LV/Prabhupada 0327 - Dzīvā Būtne Ir Šajā Ķermenī, Rupjajā un Smalkajā Ķermenī

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Dzīvā Būtne Ir Šajā Ķermenī, Rupjajā un Smalkajā Ķermenī
- Prabhupāda 0327


Room Conversation -- April 20, 1976, Melbourne

Karol Džarvis: Jūs man agrāk teicāt, ka pelnāt tūkstošiem dolāru dienā, pārdodot savas grāmatas.

Prabhupāda: Jā.

Karol Džarvis: Ja vēlaties savas domas nodot citiem cilvēkiem, kāpēc pārdodat grāmatas un pelnāt naudu ar tām?

Prabhupāda: Citādi jūs tās nelasītu. Ja es dodu par brīvu, tad jūs domājat: "Ak, tās ir kaut kādas blēņas. Viņi dod par brīvu."

Karol Džarvis: Ne tieši par brīvu, bet, iespējams, par cenu, kas atsver izdevumus par to izdošanu.

Prabhupāda: Kad viņi par to maksā... Kad viņi par to maksā, viņi mēģina redzēt: "Kas šajās grāmatās rakstīts? Paskatīsimies." Un, ja tās saņemat par brīvu, jūs tās varat novietot plauktā uz simtiem gadu. bet galu galā mums jāizdod šīs grāmatas, kurš gan par tām maksās? Mums naudas nav.

Karol Džarvis: Nu, kas notiek ar pārējo naudu, kas tiek ievākta uz ielām?

Prabhupāda: Mēs paplašinām savu kustību. Mēs atveram centrus. Mēs publicējam vairāk grāmatu. Tās ir manas grāmatas. Esmu izveidojis Bhaktivedanta Book Trust izdevniecību. Tā ir mana griba, un es vēlos, lai 50% no ievāktajiem līdzekļiem tiktu veltīti atkārtotai grāmatu izdošanai. Lai 50% tiktu lietoti kustības paplašināšanai. Tātad nav runas par materiālu ieguvumu.

Karol Džarvis: Vai es varētu jums visbeidzot jautāt, vai jums ir vēstījums?

Prabhupāda: Jā, tas ir vēstījums, lai cilvēki ķermeniskajā apziņā saprot, ka tas nav tā. Dvēsele jeb cilvēks ir šajā ķermenī. Tāpat kā jūs neesat jūsu krekls un mētelis. Jūs esat iekšpus krekla un mēteļa. Līdzīgi dzīvā būtne ir šajā ķermenī, rupjajā un smalkajā. Smalkais ķermenis sastāv no prāta, saprāta un ego. Rupjais ķermenis sastāv no šādiem materiāliem elementiem: zemes, ūdens, gaisa, uguns, tā, pieciem elementiem. Kopā astoņiem elementiem. Tā ir zemākā enerģija. Un augstākā enerģija ir šajos astoņos elementos, piecos rupjajos un trīs smalkajos. Tātad mums tas jāapgūst. Tāpat kā es jautāju šim zēnam, ka "jūs varat izveidot lielu mašīnu, kas lido debesīs, 747, bet kāpēc jūs neražojat pilotu?"