LV/Prabhupada 0515 - Jūs, Kungs, Nevarat Būt Laimīgs, Kamēr Jums Ir Šis Materiālais Ķermenis

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Jūs, Kungs, Nevarat Būt Laimīgs, Kamēr Jums Ir Šis Materiālais Ķermenis
- Prabhupāda 0515


Lecture on BG 2.25 -- London, August 28, 1973

Mēs varam teoretizēt tik daudzos veidos par mūsu laimīgo dzīvi. Bet jūs nevarat būt laimīgs, kungs, kamēr jums ir materiālais ķermenis. Tas ir fakts. Janma-mṛtyu-jarā-vyādhi-duḥkha-doṣānudarśanam (BG 13.9). Tādēļ saprātīgajiem jābūt... Krišna dod visiem saprātu: "Nelieti, tu esi ķermeniskajā dzīves izpratnē. Tavi civilizācijai nav vērtības. Tā ir neliešu civilizācija." Šeit ir punkts:

yaṁ hi na vyathayanty ete
puruṣaṁ puruṣarṣabha
sama-duḥkha-sukhaṁ dhīraṁ
so 'mṛtatvāya kalpate
(BG 2.15)

Tava problēma ir, kā atkal atjaunot sevi kā mūžīgo. Jo mēs esam mūžīgi. Tā vai citādi mēs esam nonākuši šajā materiālajā pasaulē. Tādēļ mums jāpieņem dzimšana un nāve. Mūsu problēma ir atgūt mūžīgumu. Tā ir amritatva. Bet šie nelieši to nezina, ka ir iespēja kļūt mūžīgam. Vienkārši mēģinot saprast Krišnu, var kļūt nemirstīgs. Janma karma ca me divyaṁ yo jānāti tattvataḥ (BG 4.9). Vienkārši mēģiniet saprast Krišnu, kas Viņš ir. Tad tyaktvā dehaṁ punar janma naiti (BG 4.9). Vienkārši saprotot Krišnu, pat ja nekalpojat Krišnam. Ja kalpojat, tad jau esat atbrīvots. Ja vienkārši filozofiski mēģināt saprast Krišnas stāvokli. Bet nē. Mūdhas, nelieši teiks: "Mēs pieņemam Krišnu kā diženu cilvēku. Mēs nepieņemam Kršnu kā Dievu." Arja-samadži saka. Labi, jūs pieņemat diženu cilvēku, personību, kāpēc nepieņemat viņa mācību, ko? Kas tā par diženas personības pieņemšanu? Ja jūs patiesi pieņemat Krišnu kā diženu personību, vismas tad jums jāseko Krišnas norādījumiem. Bet nē, to viņi arī nedara. Un tomēr viņi ir Arja-samadž. Ārja nozīmē attīstībā esošā puse. Viņi degradējas. Tie, kas attīstās ir cilvēki Krišnas apziņā, Krišnas bhaktas. Viņi ir ārieši. Tāpat kā Ardžuna, kad viņš mēģināja noliegt Krišnas norādījumus, "Kungs, es necīnīšos," Viņš teica, anārya-juṣṭam. Ikviens, kurš nepaklausa Krišnas norādījumiem, ir anārja. Un tas, kurš paklausa Krišnas norādījumiem, ir ārietis. Tāda ir atšķirība. Tādēļ tā sauktie ārja-samadž neklausa Krišnas norādījumiem, tomēr apgalvo, ka ir ārieši. Patiesībā viņi ir anārjas. Anārya-juṣṭam. Tas aprakstīts Bhagavad-gītā.

Tātad nānuśocitum arhasi. Krišna šeit teica: "Tu esi mūžīgs. Tavs darbs ir iegūt šo mūžīgo stāvokli. Ciktāl tas attiecas uz ķermeni, antavanta ime dehāḥ, tas ir iznīcināms. Tādēļ tev nevajag tik nopietni attiekties pret ķermeni." Tāda ir atšķirība starp vēdisko un āriešu civilizāciju. Vēdiskā civilizācija nozīmē āriešus. Un anārju civilizācija nozīmē ķermenisko dzīves uztveri, un āriešu civilizācija - garīgo dzīves izpratni, kā garīgi attīstīties. Tā ir īsta civilizācija. Tie, kas koncentrēti domās par ķermeniskajiem dzīves labumiem, visi ir anārjas, un tas ir nosodīts, nānuśocitum arhasi: "Nesēro par šīm materiālajām lietām."

Liels jums paldies. Harē Krišna.