LV/Prabhupada 0573 - Esmu Gatavs Runār ar Jebkuru, kurš Apzinājies Dievu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Esmu Gatavs Runār ar Jebkuru, kurš Apzinājies Dievu - Prabhupāda 0573


Press Interview -- December 30, 1968, Los Angeles

Prabhupāda: Nu esmu izrakstījis pāvestam vienu vēstuli. Vai esat to redzējuši? Kur tā ir?

Hajagrīva: Šeit.

Žurnālists: Ak, vēstule Pāvestam. Vai viņš uz to atbildēja?

Prabhupāda: Nē, neesmu saņēmis nekādu atbildi. Vai tā ir rakstīta šeit? Nē, tās uz šī papīra nav. Kur ir pēdēja? Kas tur ir? Prasi, lai atnes pēdējo. Atnes pēdējo, jā. Tātam tikai tā vēstule, bet diemžēl es neesmu saņēmis atbildi. Kā tas nākas?

Prabhupāda: Es vēlos sadarboties ar visiem, bet viņi to noraida. Ko gan man darīt? Esmu gatavs runāt ar ikvienu dievbijīgu cilvēku. Izveidosim programmu, no kuras cilvēki gūs labumu, bet viņi vēlas doties savu stereotipu veidā. Ja redzam, ka, sekojot kādam noteiktam reliģijas principam, cilvēks attīsta mīlestību uz Dievu, tā ir pirmklasīga reliģija. Bet, ja cilvēks attīsta mīlestību uz dēmonu vai naudu, kur tad ir tā reliģija?

Žurnālists: Tiesa.

Prabhupāda: Redzat. Tāds ir mūsu pārbaudījums. Ja esat attīstījis... Mēs nesakām, lai sekojat kristietībai vai musulmanismam, islāmam vai himduismam - to mēs nesakām. Tas, vai attīstāt savu mīlestību uz Dievu. Bet viņi noliedz: "Ak, esmu Dievs. Kas ir Dievs? Es esmu Dievs." Redzat? Visus mūsdienās māca, ka visi ir Dievs. Redzat, cik jautri. Visi ir Dievs. Vai jūs tā domājat?

Žurnālists: Vai zināt Meheru Babu?

Prabhupāda: Viņš ir vēl viens nelieties. Viņš sludina, ka visi ir Dievs.

Žurnālists: Viņš saka, ka ir Dievs.

Prabhupāda: Viņš ir Dievs. Tikai paskat. Tā tas notiek.

Žurnālists: Vai viņu pazīstat?

Prabhupāda: Esmu dzirdējis viņa vārdu. Mani neinteresē šie cilvēki. Viņš propagandē, ka ir Dievs.

Žurnālists: Viņš saka, ka nav runājis četrdesmit gadus, četrdesmit piecus gadus.

Prabhupāda: Tas nozīmē, ka cilvēki nezina, kas ir Dievs. Pieņemsim, ja es dodos pie jums, ja saku, ka esmu prezidents, vai mani pieņemsiet?

Žurnālists: Nē. Nedomāju.

Prabhupāda: Bet šie cilvēki, nelieši, viņu pieņems kā Dievu. Tas tāpēc, ka viņi nezina, kas ir Dievs. Tas ir trūkums. Mēs zinām, kas ir Dievs, tādēļ nevaram pieņemt kādu nelieti, kurš sevi pasludina par Dievu. Tāda ir atšķirība. Žurnālists: Nu, ir pilnīgi absurdi, ja kāds uzrodas un paziņo, ka ir Dievs.

Prabhupāda: Bet kāds gan nejēga ir tas, kurš pieņem viņu kā Dievu. Viņš ir pirmšķirīgs muļķis. Viņš ir krāpnieks, un tie, kurus apkrāpj, arī ir muļķi. Viņi nezina, kas ir Dievs. Jebkurš ierodas kā Dievs, jo Dievs ir kļuvis tik lēts, ka pieejams tirgū, visur.

Žurnālists: Protams, rietumos spriež, ka cilvēks radīts pēc Dieva līdzības, attiecīgi Dievam jāizskatās līdzīgi cilvēkam, tādēļ ikviens var būt Dievs.

Prabhupāda: Lai būtu. Jums ir tik daudz zinātnieku. Tikai atrodiet, kur ir Dieva attēls. Vai viņa veidols nav... Kur ir tā nodaļa? Jums ir tik daudz nodaļu. Jums ir tik daudz nodaļu, tehnoloģiju, šādu nodaļu. Kur ir nodaļa, kur ir Dievs, ko pazīt? Vai ir kāda zināšanu nodaļa?

Žurnālists: Es nezinu, vai... Nav Dieva nodaļas, kas strādātu šonakt, to es varu pataikt šeit un tagad.

Prabhupāda: Tāda ir broblēma. Un šeit ir Krišnas apziņas kustība, zināšanu nodaļa, kas māca, kā izzināt Dievu. Tad jūs nepieņemsiet ikvienu nelieti kā Dievu, jūs par Dievu pieņemsiet tikai Dievu.