LV/Prabhupada 0648 - Pēc Dabas Esam Dzīvās Būtnes, Mums Jādarbojas

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Pēc Dabas Esam Dzīvās Būtnes, Mums Jādarbojas - Prabhupāda 0648


Lecture on BG 6.2-5 -- Los Angeles, February 14, 1969

Bhakta: Skaidrojums: "Kad cilvēks pārpasaulīgā mīlestībā pilnīgi kalpo Dievam Kungam, tad viņš ir priecīgs sevī un vairs neapmierina jutekļus un nedarbojas augļu dēļ. Ja viņš to nedarītu, tad viņam būtu jāapmierina jutekļi, jo neviens nevar dzīvot bez darbošanās."

Prabhupāda: Jā, tā tas ir. Mums jādarbojas. Mēs nevaram pārtraukt, tas pats piemērs. Jūs nevarat pārtraukt bērna darbību. Vai darbības. Pēc dabas mēs esam dzīvas būtnes, mums jādarbojas. Darbības pārtraukt nav iespējams. Tāpat kā tiek teikts: "Laiskums ir velna darinājums." Ja mums nav labas nodarbošanās, tad jums sevi jāiesaista bezjēdzīgās darbībās. Tāpat kā bērns; ja viņš neizglītojas, viņš kļūst izlutināts. Līdzīgi ir ar mūsu diviem darbiem: vai nu materiālo jutekļu apmierināšanu, vai Krišnas apziņu jeb bhakti jogu. Tātad, ja es neesmu jogas sistēmā, tad es apmierinu jutekļus. Un ja es apmierinu jutekļus, nevar būt ne runas par jogu. Turpini.

Bhakta: "Kas neapzinās Krišnum tam visu laiku jāmeklē uz sevi vērsta vai paplašināti savtīga darbība. Bet Krišnas apziņas cilvēks visu var darīt Krišnas priekam, tādēļ viņš nepieķeras jutekļu apmierināšanai. Kam nav šādas izpratnes, tam mākslīgā kārtā jācenšas izvairīties no materiālām vēlmēm, pirms viņš sasniedz augstāko jogas kāpņu virsotni."

Prabhupāda: "Jogas kāpnes". Joga tiek salīdzināta ar kāpnēm. Tāpat kā pakāpieni - lielā debesskrāpja jāmā ir pākāpieni. Katrs pakāpiens ir progress, tas ir fakts. Visi kāpņu pakāpieni dēvējami par jogas sistēmu. Bet kāds var būt uz piektā pakāpiena, cits uz piecpadsmitā. Vēl kāds uz piecsimtā pakāpiena, bet cits var būt ēkas virsotnē. Lai gan visas kāpnes sauc par jogas sistēmu, tas, kurš stāv uz pietkā pakāpiena nevar būt salīdzināms ar to, kurš stāv uz piecpadsmitā. Arī tas, kurš stāv uz piecpadsmitā pakāpiena, nevar tikt salīdzināms ar to, kurš stāv uz piecsimtā. Līdzīgi Bhagavad-gītā jūs atradīsiet karma, gjāna, dhjāna un bhakti jogas. Tām visām pievienots vārds joga. Jo visas kāpnes saistītas ar pašu augšējo stāvu. Ikkatra sistēma saistīta ar Krišnu, Dievu. Bet tas nenozīmē, ka visi atrodas augstākajā līmenī. Tas, kurš atrodas visaugstākajā stāvā, uzskatāms par cilvēku Krišnas apziņā. Citi ir vien uz piektā, piecpadsmitā vai piecsimtā pakāpiena. To visu sauc par kāpnēm.