LV/Prabhupada 0651 - The Whole Jogas Sistēma Nozīmē Padarīt Prātu Par Savu Draugu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0650
Next Page - Video 0652 Go-next.png

The Whole Jogas Sistēma Nozīmē Padarīt Prātu Par Savu Draugu
- Prabhupāda 0651


Lecture on BG 6.6-12 -- Los Angeles, February 15, 1969

Prabhupāda: Visa slava sanākušajiem bhaktām.

Bhaktas: Visa slava jums, Šrīla Prabhupāda.

Prabhupāda: Lapaspuse?

Bhakta: Sestais pants.

Bhakta: "Jo tas, kurš savaldījis prātu, prāts ir labākais draugs. Bet tam, kurš nav, viņa paša prāts ir ļaunākais ienaidnieks." (BG 6.6)

Prabhupāda: Jā. Mēs runājam par prātu. Visa jogas sistēma nozīmē padarīt mūsu prātu par draugu. Prāts saskarsmē ar materiālo... Tāpat kā piedzēries cilvēks, viņam prāts ir ienaidnieks. Čaitanjā-čaritāmritā ir labs pants.

kṛṣṇa bhuliya jīva bhoga vāñchā kare
pāśatemāyā tāre jāpaṭiyā dhare
(Prema-vivarta)

Prāts... Esmu garīga dvēsele, neatņemama Visaugstā Kunga daļiņa. Tiklīdz prāts ir piesārņots, es dumpojos, jo man ir mazliet neatkarības. "Kāpēc man būtu jākalpo Krišnam jeb Dievam? Es esmu Dievs." Tās vienkārši ir prāta iedomas. Un rodas tāda situācija. Viņam maldīgi liekas, ka visa pasaule ir nepareiza. Kam nav izdevies uzvarēt prātu, mēģina uzvarēt tik daudz ko, impēriju, bet, ja mums neizdodas savaldīt prātu, tad, pat iekarojot impēriju, esat zaudētājs. Paša prāts būs lielākais ienaidnieks. Turpini.

Bhakta: "Tas, kurš savaldījis prātu, jau sasniedzis Visrdvēseli, jo ir ieguvis mieru. Tādam cilvēkam prieks vai bēdas, aukstums vai karstums, gods vai negods ir viens un tas pats (BG 6.7)."

Prabhupāda: Turpini.

Bhakta: "Saka, ka cilvēks apzinājies sevi, un tiek saukts par jogu vai mistiķi, kad viņš pilnībā apmierināts ar iegūtajām zināšanām un apzināšanos. Tāds cilvēks atrodas pārpasaulībā un spēj sevi kontrolēt. Viņš redz visu - oļus, akmeņus vai zeltu - vienādi (BG 6.8)."

Prabhupāda: Jā. Kad prāts ir mierīgs, tad rodas tāds stāvoklis. Oļi, akmeņi vai zelts - tam visam ir viena vērtība.