LV/Prabhupada 0308 - Dvēseles Funkcija Ir Krišnas Apziņa

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Dvēseles Funkcija Ir Krišnas Apziņa - Prabhupada 0308


Lecture -- Seattle, October 2, 1968

Jauns cilvēks (2): Kā iespējams trenēt prātu?

Prabhupāda: Šī ir apmācība. Tikai iesaistiet sevi Krišnas apziņas darbībās. Tas ir praktiski. Tāpat kā skandēšana, arī desmit gadu vecs zēns var tikt iesaistīts. Viņa prāts ir koncentrēts uz Harē Krišna mantras skandēšanu. Citi viņa jutekļi, kājas vai rokas, viņi strādā, dejo. Tādā veidā mums jātrenē savs prāts, mūsu jutekļi vienmēr ir jāiesaista Krišnas apziņā. Tas jūs padarīs nevainojamus. Un tas ir iespējams ikvienam. Jums nav jāsēž kādā vietā, lai mākslīgi meditētu uz kaut ko. Tiklīdz jūs skandējat Harē Krišna, jūsu prāts tūlīt tiek novirzīts, tūlīt jūs nekavējoties atceraties Krišnu, Krišnas norādījumus, Krišnas darbu, visu. Tam vajadzīga prakse.

Jauns cilvēks (2): Tā kā jūs esat Saules stari, tā teikt...

Prabhupāda: Jā.

Jauns cilvēks (2): Vai varat domāt par sevi?

Prabhupāda: Kāpēc ne? Es esmu personība.

Jauns cilvēks (2): Un kad jūs domājat, jūs domājat par Krišnu?

Prabhupāda: Lai gan es esmu mazs, bet es esmu persona. Man ir viss domāšanas, jušanas, vēlēšanās spēks. Mēs to darām. Mēs esam personības. Jūs esat šeit atnākuši pēc brīvas gribas. Neviens nav jūs piespiedis. Jūs varat doties, ja vēlaties. Kāds šeit ierodas, kāds neierodas, kāds parādās ik dienas. Kāpēc? pat ja jūs esat mazi, jums ir individualitāte. Pat šajā saistītajā stāvoklī jūs esat tik brīvi, tik ļoti brīvi. Un, kad jūs esat atbrīvoti, tīri gari, jūs nezināt, cik daudz brīvības jums ir. Nav svarīgi, ka esat mazi, bet jūs esat garīgas dzirksteles. Vai neredzat, ka mazās, garīgās dzirksteles joprojām nav atklājis ne fiziķis, ne medicīnas zinātne, to, kur ir dvēsele, bet dvēsele tur ir. Tas ir fakts. Tiklīdz dvēsele ir atstājusi šo ķermeni, tas ir bezjēdzīgs. Noskaidrojiet, kas ir šī svarīgā daļiņa. Tas nav iespējams, jo tā ir tik maza, ka ar šīm jūsu materiālajām acīm vai mikroskopu vai jebkādu citu "skopu" jūs to nevarat noskaidrot. Tādēļ viņi saka, ka dvēseles nav. bet viņi nevar izskaidrot, kas ir pazudis. Pat šī garīgās dvēseles mazā daļiņa ir tik spēcīga, ka, kamēr tā ir ķermenī, tā uztur ķermeni svaigu, labu un skaistu. Tiklīdz tā ir aizgājusi, ķermenis tūlīt sadalās. Tikai paskat. Tāpat kā zāles, injekcija. Mazs, viens graudiņš to uztur formā. Tā ir kaut kas tāds, tā ir tik spēcīga. Jūs nezināt, kāds ir šīs dvēseles spēks. Tas jums ir jāapgūst. Tāda tad ir pašrealizācija. Šis meditācijas process, atrašanās klusā vietā, ir ieteikts materiāliskākajā ķermeniskajā dzīves izpratnē. Meditējiet "vai es esmu šis ķermenis?", tad analizējiet. Jūs redzēsiet: "Nē, es neesmu šis ķermenis. Es atšķiros no šī ķermeņa." Tad tālāka meditācija: "Ja es neesmu šis ķermenis, tad kā tiek veiktas ķermeniskās darbības?" Tās tiek veiktas, jo klāt ir šī sīkā daļiņa, es pats. Kā aug ķermenis? Jo klāt ir dvēsele. Tāpat kā šis ķermenis, šim zēnam ir maza auguma ķermenis. Šis zēns izaugs un iegūs ļoti veselīgu un spēcīgu ķermeni divdesmit četru gadu vecumā. Šī zēna ķermenis izzudīs, tiks iegūts cits ķermenis. Kā gan tas ir iespējams? Jo klāt ir nelielā dvēseles daļiņa. Bet, ja šī dvēseles daļiņa tiek atņemta vai ir aizgājusi, šis ķermenis vairs neaugs un nemainīsies. Tāds ir meditācijas jautājums. Bet kad jūs nonāksiet līdz sapratnei, ka "es neesmu šis ķermenis. Es esmu garīga dvēsele", tad nākamā pakāpe būtu "kāda ir dvēseles funkcija?" Šī dvēseles funkcija ir Krišnas apziņa, darbošanās Krišnas apziņā. Tātad tagadējā laikmetā ir tieši jāpieņem dvēseles funkcijas; tad viss pārējais notiks automātiski. Šobrīd nav iespējams, ka jūs dotos uz nošķirtu vietu un mierigi tur sēdētu, meditētu uz... Tas nav iespējams šajā laikmetā. Tas nav iespējams. Ja jūs mēģināsiet mākslīgi, tas neizdosies. Tādēļ jums jāuzsāk šis process:

harer nāma harer nāma harer nāma eva kevalam
kalau nāsty eva nāsty eva nāsty eva gatir anyathā
(ČČ Ādi 17.21)

Šajā Kali laikmetā nav citas iespējas, lai apzinātos sevi, kā šī Harē Krišna skandēšana. Tas ir praktiski, patiess fakts.