LV/Prabhupada 0532 - Krišnas Baudījums Nav Nekas Materiāls

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Krišnas Baudījums Nav Nekas Materiāls
- Prabhupāda 0532


Radhastami, Srimati Radharani's Appearance Day -- London, August 29, 1971

Jo Krišna, Absolūtā Patiesība, ir ānandamaja, tādēļ eko bahu syām, Viņš kļūst daudzi. Arī mēs esam neatņemamas Krišnas daļiņas, lai dotu Krišnam prieku. Un galvenā prieka spēja ir Rādharānī.

rādhā-kṛṣṇa-praṇaya-vikṛtir hlādinī-śaktir asmād
ekātmānāv api bhuvo (purā) deha-bhedo-gatau tau
caitanyākhyaṁ prakaṭam adhunā tad-dvayaṁ caikyam āptaṁ
rādhā-bhāva-(dyuti)-suvalitaṁ naumi kṛṣṇa-svarūpam
(Čč Ādi 1.5)

Tā Krišna ir Param Brahmans, kā jūs zināt no Bhagavad-gītas. Kad Ardžina saprata Bhagavad-gītu, viņš apstiprināja Krišnu: paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān (BG 10.12). Tātad Krišna ir Param Brahmans. šajā materiālajā pasaulē mēs redzam diženu, svētu personību, kas vienkārši bauda brahmānandu, viņš atmer visu materiālo baudīšanu. Viņš kļūst par sanjāsī. Ahaṁ brahmāsmi. Vienkārši saprast, ka viņš apzinās Brahmanu. Ja ir jāatsakās no visa materiālā, lai apzinātos Brahmanu, vai domājat, ka Param Brahmans, Augstākais Brahmans, var baudīt kaut ko materiālu? Nē. Krišna nebauda no nekā materiāla. Tas ir jāsaprot. Brahmana realizācijas dēļ mēs atsakāmies no visa materiālā. Un kā Param Brahmans var baudīt visu materiālo? Šo jautājumu ļoti labi apspriež Džīva Gosvāmī.

Kad Param Brahmans... Vispirms, Param Prahmana informācija nav materiālajā pasaulē. Šeit ir ļoti maz informācijas par Brahmanu. Arī maz informācijas par Paramātmu. Bet nekādas informācijas par Param Brahmanu vai Bhagavānu. Tādēļ ir teikts: manuṣyāṇāṁ sahasreṣu kaścid yatati siddhaye (BG 7.3). Siddhaye nozīmē saprast Brahmanu vai Paramātmu. Bet no daudzām šādām personām, kas apzinājušās Brahmanu vai Paramātmu, labi ja viens zina Krišnu. Un tas... Vispirms... (pauze) ... ko mēs varam saprast par Krišnas prieka spēju? Tāpat kā, ja es vēlos zināat kādus ietekmīgus cilvēkus. Tas ir viens process. Nezonit šos lielos vīrus, kā gan es varu saprast viņu iekšējās darbības? Līdzīgi, ja mēs nesaprotam Krišnu, kā gan mēs varam saprast, kā bauda Krišna? Tas nav iespējams. Bet Gosvāmī dod mums informāciju, kāda ir Krišna sprieka spēja. Tā ir Šrīmatī Rādharānī.

Tā mēs esam aprakstījuši Rādhas-Krišnas mīlestības pilnās darbības mūsu Kunga Čaitanjas Mācībā, 264.lpp. Ja jums ir šī grāmata, jūs to varat izlasīt, kā izpaužas Rādhas-Krišnas mīlošo darbību saskaņa pārpasaulīgā līmenī. Tātad šodiem lūgšana Rādharānī... Mēs lūdzam Rādharānī, jo Viņa ir Krišnas prieka spēja. Krišna nozīmē "visu-pievilcīgais". Bet Rādharānī ir tik varena, ka Viņa pievilina Krišnu. Krišna ir visu pievilcīgs, bet Viņa ir tā, kas ir pievilcīga Krišnam. Kāds tad ir Šrīmatī Rādharānī stāvoklis? Mums jāmēģina saprast šī diena, un jāizrāda cieņa Rādharānī. Rādhe vṛndāvaneśvarī.

tapta-kāñcana-gauraṅgī rādhe vṛndāvaneśvarī
vṛṣabhānu-sute devī pranamāmi hari-priye

Mūsu darbs ir "Rādharānī, Tu esi tik dārga Krišnam. Tu esi Valdnieka Vrišabhānu meita, un Tu esi tik dārga Krišnam. Tādēļ mēs Tev izrādām savus pazemīgos cieņas apliecinājumus."

tapta-kāñcana-gauraṅgī rādhe vṛndāvaneśvarī
vṛṣabhānu-sute devī pranamāmi hari-priye