LV/Prabhupada 0514 - Šeit Prieks Nozīmē Nelielu Sāpju Iztrūkumu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Šeit Prieks Nozīmē Nelielu Sāpju Iztrūkumu
- Prabhupāda 0514


Lecture on BG 2.25 -- London, August 28, 1973

Tātad mūsu patiesais darbs ir kļūt brahma-bhūtaḥ. Kā mēs varam kļūt? tas jau ir izskaidrots. Krišna jau to izskadroja, kā tas ir šajā pantā. Yaṁ hi na vyathayanty ete. Vyathayanti, nerada sāpes. Materiālā nasta vienmēr traucē. Pat šis ķermenis ir vēl viena nasta, mums tas jānes. Kad personu nesatrauc šīs ķermeniskās sāpes un prieks... Nav prieks, vien sāpes. Šeit prieks nozīmē mazs sāpju iztrūkums. Tāpat kā jums ir šeit augonis. Kā to sauc? Augonis? Phorā? Tas vienmēr sāp. Un ar kādām zālēm sāpes var mazināt. Jūs domājat, ka tā ir laime, bet augonis ir tur. Kā jūs varat būt laimīgs? Šeit patiesībā laimes nav, bet mēs dpomājam, ka esam atklājuši tik daudz pretiedarbības līdzekļu. Tāpat kā ir slimība. Mēs atklājām zāles. Mēs atklājām medicīnas koledžu. Mācām lielus, varenus ātrsus, M.D. FRCS. Bet tas nepalīdz jums dzīvot. Nē, jums, kungs, jāmirst. Bet augonis ir. Mazs pagaidu zāļu pārklājums var... Tādēļ nav laimes visā šajā materiālajā pasaulē. Tādēļ krišna saka: "Kāpēc jūties laimīgs? Tev jāmirst, galu galā, tas nav tavs darbs. Tu esi mūžīgs, bet tomēr mirsti." Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Tā ir tava īstā problēma.

Bet šie nelieši to nezina. Viņi domā, ka nāve ir dabiska. Pēc nāves viss beidzas. Kamēr es dzīvoju, es baudīšu. Ṛṇaṁ kṛtvā ghṛtaṁ pibet. Bauda nozīmē... Saskaņā ar mūsu indiešu sistēmu viņu bauda nav gaļas ēšana kā Rietumvalstīs. Viņi bauda ghī vairāk, kļūst apaļīgi, tuklīši. Tāda ir viņu bauda. Tā Čārvāka Muni ieteica: "Ēdiet ghi un baudiet dzīvi." Kačauri, samosas, viss, kas pagatavots no ghi. Tad "man nav naudas, kungs. Kā lai iegūstu ghi?" Ṛṇaṁ kṛtvā. "Lūdzies, aizņemies, zodz, dabū ghi." Tā vai citādi, melnajā tirgū, baltajā tirgū, jebkā. Atnes naudu un ghi, tas arī viss. Ṛṇaṁ kṛtvā ghṛtaṁ pibet. "Ēd ghi, cik vien iespējams." Ṛṇaṁ kṛtvā ghṛtaṁ pibet yāvād jīvet sukham. Jīvet. Sukhaṁ jīvet. "Kamēr dzīvo, dzīvo jautri, labi." Tāda ir visu Eiropas filozofu teorija. Dzīvo jautri. Bet beigās filozofs kļūst paralizēts. Viņa prieki ir beigušies. Kurš filozofs kļuva paralizēts? Viņi rada visas šīs teorijas. Ne tikai Eiropiešu filozofi, cits filozofs Indijā, dr. Radhakrišnans, viņam nu ir smadzeņu paralīze.

Tā viņi nesaprot, ka ir kontrolētājs. Mēs varam teoretizēt tik daudzos veidos par laimīgu dzīvi. Bet jūs nevarat būt laimīgu, kungs, kamēr jums ir materiālais ķermenis. Tas ir fakts. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Tādēļ saprātīgiem jā... Krišna visiem piešķir saprātu: "Nelieti, tu esi ķermeniskajā dzīves izpratnē. Tavai civilizācijai nav vērības. Tā ir neliešu civilizācija."