LV/Prabhupada 0669 - Koncentrēt Prātu Nozīmē Vērst Prātu uz Krišnu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Koncentrēt Prātu Nozīmē Vērst Prātu uz Krišnu - Prabhupāda 0669


Lecture on BG 6.16-24 -- Los Angeles, February 17, 1969

Bhakta: Septiņpadsmitais pants: "Tas, kurš ierobežojis savus paradumus ēšanā, gulēšanā, darbā un atpūā, var mazināt visas materiālās ciešanas, prakitzējot jogu (BG 6.17)."

Prabhupāda: Nav runas par piedalīšanos tā sauktajā jogas nodarbībā un maksāt piecas rūpijas vai dolārus, lai samazinātu svaru un uzlabotu veselību, un tā tālāk. Vienkārši praktizējiet šo: ēdien, cik vajag, guliet, cik vajag. Jūsu veselība būs lieliska. Nav vajadzīga nekāda cita palīdzība. Vienkārši šo piekopjot, jus viss būs kārtībā. Turpini.

Bhakta: Astoņpadsmitais pants. "Kad jogs, praktizējot jogu, kontrolē savu prātu un nostiprinās pārpasaulībā, brīvs no visām materiālajām vēlmēm, saka, ka viņš sasniedzis jogu (BG 6.18)."

Prabhupāda: Jā. Lai turētu prātu līdzsvarā. Tā ir jogas pilnība. Lai turētu prātu... Kā to paveikt? Ja jūs... Materiālajā laukā jūs nevarat prātu noturēt mierīgu. Tas nav iespējams. Ņemsim par piemēru Bhagavad-gītu. Ja jūs ik dienas lasāt četras reizes, jūs nenogursiet. Bet paņemiet jebkuru citu grāmatu, pēc stundu ilgas lasīšanas jūs nogursiet. Šī Harē Krišna skandēšana. Jūs skandējat dienu un nakti, dejojat, bet nekad nenogurstat. Taču izrunājiet citu vārdu. Pēc pusstundas to pārtrauksiet. Tas ir traucējoši. Vai redzat? Tādēļ koncentrēt prātu nozīmē vērts to uz Krišnu, tā ir visa joga. Jūs esat pilnīgi jogi. Jums nav nekas jādara. Vienkārši koncentrējiet prātu. Sa vai manaḥ kṛṣṇa-padāravindayor vacāṁsi vaikuṇṭha (ŠB 9.4.18) - ja runājat, tad par Krišnu. Ja ēdat, ēdiet Krišnas dēļ. Ja domājat, domājiet par Krišnu. Ja strādājat, strādājiet par Krišnu. Tādā veidā šī jogas prakse būs pilnīga. ne citādi. Un tā ir jogas pilnība. Brīvība no materiālām vēlmēm. Ja jūs vienkārši vēlaties Krišnu, kur gan ir vieta materiālām vēlmēm? Visas materiālās vēlmes ir beigušās. Jums nav jāmēģina mākslīgi. "Ak, es netikšos ne ar voenu jauku meiteni. Es aizvēršu savas acis." To jūs nevarat darīt. Bet ja jūs vēršat savu prātu uz Krišnas apziņu, jūs dejojat ar tik daudzām skaistām meitenēm. tas ir labi, kā brālim un māsai. Tas ir praktiski - jogas pilnība. Mēsklīgi jūs to nevarat. Vienkārši Krišnas apziņā ir visa pilnība. Mēģiniet to saprast. Visa pilnība. Jo tas ir garīgs līmenis. Garīgs līmenis ir mūžīgs, svētlaimīgs un zināšanām pilns. Tādēļ trūkumu tur nav. Jā, turpini.