LV/Prabhupada 0699 - Mīlošs Bhakta Vēlas Mīlēt Krišnu Viņa Sākotnējā Veidolā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mīlošs Bhakta Vēlas Mīlēt Krišnu Viņa Sākotnējā Veidolā - Prabhupāda 0699


Lecture on BG 6.46-47 -- Los Angeles, February 21, 1969

Bhakta: Prabhupāda, mēs šorīt lasījām Bhagavad-gītu par Krišnas Visuma veidolu - kad Viņš to parādīja Ardžunam - un Viņš teica, kadebesu būtnes un bhaktas, arī dēmoni baidās, redzot šo Visuma veidolu. Kā nākas ka Krišnas bhaktas, kā padievi baidās, ja redz Višvarūpu?

Prabhupāda: Jo viņi nespēj mīlēt Višvarūpu. Vai ne? Vai jūs varat mīlēt Višvarūpu? Ja Krišna nostājas jūsu priekšā kā Višvarūpa, jūs aizmirsīsiet par mīlestību. Nemēģiniet mīlēt Višvarūpu. Mīliet Šjāmasundaru, tas arī viss. Mēs esam Krišnu kā Višvarūpu kara laikā. Es atceros, domāju, 1942.gadā, aizmirsu datumu. Es ēdu, un Kalkutā atskanēja brīdinājuma sirēna par spridzināšanu. Vai redzat? Bija pieņemts, ka, izdzirdot sirēnu, valdība izvēlējās mājās vietu, patvērumu, kur glābties. Mums bija jādodas uz patvēruma telpu, sākās spridzināšana. Tolaik mēs redzējām Višvarūpu. Es, protams, domāju, ka tā ir vēl viena Krišnas forma. Bet tā nebija īpaši mīlama, vai redzat? Bhakta vēlas mīlēt Krišnu Viņa sākotnējā veidolā. Šī Višvarūpa nav Viņa sākotnējais veidols. Viņš var parādīties jebkādā formā, tās ir Viņa pilnīgās spējas. Bet mīlamais veidols ir Krišna, Šjāmasudrara. Pieņemsim, dēla tēvs ir policijas virsnieks. Ja tēvs ierodas kā policists, šaujot ar pistoli, pat dēls aizmirsīs par tēva mīlēšanu. Vai redzat? Dabiski bērns mīl tēvu, kad viņš ir mājās kā tēvs. Līdzīgi, mēs mīlam Krišnu, kāds Viņš ir. Viņš ir Šjāmasundara. Višvarūpa Ardžunam tika parādīta kā brīdinājums muļķu civilizācijai. Jo Krišna teica: "Es esmu Dievs." Atdarinot Krišnu, daudzi nelieši paziņo, ka ir dievi. Tādēļ Ardžuna teica: "Lūdzu, parādi man savu Višvarūpu." Lai šie muļķi arī viltvērdim prasītu to parādīt. Ja esi Dievs, parādi man savu Višvarūpu. To viņi nevar. Jā?

Bhakta: Vai mums maija kā enerģija nebūtu jāciena...?

Prabhupāda: Hmm?

Bhakta: Vai mums nebūtu jāciena maijadēvī kā enerģija...?

Prabhupāda: Ja cienāt Krišnu, jūs cienāt ikvienu. Tāda ir bhaktas kvalifikācija. Jūs cienāt pat skudru, ko tad teikt par maiju? Maija ir svarīga Krišnas enerģija. Kāpēc lai mēs maiju necienītu? Maija, Durga, mēs lūdzam Durgu - sṛṣṭi-sthiti-pralaya-sādhana-śaktir ekā chāyeva yasya (BS 5.44.) - kad mēs lūdzam Durgu, mēs tūdaļ lūdzam Krišnu. Jo mums Krišna jāsaskata visur. Mēs redzam maijas darbības. Mums tūdaļ jāsaskata Krišna - "ak, maija tik labi darbojas Krišnas vadībā." Policijas virsniekam izrādīt cieņu nozīmē cienīt valdību. Kamēr cilvēks strādā, mēs cienām. Arī bez strādāšanas. Džentlmenis ciena gan birojā, gan ārpus tā. Tam nav nozīmes. Bet ja jūs policistam izrādāt cieņu - maija darbojas kā policija. Tas nozīmē, jūs izrādāt cieņu valdībai. Tā ir cieņas izrādīšana. Govindam ādi-puruṣam.

sṛṣṭi-sthiti-pralaya-sādhana-śaktir ekā
chāyeva yasya bhuvanāni vibharti durgā
icchānurūpam api yasya ca ceṣṭate sā
govindam ādi-puruṣaṁ tam ahaṁ bhajāmi
(Bs. 5.44)

Šī Durga, materiālā enerģija, tik varena - tā var radīt, iznīcināt, uzturēt. Bet tā darbojas Krišnas vadībā. Es izrādu savus pazemīgos cieņas apliecinājumus Govindam, kura vadībā viņa darbojas. Kad jūs izrādāt cieņu maijai, tas nozīmē, ka mēs tūdaļ izrādām cieņu Krišnam.