LV/Prabhupada 0614 - Mums Jābūt Ļoti Uzmanīgiem, Kritiens nozīmē Miljoniem Gadu Lielu Starpu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mums Jābūt Ļoti Uzmanīgiem, Kritiens nozīmē Miljoniem Gadu Lielu Starpu
- Prabhupāda 0614


Lecture on SB 7.9.1 -- Mayapur, February 8, 1976

Padievu saraksts sākas no Kunga Brahmas. Viņš ir sākotnējais padievu un visu dzīvo būtņu tēvs. Tādēļ viņu pazīst kā pradžāpati jeb pitāmaha, vectēvu, pradžāpati. Viņš ir visa cēlonis. Darvina teorija, muļķu teorija, ka dzīvības nebija, bet saskaņā ar Vēdu zināšanām, bija labākā dzīvība, Brahma. No viņa sākas dzīvība, pakāpeniski tā degradējas, materiālais piesārņojums. Net nav tā, ka dzīvības nebija. No zemāka līmeņa dzīvības būtne paceļas arvien augstāk. Tā ir aplama teorija. Īstā teorija ir, ka dzīve sākas no pašas augstākās personības, Kunga Brahmas, pradžāpati. Jebkurā svētīgā jautājumā ir attīstība, jo nav iespējams vērsties pie Dieva zemākajā dzīves stāvoklī. Redzat? Zemāks dzīves stāvoklis nozīmē grēcīgās reakcijas. Šādā stāvoklī vērsties pie Dieva jūs nevarat. Paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān (BG 10.12). (blakus:) Kurš runā? Pavitraṁ paramaṁ bhavān. Krišna ir pārpasaulīgi tīrs, pavitraṁ paramaṁ. Paramam nozīmē tīrs. Neviens nevar vērsties pie Krišnas, kamēr ir grēcīgs. Tas nav iespējams. Daži nelieši saka: "Nav svarīgi, ko ēdat, ko darāt. Nav šķēršļu jūsu garīgajai attīstībai." Šie nelieši, muļķi māna visu pasauli. Saka, ka, lai saprastu Augstāko Personu, var uzvesties kā zemas kārtas cilvēki. Nē. Tas nav iespējams. Paraṁ brahma paraṁ dhāma pavitraṁ paramaṁ bhavān (BG 10.12).

Tātad, ja jums jāveršas pie paša šķīstākā, jums jākļūst šķīstam. Citādi iespējas nav. Ja neesam uguns, ugunī ieiet nevaram. Citādi sadegsiet. Līdzīgi, lai gan arī jūs esat Brahmans... Daļa no Para-brahmana arī ir Brahmans. Ahaṁ brahmāsmi. Tāda ir mūsu saistība. Bet kāds Brahmans? Neliela Brahmana daļiņa. Tāpat kā dzirkstele un visa uguns. Abas tās ir uguns, bet dzirkstele ir dzirkstele un liela uguns ir liela uguns. Dzirkstele nevar kļūt par lielu uguni. Ja tā vēlas, tā krīt. Lai arī kāda gaisma tai būtu bijusi, tā izdziest. Ja dzirkslete augstprātīgi mēģina kļūt par lielu uguni, tā krīt. Āruhya kṛcchreṇa paraṁ padaṁ tataḥ patanty adhaḥ (ŠB 10.2.32). Āruhya kṛcchreṇa, ar smagām askēzēm un grēku izpirkšanām varat pacelties līdz bezpersoniskajam Brahmanam, bet jūs kritīsiet atkal. Tas ir fakts. Tik daudzas personas mēģina saplūst ar Augstāko Brahmanu, bet rezultātā tās krīt. Tām jākrīt. Tas nav iespējams. Āruhya kṛcchreṇa paraṁ padaṁ tataḥ patanty adho anādṛta-yuṣmad-aṅghrayaḥ (ŠB 10.2.32). Negodinot Krišnas lotospēdas, tās krīt. Mums jābūt ļoti uzmanīgiem, nemēģināt līdzināties vai kļūt dižākiem par Krišnu. Ir nelieši, kas saka: "Tāds un tāds ir dižāks par Krišnu." Es nevēlos saukt vārdos. Šie nelieši saka, ka "Aurobindo ir dižāks par Krišnu." Viņi tā saka. Vai to zināt? Pasaule ir pilna ar muļķiem un neliešiem. Mums jā... Ļoti piesardzīgi un saprātīgi mums jāattīstās garīgajā dzīvē. Neuztveriet to nenopietni. Mums jābūt ļoti uzmanīgiem. Citādi kritīsim, kritiens nozīmē miljonu gadu starpu. Jums šī cilvēka dzīves forma dota, lai pabeigtu Krišnas apziņu, bet, ja jūs neesat nopietni, tad starpposms būs miljoniem gadu.

Tādēļ mūsu pienākums ir tāṅdera caraṇa sevi, bhakta-sane vās. Mums jādzīvo kopā ar bhaktām un jāiesaistās kalpošanā ācārjām. Ācāryaṁ māṁ vijānīyān nāvamanyeta karhicit (ŠB 11.17.27). Ir jāsaprot āčārja kā Pats Krišna. Neizturieties pret viņu nevērīgi. Yasya deve parā bhaktir yathā deve tathā gurau (ŚU 6.23.). Tāds ir apgalvojums. Mums jābūt ļoti piesardzīgiem. Arī šeit. Brahmādaya, lieli padievi nespēja nomierināt Kungu. Viņš bija dusmīgs. Evaṁ surādayaḥ sarve brahma-rudra-puraḥ sarāḥ. Diženas personības, rudra, na upaitum. Na upaitum aśakan manyu. Viņi nespēja Kungu nomierināt, un saṁrambhaṁ sudurāsadam. Sudurāsadam, ļoti, ļoti grūti. Kad mūs nosodījis Krišna, ir ļoti grūti atkal piecelties. Mūḍhā janmani janmani (BG 16.20). Būsim nosodīti dzīvi pēc dzīves. Tāds ir mūsu sods. Nemēģiniet darīt neko, kas apbēdinās Krišnu. Vienkārši darbojieties kalpošanā Kungam. Ļoti vienkārši. Man-manā bhava mad-bhakto mad-yājī māṁ namaskuru (BG 18.65). Vienkārši vienmēr domājiet par Viņu. Nedomājiet par ko citu. Sarvopādhi-vinirmuktam (ČČ Madhja 19.170). Anyābhilāṣitā-śūnyam (Brs. 1.1.11.). Vienkārši mēģiniet uzturēt savu kalpošanu Krišnam. Divdesmit četru stundu darbošanās. Mēģinoet to ievērot. Nenoraidiet to. Tad padarīs jūsu dzīvi veiksmīgu.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Šrīla Prabhupāda.