LV/Prabhupada 0600 - Mēs Neesam Gatavi Pakļauties, Tā ir Mūsu Materiālā Slimība

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mēs Neesam Gatavi Pakļauties, Tā ir Mūsu Materiālā Slimība
- Prabhupāda 0600


Lecture on BG 2.23 -- Hyderabad, November 27, 1972

Čaitanja Mahāprabhu; tā kā cilvēki pārprata Krišnu... Krišna Bhagavad-gītā teica: "Uztici sevi Man!" Kā Viņš to var? Viņš ir Dievs. Viņš ir Krišna. Viņš jums pavēl: "Uzticiet sevi man. Es par jums parūpēšos." Ahaṁ tvāṁ sarva-pāpe... Un tomēr cilvēki pārprot. "Kāpēc man jāuztic sevi Krišnam? Arī viņš ir cilvēks kā es. Varbūt mazliet svarīgāks. Bet kāpēc man sevi Viņam jāuztic?" Tā kā šeit materiālā slimība ir sevis neuzticēšana. Visi ir uzpūtīgi: "Es esmu kaut kas." Tā ir materiāla slimība. Tādēļ, lai izdziedētu sevi no materālās slimības, jums sevi jāuztic.

tad viddhi praṇipātena
paripraśnena sevayā
upadekṣyanti te jñānaṁ
jñāninas tattva-darśinaḥ
(BG 4.34)

Ja vien neesat gatavi sevi uzticēt... Materiālistam tas ir ļoti grūti. Neviens nevēlas sevi uzticēt. Viņš vēlas sacensties. Individuāli, cilvēks pret cilvēku, ģimene pret ģimeni, tauta pret tautu, visi vēlas kļūt par saimnieku. Kur ir runa par sevis uzticēšanu? Nav runas par sevis uzticēšanu. Tā ir slimība. Tādēļ Krišna prasa izdziedēt šo nelietību, hroniskāko slimību, uzticot sevi. Sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). "Tad? Ja es sevi uzticu, piedzīvošu neveiksmi?" Mans bizness, plāni, tik daudz kas mans...?" Nē. "Es par tevi parūpēšos." Ahaṁ tvāṁ sarva-pāpebhyo mokṣayiṣyāmi mā śucaḥ. "Neraizējis!" Tā Viņš pārliecina. Tomēr mēs neesam gatavi sevi uzticēt. Tā ir mūsu materiālā slimība. Tādēļ Krišna atkal ierodas kā bhakta, lai mums parādītu, kā sevi uzticēt Krišnam. Čaitanja Mahāprabhu. Kṛṣṇa-varṇaṁ tviṣākṛṣṇaṁ sāṅgopāṅgāstra-pārṣadam (ŠB 11.5.32).

Tā šī Krišnas apziņas kustība ir zinātniska un autoritatīva. Tā nav viltota, māklsīga, tā nav prāta izgudrojums. Tā ir autorizēta, balstīta uz Vēdu norādījumiem, kā Krišna saka: sarva-dharmān parityajya mām ekaṁ śaraṇaṁ vraja (BG 18.66). Mēs mācām tikai šo filozofiju, ka jūs... Šeit ir Krišna, Dieva Augstākā Personība. Jūs meklēja Dievu. Jūs nevarat saprast, kas ir Dievs. Šeit ir Dievs, Krišna. Viņa vārds, darbības, viss aprakstīts Bhagavad-gītā. Pieņemiet to un uzticiet sevi Viņam. Un, kā Krišna saka, man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Mēs runājam to pašu. Kā teikts Bhagavad-gītā. Mēs neskaidrojam kļūdaini. Mēs neizbojājam visu Bhagavad-gītu. Mēs nedaram ko tādu. Dažreiz cilvēki saka: "Svāmīdžī, jūs esat paveicis ko brīnišķīgu." Bet ko brīnišķīgu? Es neesmu burvis. Mans vienīgais nopelns ir tas, ka neesmu izbojājis Bhagavad-gītu. Esmu to pasniedzis tādu, kāda tā ir. Tādēļ tā ir veiksmīga.

Liels jums paldies. Harē Krišna.