāt to darbībā ar jutekļiem. Jo prāts darbojas ar jūsu jutekļiem.