LV/Prabhupada 0549 - Īstais Jogas Iemesls ir Kontrolēt Jutekļus

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0548
Next Page - Video 0550 Go-next.png

Īstais Jogas Iemesls ir Kontrolēt Jutekļus
- Prabhupāda 0549


Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968

Tamāla Krišna: "...jutekļiem, cilvēks tiem pieķeras, un no šādas pieķeršanās attīstās iekāre, no iekāres rodas dusmas (BG 2.62)." Skaidrojums. "Cilvēks ārpus Krišnas apziņas pakļauts materiālajām vēlmēm, kalpo jutekļu objektiem. Jutekļiem vajadzīga īstena nodarbošanās, un, ja tie nav iesaistīti pārpasaulīgā, mīlestības pilnā kalpošanā Krišnam viņi noteikti kalpos materiālismam."

Prabhupāda: Jā. Jogas sistēmā ir noslēpums. Yoga indriya-saṁyama. Īstenais jogas mērķis ir kontrolēt jutekļus. Jūsu materiālās darbības nozīmē jutekļus kādam noteiktam mērķim, baudai. Tāda ir mūsu materiālā nodarbošanās. Jogas sistēma nozīmē, ka jums jākontrolē jutekļi. Jāatrauj tie no materiālajām baudām, priekiem, bēdām, jānovirza tie, koncentrējoties uz Virsdvēseli Višnu jūsos. Tāds ir īstais jogas mērķis. Joga nenozīmē... Protams. sākumā ir dažādi noteikumi, sēdēšanas pozas, tikai lai savaldītu prātu. Bet tie paši nesavaldīsies. Ir jāpārtrauc materiālās nodarbošanās un jānodarbojas garīgi. Tā tas ir izskaidrots. Turpini lasīt.

Tamāla Krišna: "Materiālajā pasaulē ikviens, tostarp Kungs Šiva un Kungs Brahma - nemaz jau nerunājot par citiem padieviem debesu planētās - ir pakļauti jutekļu objektu ietekmei."

Prabhupāda: Jutekļu objekti, jā.

Tāmāla Krišna: "Jutekļu objekti. Vienīgais, kā izkļūt no materiālās esības, ir iegūt Krišnas apziņu."

Prabhupāda: Mēs no Vēdu literatūras uzzinām, ka... Protams, viņi mums parāda, Kungs Šiva, Kungs Brahma. Arī viņi reizēm pieķeras jutekļu objektiem. Tāpat kā Kungs Brahma, viņa meita Sarasvati... Sarasvati uzskata par pašu pilnīgāko sievietes skaistuma formu. Tā Kungu Brahmu savaldzināja viņa meitas skaistums, tikai lai parādītu mums piemēru, ka pat personības kā Kungs Brahma dažkārt var kļūt par jutekļu upuri. Šī maija ir tik spēcīga. Viņš aizmirsa, ka "Viņa ir mana meita." Lai izpirktu grēkus, Brahmam bija jāpamet ķermenis. Šie stāsti ir Šrīmad-Bhāgavatam. Līdzīgi, arī Kungs Šiva, kad Krišna parādījās viņa priekšā Mohinī Mūrti veidolā... Mohinī mūrti... Mohinī nozīmē pati valdzinošākā, skaistākā, sievišķīgā forma. arī Kungs Šiva viņas dēļ kļuva kā bez prāta. Kur vien Viņa gāja, Kungs Šiva dzinās Viņai pakaļ. Un ir teikts, ka tad, kad viņš dzinās pakaļ Mohinī mūrti, viņš bija uzbudināts. Tātad tur ir arī šādi piemēri. Kā teikts Bhagavad-gītā: daivī hy eṣā guṇamayī mama māyā duratyayā (BG 7.14). Visa materiālā enerģija valdzina mūs visus ar savu sievišķīgo skaistumu. Patiesībā skaistuma šeit nav. Tā ir ilūzija. Šankarāčārja saka, ka "Jūs tiecaties pēc šī skaistuma, bet vai esat analizējuši šo skaistumu? Kas ir skaistums?" Etad rakta-māṁsa-vikāram. Tāpat kā mūsu mācekļi, Govinda dāsī un Nara-Nārājana veido ģipšakmeni. Šobrīd tas nav pievilcīgs. Bet tas drīz vien būs jauki nokrāsots un būs pievilcīgs. Līdzīgi, šis ķermenis ir muskuļu, vēnu un asiņu kombinācija. Ja pārgriežat ķermeņa augšdaļu un redzat iekšas, tas viss ir pretgs, riebīgs un šausmīgs. Bet, ārēji nokrāsoti ar maijas iluzorajām krāsām, izskatāmies pievilcīgi. Un tas piesaista mūsu jutekļus. Tas ir iemesls mūsu sasaistībai.