LV/Prabhupada 0690 - Dievs Ir Šķīsts, Viņa Valstība arī ir Tīra

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Dievs Ir Šķīsts, Viņa Valstība arī ir Tīra
- Prabhupāda 0690


Lecture on BG 6.35-45 -- Los Angeles, February 20, 1969

Bhakta: "Bet kad jogs patiesīgi cenšas attīstīties, attīrījies no visa veida piesārņojuma, tad galu galā pēc vairākām prakses dzīvēm viņš sasniedz augstāko mērķi. (BG 6.45)."

Prabhupāda: Jā. Tas ir prakses jautājums. Kā bērns nezina, kā smēķēt, dzert - bet sabiedrībā viņš kļūst par dzērāju, smēķētāju, narkomānu. Sabiedrībā. Tas ir tikai sabiedrības jautājums. Saṅgāt sañjāyate kāmaḥ (BG 2.62). Ja sabiedrība ir laba... Mūsu karjera neizdodas, jo mums nav labas sabiedrības. Tas izskaidrots šeit: "Kad jogs darbojas patiesīgi, cenšoties attīstīties tālāk..." Tāpat kā biznesā ir tik daudz sabiedrības, korporāciju. Jo, kļūstot par šīs korporācijas locekli, veidojas noteikts bizness. Viņiem ir apmaiņa. Viņi mainās, vekseļu darījumi, biržas. Sabiedrība ir tik svarīga. Ja mēs nopietni vēlamies dievišķu apziņu, tad tā ir vienīgā sabiedrība - mēs esam izveidojuši Starptautisko Krišnas Apziņas kustību. Vienkārši ar šo metodi var iegūt dievišķu apziņu, tā tiek mācīts. Tā ir laba iespēja. Mēs ikvienu ielūdzam pievienoties, un process ir ļoti vienkāršs. Vienkārši skandējiet Harē Krišna, un jūs jutīsiet. Atšķirīga procesa nav. Piedalīties var arī bērni, un patiesībā viņi piedalās. Jums nav vajadzīga nekāda iepriekšēja kvalifikācija. Jums jānokārto jūsu maģistra grāds, eksāmens, šis un tas. Lai kur jūs arī būtu, vienkārši nāciet un pievienojieties sabiedrībai, un jūs iegūsiet Krišnas apziņu. Tāda ir šīs sabiedrības priekšrocība. Turpini. Lūdzu, mēģiniet saprast. Turpini. Sksidrojums?

Bhakta: "Cilvēks, kas dzimis īpaši taisnīgā, aristrokrātiskā vai svētā ģimenē, sāk apzināties savu labvēlīgo stāvokli, veicot jogas praksi. Ar noteiktību viņš atsāk nepabeigto pienākumu un tā pilnībā attīra sevi no visa materiālā piesārņojuma. Kad viņš visbeidzot atbrīvojies no visa piesārņojuma, viņš iegūst augstāko pilnību, Krišnas apziņu."

Prabhupāda: Tas ir... Mēģiniet saprast, ka Visaugstais Kungs... Dievs ir tīrs, un Viņa karaļvalsts arī ir tīra, un ikviens, kurš vēlas tur ienākt, arī viņam jābūt tīram. Tas ir tik dabiski, ka, ja jūs vēlaties ienākt kāda noteiktā sabiedrībā, jums jābūt atbilstošai kvalifikācijai. Lai atgrieztos mājās pie Dieva, kvalifikācija ir, ka jūs nedrīkstat būt materiāli piesārņoti. Un kāds ir šis materiālais piesārņojums? Materiālais piesārņojums ir jutekļu apmierināšana. Neierobežota jutekļu apmierināšana. Tas ir materiāls piesārņojums. Jums sevi jāatbrīvo no materiālā piesārņojuma. Tad jūs būsiet spējīgi ienākt Dieva valstībā. Atbrīve no piesārņojuma ir jogas sistēma. Jogas sistēma nenozīmē, ka sēžat piecpadsmit minūtes tā sauktajā meditācijā, turpināt visas jūsu materiālās netīrības. Tāpat kā tad, ja vēlaties tikt izārstēti no noteiktas slimības, jums jāseko norādījumiem, ko teicis ārsts. Līdzīgi šajā nodaļā ieteikts jogas prakses process, kā jums tas jādara. Tas nozīmē, ja veicat noteiktās metodes, jūs atbrīvosieties no materiālā piesārņojuma. Ka jūs patiesībā esat saistīts, domāts saistībai ar Augstāko. Tā ir Krišnas apziņa. Mūsu metode ir jūs tieši savienot. Tā ir īpaša Kunga Čaitanjas dāvana - savienība ar Krišnu. Jo galu galā jums jānonāk līdz Krišnas apziņai. Šeit metode ir, ka tieši, nekavējoties... Un tas ir arī praktiski. Tiem, kam nav kvalifikācijas, vienkārši nonākot saistībā ar sabiedrību, viņi kļuvuši ļoti attīstīti Krišnas apziņā. Tas ir praktiski. Šajā laikmetā mums jādod cilvēkiem tiešas saskarsmes iespēja. Nekāda lēna metode nepalīdzēs, jo dzīve ir ļoti īsa, viņi nav diez ko veiksmīgi, sabiedrība ir ļoti slikta. Tādēļ tiešs kontakts - harer nāma (ČČ Ādi 17.21). Vienkārši Krišna parādās Sava pārpasaulīgā vārdaveidā, un jūs ar Viņu nekavējoties saistāties. Jums ir dabisks instruments - dzirde. Jūs vienkārši dzirdat "Krišna" un tūdaļ attīrāties. Turpini.