LV/Prabhupada 0672 - Kad Esat Krišnas Apziņā, Jūsu Pilnība ir Garantēta

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Kad Esat Krišnas Apziņā, Jūsu Pilnība ir Garantēta - Prabhupāda 0672


Lecture on BG 6.16-24 -- Los Angeles, February 17, 1969

Bhakta: "Tā patiešām ir īsta brīvība no ciešanām, kas radušās materiālajā saskarsmē. Šī joga jāpraktizē ar noteiktību un drošsirdību. Divdesmit četri: Ir jānodarbojas ar jogas praksi ar nosvērtību un ticību. Ir jāatsakās no visām materiālajām vēlmēm, kas radušās egoisma ietekmē, tā jākontrolē visi jutekļi ar prāta palīdzību (BG 6.24). Skaidrojums: Jogas praktizētājam jābūt nosvērtam un pacietīgi, bez novirzīšanās jāpiekopj prakse.

Prabhupāda: Šī noteiktība patiesi var tikt piekopta vai iegūta. To var iegūt tas, kurš nenodarbojas ar dzimumdzīvi. Viņam ir stingra noteiktība. Tādēļ sākumā tika teikts - noteiktība bez dzimumdzīves. Vai ierobežota dzimumdzīve. Ja nodarbojaties ar seksu, tādas noteiktības nebūs. Svārstīga noteiktība. Tādēļ dzimumdzīve ir jāsavalda vai no tās jāatsakās pavisam. Ja tas ir iespējams - atteikties vispār. Ja ne - ierobežot. Tad jūs iegūsiet noteiktību. Jo galu galā šī noteiktība ir ķermeniskajā līmenī. Tās ir metodes, kā iegūt noteiktību. Turpini.

Bhakta: "Ir jābūt pārliecinātam par saviem panākumiem un apņēmīgi jāturpina šis ceļš, neņemot vērā kavēkļus, tiecoties pēc panākumiem."

Prabhupāda: Noteiktība nozīmē, ka jāturpina darboties ar pacietību un noteiktību. Es negūstu vēlamos rezultātus. "Ak, kas ir Krišnas apziņa, es atsakos." Nē. Noteiktība. Tas ir fakts. Tā kā to saka Krišna, tam jānotiek. Ir labs piemērs. Tā meitene ir apprecējusies. Viņa vēlas bērnu. Ja viņa domā, ka tūdaļ pēc kāzām dabūs bērnu, vai tas ir iespējams? ir jābūt pacietībai. Tev jākļūst par uzticīgu sievu, jākalpo savam vīram, jāļauj pieaugt mīlestībai, un tāpēc, ka esat vīrs un sieva, jums noteikti būs bērni. Bet nevajag būt nepacietīgai. Līdzīgi, kad esat Krišnas apziņā, pilnība ir garantēta. Bet jums jābūt pacietīgiem, nosvērtiem. Ka "man jādarbojas, bet es nedrīkstu būt nepacietīgs." Šī nepacietība ir noteiktības trūkuma dēļ. Un kā irodas šis noteiktības trūkums? Pārmērīgas dzimumdzīves dēļ. Ir visas sekas. Turpini.

Bhakta: "Veiksme noteikti uzsmaidīs striktam praktizētājam. Par bhakti-jogu Rūpa Gosvāmī saka: "Bhakti-jogas procesu var paveikt veiksmīgi, ar pilnīgu entuziasmu, izturēibu un noteiktību, darot noteiktos pienākumus bhaktu sabiedrībā un pilnīgi iesaistoties labestīgās darbībās."

Prabhupāda: Jā, turpini.