LV/Prabhupada 0684 - Svarīga Jogas Sistēmas Pārbaude - Vai Varat Vērst Savu Prātu uz Višnu Veidolu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Svarīga Jogas Sistēmas Pārbaude - Vai Varat Vērst Savu Prātu uz Višnu Veidolu
- Prabhupāda 0684


Lecture on BG 6.30-34 -- Los Angeles, February 19, 1969

Višnudžana: Trīsdesmit otrais pants: "Pilnīgs jogs ir tas, kurš, zinot, ka patība mīt visur, saskata patiesu vienlīdzību visās dzīvajās būtnēs, gan priekos, gan bēdās, ak, Ardžuna (BG 6.32)."

Prabhupāda: Tā ir universāla redze. Dievs nesēž jūsu sirdī, kaķa vai suņa sirdī. Viņš ir ikkatrā sirdī. Tiek teikts sarva-bhūtānām. Sarva-bhūta nozīmŗ visas dzīvās būtnes. Viņš sēz cilvēka sirdī, skudras sirdī, suņa sirdī, ikkatrā sirdī. Bet kaķi un suņi to neapzinās. Tāda ir atšķirība. Bet cilvēks, mēģinot ievērot jogas sistēmu,- sānakja-jogas sistēmu, bhakti-jogas sistēmu -, ir spējīgs to noskaidrot. Tā ir cilvēka dzīves privilēģija. Ja mēs zaudējam šo iespēju, neatrodam to, ja nesaistām savu eksistenci ar Dievu, tad mēs zaudējam iespēju. Pēc evolūzijas procesa, izejot cauri 8 400 000 dažādām dzīvības sugām, kad mēs iegūstam dzīvi cilvēka veidolā, ja zaudējam iespēju, jūs nezināt, cik lielus zaudējumus mēs pieredzēsim. Mums tas jāapzinās. Mēs nedrīkstam palaist garām iespēju. Jums ir ļoti jauks cilvēka ķermenis, saprāts un civilizēta dzīve. Mēs neesam kā dzīvnieki. Mēs varam domāt mierīgi, mums nav smagi jānopūlas kā dzīvniekiem. Mums jāizmanto. Tāds ir Bhagavad-gītas norādījums. Nezaudējiet iespēju. Izmantojiet to pateizi. Turpini.

Višnudžana: Trīsdesmit trešais pants: "Ardžuna teica: Ak, Madhusūdana, Tevis apkopotā jogas sistēma man šķiet nepraktiska un neizturama, jo prāts ir svērstīgs un nemierīgs (BG 6.33)."

Prabhupāda: Šeot ir svarīga jogas sistēmas pārbaude - ja spējat vērst savu prātu uz Višnu veidolu. Procesu aprakstījām jau iepriekš - jums jāsēž šādi, jāskatās šādi, jādzīvo šādi, tik daudz ko jau esam apsprieduši. Bet Ardžuna saka, ka tas viņas mūs ļoti grūti. Mums tas jāsaprot. Viņš saka: "Ak, Madhusūdana, jogas sistēma, ko Tu esi apkopojis..." Šo sostēmu sauc par aštanga-jogu, astoņām dažādām daļām. Yama, nijama. Vispirms kontrolēt jutakļus, ievērojot likumus, tad praktizējot sēdēšanas pozas. Tad veikt elpošanas procesu. Tad koncentrējiet savu prātu. Meditējiet uz veidolu. Aštanga-jogā ir astoņi procesi.

Ardžuna saka: "Šī aštanga joga ir ļoti sarežģīta." Viņš saka, ka tā ir nepraktiska, "šķiet" nepraktiska. Viņam. Tā nav nepraktiska. Ja tā būtu nepraktiska, tad Krišna to nebūtu aprakstījis. Tā nav nepraktiska, bet šķiet. Kas... Kaut kas man var šķist nepraktisks, bet tas ir praktisks tev, tas ir kas cits. Galvenokārt šī sistēma nav praktiska parastam cilvēkam. Ardžuna pārstāv sevi kā vienkāršu cilvēku, viņš nezija klaiņotājs, nebija atsacījies no ģimenes dzīves, nebija arī nekādu raižu par ēdienu. Viņš bija karalaukā, lai cīnītos par karaļvalsti. Viņam bija jābūt parastam cilvēkam. Parastam cilvēkam, kurš iesaistījies šajās pasaulīgajās darbībās, lai nopelnītu iztiku, sarūpētu vajadzīgo ģimenes dzīvei, bērniem, sievai, tik daudz problēmu, tas nav praktiski. Tāda šeit ir doma. Tas ir praktiski tam, kurš jau no visa atsacījies pilnībā. Nošķirtā vietā tāpat kā kalnā vai uz alas. Viens nez sabiedrības, Kāda iespēja ir parastam cilvēkam, it īpaši šajā vecumā. Tādēļ jogas sistēma nav praktiska. To atzinis Ardžuna, dižens karotājs. Viņš bija tik attīstīts. Viņš bija karaliskas izcelsmes un lietpratīgs daudzās jomās. Viņš saka, la tas ir nepraktiski. Vienkārši mēģinet saprast. Un āda ir Ardžunas līdzjūtība? Ja mēs izmēģināsim šo sostēmu, tas nebūs iespējams. Būs sagaidāma nelaime. Turpiniet lasīt skaidrojumu.

Višnudžana: "Domāšanas misticismu, ko Ard;zunam aprakstījis Kungs Krišna, šeit Ardžuna noraida.

Prabhupāda: Jā, Ardžuna noraida, kā.

Višnudžana: "nespējas dēļ. Nav iespējams parastam cilvēkam atstāt mājas un doties uz nošķirt vietu kalnos vai džungļos, lai piekotu jogu šajā Kali laikmetā. Šībrīža laikmetu raksturo lielas pūles izdzīvot neligu laiku."

Prabhupāda: Jā. Vispirms mūsu dzīves ilgums būs ļoti mazs. Ja izzināt statistiku, jūs redzēsiet savus senčus, kas dzīvoja simts gadus, astoņsesmit, deviņdesmit gadus, Nu cilvēki mirst sešdesmit, septiņdesmit gado. Tā pakāpeniski samazināsies. Šajā laika posmā atmiņa, dzīves ilgums, žēlsirdība, tik daudz kas pieaugs. Tāda ir šī laikmeta pazīme. Turpini.