LV/Prabhupada 0676 - Nokļūt Prāta Varā Nozīmē, ka Jūs Kontrolē Jutekļi
Lecture on BG 6.25-29 -- Los Angeles, February 18, 1969
Višnudžana: Divdesmit septītais pants: "Lai arī kur prāts klaiņotu savas svārtīgās un nenoturīgās dabas dēļ, tas jāsavalda un jāvērš uz Patību (BG 6.26)."
Prabhupāda: Tāds ir process. Tā ir jogas sistēma. Pieņemsim, jūs mēģināt vērst savu prātu uz Krišnu, jūsu prāts tiek novirzīts, kaut kur klaiņo, kādā kinoteātrī. Jums tas jāsavalda, "ne šeit, lūdzu, šeit". Tā ir jogas prakse. Neļaut prātam novērsties no Krišnas. Ja jūs varat, dariet to. Neļaujiet prātam aizklīst prom no Krišnas. Un tā kā mēs nespējam koncentrēt savu prātu, sāžot vienuviet, Krišna... Tam vajadzīgs liels treniņš. Sēdēt vienuviet un vienmēr vērst prātu uz Krišnu nav viegli. Tas, kurš to nav piekopis, vienkārši atdarina, viņš apjuks. Mums sevi vienmēr jānodarbina Krišnas apziņā. Visam jābūt saistītam ar Krišnu. Mūsu ikdienas darbības jāiekārto tā, lai viss tiktu darīts Krišnas dēļ. Tad jūsu prāts būs vērsts uz Krišnu. Mākslīgi, ja neesat attīstīts un mēģināt vērst savu prātu uz Krišnu, jogas prakse, kāda tā ir, ieteikta šeit. Jums jāsēž taisni, jums jāvērš skatiens uz savu degungalu, jāsēž vientuļā svētvietā... Bet kur ir tādas iespējas? Šobrīd - kur jūs atradīsiet šādas iespējas? Tādēļ ir tikai viena metode. Skandējiet skaļi un klausieties. Harē Krišna. Ja jūsu prāts pievērsies kam citam, tas būs spiests koncentrēties uz skaņas vibrāciju "Krišna". Jums nav jānovērš prāts no kā cita, tas notiks automātiski, jo ir skaņas vibrācija. Tāpat kā darbojas auto motors. Dabiskā kārtā jūs pievēršat tam uzmanību. Līdzīgi, ja mēs skandējam Krišna, mans prāts koncentrēsies automātiski. Citādi esmu pieradis savu prātu pievērst tik daudz kam. Jogas prakse nozīmē novērst prātu un pievērsties Krišnam. Šī skandēšanas vibrācija automātiski mums palīdz šajā jogas praksē. Turpini.
Višnudžana: "Skaidrojums. Prāta daba ir nepastāvīga un nemierīga. Bet sevi apzinājušam jogam jākontrolē prāts nevis otrādi."
Prabhupāda: Jā. Tie ir jogas panākumi. Šobrīd prāts kontrolē mani, go-dāsa. Prāts man norāda: "Kāpēc, lūdzu nepaskatīties no skaisto, jauko meiteni," es iešu un... "Kāpēc nenpoirkt alkoholu?" "Jā." "Kāpēc neuzsmēķēt cigareti?" "Jā." "Kāpēc neaiziet uz labu restorānu?" "Kāpēc to nedarīt?" Tiek teikts daudz kas, bet mēs sekojam. Tātad šobrīd mani kontrolē prāts. Materiālo dzīvi kontrolē prāts un jutekļi. Prāts ir visu jutekļu centrā. Ja esat prāta kalps, tad esat arī jutekļu kalps. Jutekļi ir pakļautie savam saimniekam - prātam. Saimnieks prāts nosaka iet un kaut ko redzēt. Manas acis redz. Tādēļ manas acis ir prāta pakļautībā. Manas kājas iet. Tādēļ mani jutekļu orgāni kājas atrodas prāta pakļautībā. Tādēļ ja mūs kontrolē prāts, tad mūs kontrolē arī jutekļi. Ja jūs varat kontrolēt prātu, jūs kontrolēsiet jutekļus.