LV/Prabhupada 0652 - Šī Padma Purāna Domāta Cilvēkiem Labestībā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0651
Next Page - Video 0653 Go-next.png

Šī Padma Purāna Domāta Cilvēkiem Labestībā - Prabhupāda 0652


Lecture on BG 6.6-12 -- Los Angeles, February 15, 1969

Bhakta: Skaidrojums: "Grāmatu zināšanas, neapzinoties Augstāko Patiesību, ir bezjēdzīgas. Padma Purānā ir teikts šādi..."

Prabhupāda: Jā, Padma Purānā. Ir astoņpadsmit Purānas. Cilvēkus vada trīs īpašībās: labestībā, kaislībā un neziņā. Lai atsvabinātu saistītās dvēseles dažādās dzīvības formās, tiek sniegts skaidrojums Purānās. Sešas Purānas domātas tie, kas atrodas labestībā. Sešas Purānas domātas kaislībā esošajiem. Sešas purānas neziņā esošajiem. Šī Padma Purāna domāta cilvēkiem labestībā. Vēdu rituālos jūs redzēsiet tik daudz atšķirību rituālajā izpildījumā. Tas ir dažādu cilvēku dēļ. Tāpat kā esat dzirdējuši, ka Vēdu literatūrā ir rituālistiska ceremonija, kur piedāvā upurkazu dievietei Kālī. Bet šī Purāna, Mārkandeja Purāna domāta neziņā esošajiem.

Tā kā tiem, kas pieķērušies gaļas ēšanai. Ja viņam pēkšņi dotu norādījumus, ka gaļas ēšana nav laba... Vai ja cilvēks iecienījis lietot alkoholu. Ja viņam uzreiz saka, ka alkohols nav labs, viņš to pieņemt senspēj. Tādēļ Purānās teikts: "Labi, ja vēlies ēst gaļu, godini dievieti Kālī, un upurē kazu dievietes priekšā. Tad vari ēst gaļu. Jūs nevarat ēst gaļu, iegādājoties to no lopkautuves. Jums jāēd tā." Tas nozīmē ierobežoti. Tā kā jūs vēlaties ziedot dievietes Kālī priekšā, ir noteikts datums, noteikti piederumi, tas viss jānodrošina. Tad pudža, godināšana atļauta vecā mēness naktī. Tas nozīmē reizi mēnesī. Un tā tiek skandētas mantras. Kazai jāziedo sava dzīve dievietei Kālī. Tad tā var iegūt cilvēka ķermeni. Patiesībā tā notiek. Jo, lai iegūtu dzīvi cilvēka ķermenī, dzīvajai būtnei jāiziet cauri evolūcijas procesam. Bet kaza, kas brīvprātīgi vai ar varu tiek ziedota dievietei Kālī, tūdaļ iegūst cilvēka ķermeni. Un mantra saka, ka "jums ir tiesības nogalināt šo cilvēku, kurš upurē." Māṁsa. Māṁsa nozīmē, ka nākamajā dzīvē tu ēdīsi viņa miesu. Tādā veidā upurētājs iegūs sapratni: "Kāpēc es ēdu šo gaļu? Tad man būs jāatmaksā ar savu miesu. Kāpēc man jādara šis darbs?" Redzat. Visa ideja ir viņu ierobežot. Ir dažādas Purānas, astoņpadsmit kopā.

Jo visa Vēdu literatūra domāta, lai atsvabinātu visa veida cilvēkus. Tas nenozīmē, ka uz gaļēdājiem vai dzērājiem tas neattiecas. Nē. Pieņemti ir visi, bet, tāpat kā ejot pie ārsta, ārsts izraksta dažādas zāles dažādām slimībām. Nevis viņam ir viena slimība, vienas zāles. Kas vien ierodas, tam piedāvā šīs zāles. Nē. Tā ir īsta aprūpe. Pakāpeniski. Bet sāttvika-purāṇās, kas domātas tūlītējai Dieva Augstākās Personības godināšanai. Tur nav pakāpeniska procesa. Bet pakāpeniski, kurš nonāk šajā līmenī, viņam iesaka. Padma Purāna ir viena no Purānām labestībā. Kas tur teikts? Turpini.