LV/Prabhupada 0470 - Mukti Arī Ir Vēl Viena Krāpšana

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mukti Arī Ir Vēl Viena Krāpšana
- Prabhupāda 0470


Lecture on SB 7.9.9 -- Mayapur, March 1, 1977

Šrīdhāra Svāmī ir teicis, ka mukti arī ir vēl viena krāpšana. Kāpēc mukti? Krišna neieprasa, ka "kamēr neesi mukta, atbrīvots, tu nedrīksti kalpot." Nē. Tu vari kalpot jebkādā stāvoklī. Ahaituky apratihatā. Ne tā, ka vispirms jums jākļūst atbrīvotam. Jo tiklīdz jūs uzsākat bhakti, jūs jau esat atbrīvots. Līmenis ir tik lielisks, ka bhakta, bez kāda cita ultra-nolūka jau ir atbrīvots. Brahma-bhūyāya sa kalpate.

māṁ ca ya 'vyabhicāreṇi
bhakti-yogena yaḥ sevate
sa guṇān samatītyaitān
brahma-bhūyāya kalpate
(BG 14.26)

Tūdaļ.

sarva dharmān parityajya
mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja
ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo
mokṣayiṣyāmi...
(BG 18.66)

Tātad, ja Krišna uzņemas atbildību dzēst visas jūsu dzīves grēcīgās darbības, tas nozīmē, ka jūs tūdaļ esat mukta, atbrīvots. Atbrīve nozīmē... Mēs esam ieslodzīti šajā materiālajā pasaulē, jo krāpjamies, viens pēc otra, saistīti. Nūnaṁ pramattaḥ kurute vikarma (ŠB 5.5.4). Tā kā esam šādā stāvoklī, ka mums jādarbojas nelabvēlīgi, neatbilstoši, pat ja jūs vēlaties... Pat ja jūs esat ļoti uzmanīgi, lai nenogalinātu pat skudru, tomēr nemanāmi jūs staigājot nogalināt tik daudz skudru. Un nedomājiet, ka tādēļ jūs neesat grēcīgi. Jūs kļūstat grēcīgi. Īpaši nebhaktas ir atbildīgi par nogalināšanu, tik daudzi sīki radījumi, staigājot vai kamēr... Ir ūdens trauks, jūs esat redzējuši. Tur ir tik daudz sīku dzivnieku. Pat pārvietojot ūdens trauku, jūs nogalināt tik daudz dzīvo būtņu. Iededzot uguni uz plīts, ir tik daudz dzīvo būtņu, ko nogalināt. Tātad apzināti vai neapzināti mēs esam tādā stāvoklī šajā materiālajā pasaulē, ka mums jāizdara grēcīgas darbības pat tad, ja esam ļoti, ļoti uzmanīgi. Jūs esat redzējuši džeinus, kas tiecas pēc nevardarbības. Jūs redzēsiet, ka viņi tur audumu tā, lai mazie kukaiņi neienāktu mutē. Bet tas ir mākslīgi. Jūs nevarat būt pilnībā droši. Gaisā ir tik daudz dzīvo būtņu. Ūdenī ir tik daudz dzīvo būtņu. Mēs dzeram ūdeni. Jūs nevarat to pārbaudīt [pilnībā]. Tas nav iespējams. Bet, ja jūs esat nosvērti garīgajā kalpošanā, tad neesat saistīti.

Yajñārthe karmaṇo 'nyatra loko 'yaṁ karma-bandhanaḥ (BG 3.9). Ja jūsu dzīve veltīta jagjai, kalpošanai Krišnam, tad neizbēgamās grēcīgās darbības, ko paveicam neziņā - par tām mēs nebūsim atbildīgi. Manye mithe kṛtaṁ pāpaṁ puṇyaya eva kalpate. Tādēļ mūsu dzīve jāvelta vien Krišnas apziņai. Tad mēs esam drošībā. Citādi mums jāsasaistās ar tik daudzām mūsu darbības sekām, jābūt saslēgtiem dzimšanas un nāves ciklā. Mām aprāpya nivartante mṛtyu-saṁsāra-vartmani (BG 9.3).

nūnaṁ pramattaḥ kurute vikarma
yad indriya-prītaya āpṛṇoti
na sādhu manye yato ātmano 'yam
asann api kleśada āsa dehaḥ
(ŠB 5.5.4)

Drošākais stāvoklis ir ļaut mums vienmēr būt nodarbinātiem Krišnas apziņā. Tad mēs varam garīgi attīstīties un būt pasargāti no grēcīgas dzīves.