LV/Prabhupada 0453 - Ticiet Tam! Nav Augstākas Autoritātes Par Krišnu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Ticiet Tam! Nav Augstākas Autoritātes Par Krišnu
- Prabhupāda 0453


Lecture on SB 7.9.5 -- Mayapur, February 25, 1977

Nedomājiet, ka Dievam nav jūtu, domāšanas. Nē. Viss ir. Ja Viņam nebūtu līdzjūtības, no kurienes tā būtu mums? Tā kā viss rodas no Dieva. Janmādy asya yataḥ (ŠB 1.1.1). Athāto brahma jijñāsā. Kas ir Brahmans? Brahmans nozīmē visa sākotnējais sākums. Tas ir Brahmans. Bṛhatvāt bṛhanatvāt.

Ja šādas sajūtas nav Dievam, tad kā Viņš var būt Dievs, šī sajuta? Tāpat kā, ja kāds nevainīgs bērns ierodas un izrāda kādu cieņu mums, tūdaļ mēs jūtam žēlsirdību: "Ak, kāds jauks bērns." Tā Kungs Krišna, Nrisimha-dēva arī kļuva pariplutaḥ, žēlsordīgs, ne parasti žēlsirdīgs - juta, ka "cik nevainīgs ir šis bērns." Tik jūtami, uttaphya, tūdaļ piecēla viņu: "Mans dārgais bērns, celies." Un tūdaļ nolika Savu roku uz galvas. Utthāpya tac-chīrṣṇy adadhāt karāmbujam. Karāmbhuja, lotosroka, lotosķepa. Tātad tādas sajūtas ir. Un Viņš vēlējās... Tā kā šis zēns tik ļoti bija apmulsis, ka tik liels mūrti iznāca no kolonnām, un tēvs, gigantiskais tēvs, ir miris, dabiski, viņš ir mazliet satraucies prātā. Tādēļ vitrasta-dhiyāṁ kṛtābhayam: "Mans dārgais bērns, nebaidies. Viss ir kārtībā. es esmu klāt, tādēļ nav jābaidās. Esi mierīgs. Es tevi aizsargāšu." Tātad tāda ir apmaiņa. Nav vajadzīga ļoti..., nav jākļūst ļoti mācītam, vēdāntistam un... Vajadzīgs vienkārši šis: kļūstiet nevainīgi, pieņemiet Dieva Augstāko Personību un niliecieties pie Viņa lotospēdām - viss ir pilnīgi. Vēlama ir vienkāršība. Vienkāršība. Ticēt Krišnam. Kā Krišna ir teicis, mattaḥ parataraṁ nānyat kiñcid asti dhanañ... (BG 7.7). Ticiet tam! Nav augstākas autoritātes par Krišnu.

Un Viņš saka: man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Tāds ir norādījums. Tāds ir visu norādījumu būtūba. Ticiet Krišnam, Dieva Augstākajai Personībai. Šeit ir Krišna. Ticiet, ka šeit ir Krišna. Nevainīgs bērns ticēs, bet mūsu smadzenes ir tik trulas, ka mēs jautāsim, vai Dievība ir izgatavota no akmens, metāla vai koka, jo mēs neesam tik nevainīgi. Mēs domājam, ka šī Dievība ir izgatavota no metāla. Pat ja tas ir metāls, metāls nav Dievs? Arī metāls ir Dievs. Jo Krišna saka: man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Viss ir Krišna. Bez Krišnas nepastāv nekas. Kādēļ krišna nevar parādīties, kā Viņam tīk? Viņš var parādīties metālā. Viņš var parādīties akmenī. Viņš var parādīties kokā, dārglietās, zīmējumā. Visādi Viņš var... Viņš ir visvarens. Bet mums jāpieņem, ka "Šeit ir Krišna." Nepieņemiet, ka "Krišna atšķiras no šīs Dievības, un šeit mums ir no metāla veidota Dievība." Nē. Advaitam acyutam anādim ananta-rūpam (Bs. 5.33.). Advaita. Viņam ir dažādas izpausmes, bet tās visas ir viens.

Līdzīgi, Viņu pārstāv Viņa vārds. Abhinnatvān nāma-nāminoḥ (ČČ Madhja 17.133). Kad skandējat Krišnas svēto vārdu, nedomājiet, ka skaņas vibrācija un Krišna atšķiras. Nē. Abhinnatvān. Nāma-cintāmaṇi-kṛṣṇaḥ. Kā Krišna ir čintāmani, līdzīgi, Viņa svētais vārds arī ir čintāmani. Nāma cintāmaṇiḥ kṛṣṇaś caitanya-rasa-vigrahaḥ. Čaitanja, pilna apziņa, nāma-cintāmaṇi-kṛṣṇaḥ. Ja mēs biedrojamies ar vārdu, tad jums jāzina, ka Krišna pilnībā apzinās jūsu kalpošanu. Mēs vēršamies: "Ak, Krišna, Ak, Rādharānī! Laipni iesaistiet mani Savā kalpošanā!" Harē Krišna mantra nozīmē, Harē Krišna. "Ak, Krišna, Ak, Rādharānī, ak enerģija, laipni iesaistiet mani Savā kalpošanā!" Ayi nanda-tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ māṁ viṣame bhavāmbudhau. Tāda ir Čaitanjas Mahāprabhu mācība. "Ak, mans Kungs, Nanda-tanuja..." Krišna kļūst ļoti priecīgs, kad biedrojaties ar Viņa vārdu, Viņa darbībām, ar kādu bhaktu. Viņš nav bezpersonisks. Krišnam mav vārda, bet, kad Viņš darbojas ar savu bhaktu, ir vārds. Tāpat kā Krišna darbojas ar Nandu Mahārādžu, ka Nanda Mahārādža koka čības... Jašodāmajī jautāja mazajam Krišnam - jūs esat redzējuši bildi - "Vai vari atnest tēva koka čības?" "Jā!" Tūdaļ uzlika uz galvas. Redzat? Tas ir Krišna. Tā Nanda Mahārādžs tika ļoti iepriecināts: "Ak, tavs dēls ir ļoti jauks. Vinš var izturēt tādu nastu." Tādas ir darbības. Tādēļ Čaitanja Mahāprabhu vēršas pie Krišnas: ayi nanda-tanuja; "Ak, Krišna, kas esi dzimis ārpus Nanda Mahārādža ķermeņa..." Tāpat kā tēvs dod ķermeņa radīšanas sēklu, ir sēklas devējs tēvs, līdzīgi, Krišna, lai gan Viņš ir visa cēlonis, tomēr Viņš dzimis ar Nanda Mahārādža sēklu. Tāda ir Krišnas līla. Ayi nanda-tanuja patitaṁ kiṅkaraṁ māṁ viṣame bhavām-budhau (Čč Antja 20.32., Šikšāštaka 5). Čaitanja Mahāprabhu nekad nevērsās pie Krišnas: "Ak, Visaugstākais." Tas ir bezpersoniski. Viņš saka, ayi nanda-tanuja, limited, "Nandas Mahārādža dēls." Nandas Mahārādža dēls. Tātad tā ir bhakti. Viņš ir neierobežots. Tāpat kā Kuntīdēvī bija pārsteigta, kad domāja, ka Krišna baidījās no Jašodamajī. Tā šloka jūs zināt. Tā viņš bija..., viņa bija pārsteigta, ka "Krišna, kutš ir tik augsts un dižens, ka ikviens no Viņa baidās, bet Viņš baidījās no Jašodamajī."

Tā to var izbaudīt bhaktas, ne... Ateisti jeb ebhaktas nespēj saprast. Tādēļ Krišna teica: bhaktyā mām abhijānāti (BG 18.55). Tikai bhaktas, neviens cits. Citiem ir liegta ieeja šajā karaļvalstī, saprast. Ja vēlaties saprast Krišnu, tad tikai caur bhakti. Ne zināšanas, ne joga, ne gjāna, nekas jums nepalīdzēs. Vienkārši bhakta. Un kā kļūt par bhaktu? Cik viegli tas ir? Šeit redzat Prahlādu Mahārādžu, nevainīgu bērni, vienkārši izrādot savus cieņas apliecinājumus. Un arī Krišna jums vaicā: man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Ja jūs patiesīgi veicat šīs četras darbības - vienmēr domājat par Krišnu... Harē Krišna, Harē Krišna, Krišna Krišna, Harē Harē, Harē Rāma, Harē Rāma, Rāma Rāma, Harē Harē. Tāda ir domāšana par Krišnu, man-manā. Un jūs varat pieturēties pie šī Harē Krišna mantras principa, ja esat neviltots bhakta. Ja neesat neviltots bhakta, tas ir ļoti grūti. Tas būs nogurdinoši. Mums jāpraktizē. Abhyāsa-yoga-yuktena (BG 8.8).