LV/Prabhupada 0692 - Bhakti-joga ir Augstākais Jogas Principu Līmenis

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Bhakti-joga ir Augstākais Jogas Principu Līmenis - Prabhupāda 0692


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Bhakta: "Jogs ir spēcīgāks par askētu, emīrisku praktizētāju, auglīgu darbu veicēju. Tādēļ, ak, Ardžuna, vienmēr esi jogs."

Prabhupāda: Jogs ir augstākais pilnības stāvoklis materiālajos dzīves apstākļos. Ir dažādas dzīves pakāpes šajā materiālajā pasaulē, bet, ja kāds nostiprinās jogā, īpaši šajā bhakti-jogā, tas nozīmē, ka viņš dzīvo vispilnīgākajā pakāpē. Krišna Ardžunam iesaka: "Mans dārgais draugs Ardžuna, visos apstākļos esi jogs, paliec jogs." Jā, turpini.

Bhakta: "No visiem jogiem tas, kurš vienmēr vēršas pie Manis ar lielu ticību, godina Mani pārpasaulīgā, mīlestības pilnā kalpošanā, ir visciešāk saistīts ar Mani jogā un ir augstākais no visiem."

Prabhupāda: "Šeit skaidri teikts, ka no visiem jogiem - tie ir dažādi - āštanga jogs, hatha jogs, gjāna jogs, karma jogs, bhakti jogs. Bhakti jogs ir augstākajā jogas principu līmenī. Šeit Krišna saka "no visiem jogiem". Ir dažādu veidu jogi. "No visiem jogiem tas, kurš vēršas pie Manis," - pie Krišnas. Manis nozīmē Krišnas. Ar nozīmi "tas, kurš vienmēr darbojas Krišnas apziņā". "Vēršas pie Manis ar lielu ticību, godina Mani pārpasaulīgā, mīlestības pilnā kalpošanā, ir visciešāk saistīts ar Mani jogā un ir visaugstākais no visiem." Tāds ir pirmais šīs nodaļas norādījums, sānkhja joga, ka ja jūs vēlaties kļūt par pilnīgu jogu augstākajā līmenī, tad darbojieties Krišnas apziņā, un jūs kļūsiet par pirmšķirīgu jogu. Turpini.

Bhakta: Skaidrojums: "Sanskrita vārds bhajate, šeit ir ļoti nozīmīgs."

Prabhupāda: Šis vārds bhajate parādās sākotnējā sanskrita pantā,

yoginām api sarveṣāṁ
mad-gatenāntar-ātmanā
śraddhāvān bhajate yo māṁ
sa me yuktatamo mataḥ
(BG 6.47)

Šis bhajate, sanskrita vārds, radies no vārda bhaj, darb;ibas vārda bhaj-dhātu. Bhaj nozīmē kalpot. Bhaja. Šis vārds tiek izmantots šajā pantā, bhaj-dhātu. Tas nozīmē tas, kurš ir bhakta. Kurš gan kalpotu Krišnam, ja viņš nav bhakta? Pieņemsim, jūs šeit kalpojat. Kāpēc? Jūs varat kalpot visur, jūs iegūstat tūkstoš dolārus vai divus tūkstošus dolāru katru mēnesi. Bet šeit jūs ierodaties, kalpojat bez maksas. Kāpēc? Jo mīlat Krišnu. Tādēļ šī bhaja, mīloša kalpošana, balstīta uz mīlestību pret Dievu. Kādēļ gan citādi būtu lieki jātērē savs laiks? Šeit šie mācekļi darbojas tik dažādi. Kāds kopj dārzu, kāds raksta, kāds gatavo, kāds dara kaut ko citu, visu. Bet saistībā ar Krišnu. Tādēļ Krišnas apziņa notiek vienmēr, divdesmit četras stundas dienā. Tā ir augstākā līmeņa joga. Joga nozīmē vērst jūsu apziņu uz Visnu jeb Kri;snu, Visaugsto Kungu. Tā ir jogas pilnība. Šeit automātiski - to var paveikt pat bērns. Bērns kopā ar māti noliecas, "Krišna, es noliecos." Arī viņš ir Krišnas apziņā. Mazs bērns aplaudē. Kāpēc? "Ei, Krišna." Lai nu kā ikviens vienmēr atceras Krišnu. Uztur Krišnas apziņu. Pat bērns šeit ir augstākais jogs. Tā nav mūsu lielība. Tas teikts autirizētos Svētajos Rakstos kā Bhagavad-gītā. Mēs nesakām, ka esam leilīgi runājuši. Nē, tas ir fakts. Pat bērns var atrasties augstākajā jogas līmenī šajā templī. Tā ir augstākā Krišnas apziņas kustības dāvana. Turpini.