LV/Prabhupada 0555 - Guļot Garīgās Sapratnes Matērijā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Guļot Garīgās Sapratnes Matērijā
- Prabhupāda 0555


Lecture on BG 2.62-72 -- Los Angeles, December 19, 1968

Prabhupāda: Mūsu pieeja ir tat-paratvena nirmalam (ČČ Madhja 19.170). Jūs varat attīrīt jutekļu darbības, iesaistoties Krišnas apziņā. Jutekļi jūs netraucēs. Ja vēlaties kontrolēt jutekļus, jums vispirms jāvalda pār mēli. Tad jūs spēsiet viegli savaldīt citus jutekļus. Iesaistiet mēli Harē Krišna skandēšanā un Krišnas prasādas baudīšanā - tad atklāsiet, ka pārējie jutekļi jau ir kontrolēti. Tāda ir jutekļu kontrolēšanas atslēga - mēle. Ja mēlei dosiet patvaļu, jūs nekad nespēsiet kontrolēt citus jutekļus. Tāds ir jutekļu kontroles noslēpums. Turpini.

Tamāla Krišna: 69. "Kas citām būtnēm ir nakts, sevi savaldījušajiem ir atmodas laiks, kas ir atmodas laiks visām būtnēm, ir nakts sevi apzinājušam viedajam." Skaidrojums: "Ir divu veidu saprātīgie ļaudis. Vieni ir zinoši materiālajās darbībās jutekļu apmierināšanai, otri iedziļinās sevī un nodarbojas ar sevis apzināšanos. Uz sevis izpēti vērstam gurdajam vai apdomīgajam nakts atšķiras no materiālistiem. Materiālisti ir aizmiguši šādas nakts laikā, jo neapzinās sevi. Sev;i iedziļinājies gudrais ir modrs materiālista naktī."

Prabhupāda: Nakts nozīmē, kad cilvēks ir aizmidzis, un diena nozīmē, kad viņš ir nomodā. Tāda ir dienas un nakts sapratne. Tātad materiālisti ir aizmiguši garīgās sapratnes ziņā. Tādēļ darbības, kuras materiālists veic dienā, patiesībā ir nakts. Garīgs cilvēks redz, ka cilvēkam ir iespēja apzināsties sevi šajā cilvēciskajā veidolā. Ka materiālisti laiku šķiež guļot. Un materiālisti redz: "Ak, šie jaunie zēni Krišnas apziņā ir atteikušies no visa, sknadē Harē Krišna. Kādas blēņas. Viņi guļ." Redzat. Tātam materiālists uzskata šīs darbības par nakti, gulēšanu. Sevi apzinājušam cilvēkam materiālista darbības ir gulēšana. Redzat? Tieši pretēji. Viņi redz, ka cilvēks Krišnas apziņā veltīgi tērē laiku, Krišnu apzinājies cilvēks uzskata, ka laiku tērē materiālisti. Tāds ir stāvoklis. Turpini.

Tamāla Krišna: "Šādi viedie jūt pārpasaulīgu prieku, pakāpeniski attīstoties garīgajā kultūrā, bet materiālisti ir aizmiguši un neapzinās sevi, sapņo par dažādām jutekļu baudām."

Prabhupāda: Jā. Viņi sapņo. "Nu mēs darīsim šo. Nākamreiz man būs tas. Nākamreiz man būs tas. Nākamreiz es nogalināšu to ienaidnieku. Tad es darīšu to." Tā viņi plāno. Turpini.

Tamāla Krišna: "...savā miegā dažkārt jūtas laimīgi un dažkārt nelaimīgi. Uz sevis izpēti vērsts cilvēks vienaldzīgi izturas pret materiālo laimi un bēdām."

Prabhupāda: Uz sevis izpēti vērsts cilvēks, kurš vēlas apzināties sevi, labi zina: "Pieņemsim, es nākotnē veicu tādu biznesu vai šādu... Es varu uzbūvēt tik lielu debesskrāpi." Bet tā kā viņš vēlas izzināt sevi, viņš apzinās: "Ko gan es ar to visu darīšu? Tiklīdz es neesmu tajā līmenī, viss paliek turpat, es pieņemu citu ķermeni, sākas jauna dzīve." Tā ir sevis izpēte.