LV/Prabhupada 0315 - Mēs Esam Tik Stūrgalvīgi, Mēs Mēģinām Aizmirst Krišnu Atkal Un Atkal

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Esam Tik Stūrgalvīgi, Mēs Mēģinām Aizmirst Krišnu Atkal Un Atkal
- Prabhupāda 0315


City Hall Lecture -- Durban, October 7, 1975

Dāmas un kungi, es saku jums lielu paldies, ka laipni piekritāt piedalīties šajā lieliskajā kustībā. Šo kustību neuzsāku es. To aizsāka pirms ilga laika Pats Krišna. Vispirms Viņš šo Bhagavad-gītas filozofiju pavēstīja Saules dievam. Kā teikts Bhagavad-gītas ceturtajā nodaļā:

imam vivasvate yogam
proktavan aham avyayam
vivasvan manave prahur
manur iksvakave 'bravit
(BG 4.1)
evam parampara-praptam
imam rajarsayo viduh
(BG 4.2)

Tātad, ja aprēķinām Manu vecumu, nonākam līdz četrdesmit miljoniem gadu. Tātad Krišna to pavēstīja vismaz pirms četrdesmit miljoniem gadu. Viņš šo Bhagavad-gītas filozofiju pavēstīja Saules dievam Vivasvānam. Uz Saules planētas valdošās dievības vārds ir Vivasvāns. Viņa dēls Manu, Vaivasvata Manu... Viņa dēls, Ikšvāku ir sākotnējā Surja-vamsas dinastijas persona, šajā dinastijā parādījās Kungs Rāmačandra. Ikšvāku... Tātad šajā tik ilgajā Krišnas apziņas kustības ceļā nāk pie mums kopš ļoti, ļoti ilga laika. Bet Krišna taica: evam parampara-praptam imam rajarsayo viduh (BG 4.2): „Agrāk radžariši mēdza saņemt šos norādījumus pa mācekļu pēctecības ķēdi.” Tas bija veids, kā saprast Bhagavad-gītu. Bet Krišna teica: sa kaleneha yogo nasto parantapa. Pirms piectūkstoš gadiem, kad Krišna runāja ar Ardžunu Kurukšetras kaujas laukā, viņš bija samulsis, vai cīnīties, vai ne, un tikai lai iedrošinātu viņu cīnīties, Krišna pavēstīja Ardžunam šo Bhagavad-gītu pirms piectūkstoš gadiem. Un Viņš tad teica, ka „paramparas sistēma, mācekļu pēctecība ir nu pārrauta”; tādēļ es runāju ar jums atkal, lai cilvēki varētu iemācīties no jums, kāds ir šīs filozofijas, Krišnas apziņas skaidrojums.”

Tātad pirms pieciem tūkstošiem gadu šo filozofiju pavēstīja Ardžunam, un mums ir saruna. Un atkal diemžēl tā ir pārtrūkusi. Jo mēs nesaņemam kaut ko pa paramparas sistēmu, mēs iejaucamiem, izdarām secinājumus savā veidā, un tādēļ tā atkal ir pārtrūkusi. Tādēļ atkal pirms pieciem tūkstošiem gadu Šrī Čaitanja Mahāprabhu deva šajā Bhagavad-gītā dotos norādījumus bhaktam. Šrī Čaitanja Mahāprabhu ir Krišnas inkarnācija. Tā kā Krišna, Dieva Augstākā Personība, deva norādījumus, būdams pavēles dodošais saimnieks. sarva-dharman parityajya mam ekam saranam vraja (BG 18.66), un tomēr cilvēki pārprot. Tādēļ šajā laikā pirms pieciem simtiem gadu Kungs Čaitanja Mahāprabhu, Pats Krišna, parādījās kā Krišnas bhakta. Šrī Čaitanja Mahāprabhu ir Krišna. Tas aprakstīts autentiskajās šāstrās.

krsna-varnam tvisakrsnam
sangopangastra-parsadam
yajnair sankirtanaih prayair
yajanti hi su-medhasah
(SB 11.5.32)

Tātad šī Krišnas apziņas kustība praktiski ir Šrī Čaitanjas Mahāprabhu kustība. Un Šrī Čaitanja Mahāprabhu ir Pats Krišna. Tātad Krišna ir ļoti laipns pret saistīto dvēseli. Viņš mēģina to novietot uz īstā Krišnas apziņas līmeņa atkal un atkal. Bet mēs esam stūrgalvīgi, mēs mēģinām aizmirst Krišnu atkal un atkal. Tas notiek.