LV/Prabhupada 0390 - Džaja Rādha-Mādhava Skaidrojums

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Džaja Rādha-Mādhava Skaidrojums
- Prabhupāda 0390


Purport to Jaya Radha-Madhava -- New York, July 20, 1971

Tātad tā ir Krišnas daba, sākotnējā Krišnas daba. Viņš ir Rādha-Mādhava. Viņš ir Šrīmatī Rādhārānī mīlētājs. Un kundža-vihārī, vienmēr bauda gopī sabiedrību Vindāvanas mežā. Rādhā-mādhava kuñja-vihārī. Tā viņš ir ne tikai Rādhārānī mīlētājs, bet arī braja-jana-vallabha. Vrindāvanas iedzīvotāji mīl Krišnu. Viņi nezina neko citu. Viņi nezina, vai Krišna ir Dievs, vai nav; viņus nenomoka jautājums: "Vai es mīlēšu Krišnu, ja Viņš ir Dievs?" "Viņš var būt Dievs, vai arī kāds cits. Tam nav nozīmēs, bet mēs mīlam Dievu, Krišnu." Tas arī viss. To sauc par nesavtīgu mīlestību. "Ja Krišna ir Dievs, tad es Viņu mīlēšu" - tā ir savtīga mīlestība. Tā nav tīra mīlestība. Krišna var būt Dievs, var būt arī kāds cits, bet par Krišnas brīnišķīgajiem darbiem Vradžavāsī domā: "Ak, Krišna ir tik brīnišķīgs bērns, varbūt kāds padievs. Varbūt kāds padievs." Jo cilvēki galvenokārt uzskata, ka padievi ir visvareni. Viņi ir vareni šajā materiālajā pasaulē. Bet viņi nezina, ka Krišna ir pārāks par tiem visiem. Īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ sac-cid-ānanda-vigrahaḥ (Bs. 5.1.). Augstākais padievs Brahma izsaka savu viedokli: "Augstākais kontrolētājs ir Krišna."

Kā Vrindāvanas iedzīvotāji viņi mīl Krišnu bez nosacījumiem, tā arī Krišna mīl viņus. Vraja-jana-vallabha giri-vara-dhārī. Kad Vrindāvanas iedzīvotāji bija briesmās, jo apturēja Indras jagju, un Indra kļuva ļoti dusmīgs, viņš sutīja varenu, spēcīgu mākoni, kas pār Vrindāvanu lija bez apstājas septiņas dienas; tad, kad iedzīvotāji kļuva ļoti raižpilni, Krišna, lai gan bija tikai septiņus gadus vecs bērns, izglāba viņus, paceļot Govardhana Kalnu. Viņš tā mācīja Indradēvam, padievam, ka "lai apturētu tavu traucēšanu, Man vajag vien mazo pirkstiņu. tas arī viss." Tā Indra nokrita uz ceļiem. To jūs izlasīsiet Krišnas grāmatā. Kā Gopī-džana-vallabham Viņa vienīgais darbs ir pasargāt gopī-džana. Tā mūsu Krišnas apziņas kustība domāta tam, lai kļūtu par vienu no gopī-džanām. Tad Krišna mūs izglābs no visām briesmām, pat paceļot kalnu. Krišna ir tik laipns un spēcīgs. Kad Krišna pacēla kalnu, Viņš nebija praktizējis kādu jogas sistēmu. Un tas ir Dievs. Lai gan viņš bija bērns, Viņš spēlējās kā bērns, Viņš darbojās kā bērns, bet, kad bija vajadzīgs, Viņš izpaudās kā Dievs. Tas ir Krišna. Tas ir Krišna; Viņam nevajadzēja doties un praktizēt kādu jogas sistēmu, lai Viņš kļūtu Dievs. Nē. Viņš nav tāda veida Dievs, ne māslīgs Dievs. Viņš ir Dievs.

Tā gopī-jana-vallabha giri-vara-dhārī. Un kā bērns, mīļotais Jašodas bērns, Jašoda-nandana,... Krišnam patīk būt viņa bhaktas bērnam. Viņš vēlas, lai Viņu norāj bhakta, Viņa bhaktas - tēvs un māte. Bet tā kā visi Viņu godina, neviens Viņu nenorāj, tā viņš gūst prieku, kad bhakta Viņu kritizē. Tāda ir kalpošana Krišnam. Ja Krišna priecājas, kad Viņu norāj, tā atbildību uzņemas bhakta: "Labi, es kļūšu par Tavu tēvu un Tevi norāšu." Kad Krišna vēlas cīnīties, kāds no Viņa bhaktām kļūst par Hiranjakašipu un cīnās ar Viņu. Tā visas Krišnnas darbības ir ar Viņa bhaktām. Viņš ir... Tādēļ, lai kļūtu par Krišnas bhaktu, lai attīstītu Krišnas apziņu... Yaśodā-nandana vraja-jana-rañjana. Viņa vienīgais darbs ir apmierināt... Kā bradža-džanas darbs ir apmierināt Krišnu, līdzīgi, Krišnas darbs ir apmierināt bradža-džanu. Tāda ir mīlestības apmaiņa. Yamunā-tīra-vana-cārī. Krišna, Dieva Augstākā Personība, klīst gar Jamunas krastiem, lai iepriecinātu gopī, govju ganuzēnus, putnus, zvērus, teliņus. Tie nav parasti putni, zvēri, teliņi un cilvēki. Viņi ir pašapzināšanās visotnē. Kṛta-puṇya-puñjāḥ (ŠB 10.12.11). Pēc daudzām, daudzām dzīvēm viņi ieguvuši šo stāvokli, spēlēties ar Krišnu.

Tā mūsu Krišnas apziņas kustība ir tik jauka, ka ikviens var doties uz Krišnaloku, kļūt par Viņa biedru, un kā draugs vai kā citādi, kā kalps, kā tēvs, kā māte. Un Krišna piekrīt būt jebkurā no šīm lomām. Tas ir aprakstīts ļoti labi mūsu Kunga Čaitanjas Mācībā. Tā Krišna pat soli nesper prom no Vrindāvanas. Sākotnējais Krišna ir Vrindāvanā. Tas aprakstīts Brahma-samhitā:

cintāmaṇi-prakara-sadmasu kalpa-vṛkṣa-
lakṣāvṛteṣu surabhīr abhipālayantam
lakṣmī-sahasra-śata-sambrahma-sevyamānaṁ
govindam ādi-puruṣaṁ (tam ahaṁ bhajāmi)
(Bs. 5.29)

Brahma pieņem Dieva Augstāko Personību Govindu, Krišnu Vrindāvanā. Veṇuṁ kvaṇantam: "Viņš spēlē flautu."

(veṇuṁ kvaṇantam) aravinda-dalāyatākṣaṁ
barhāvataṁsam asitāmbuda-sundarāṅgam
kandarpa-koṭi-kamanīya-viśeṣa-śobhaṁ
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
(Bs. 5.30)

Tādēļ izmantojiet šo grāmatu priekšrocību, šīs zināšanas un šo prasādu, šo skandēšanu un esiet laimīgi, dodoeties pie Krišnas. Tik jauki. Viss kārtībā.