LV/Prabhupada 0726 - Celieties Agri no Rīta un Skandējiet Harē Krišna

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Celieties Agri no Rīta un Skandējiet Harē Krišna - Prabhupāda 0726


750304 - Lecture CC Adi 01.15 - Dallas

Nārada Muni grāmatā Šrīmad-Bhāgavatam iesaka: "Tev, kam ir šī cilvēka forma. Nu tev nav nepieciešams noskaidrot, kur ir tavs ēdiens, patvērums, kur ir dzimumdzīves apmierinājums, aizsardzība. Tā nav tava problēma. Tev jāmēģina atrast paņēmienus, kas dos atvieglojumu no šīm materiālajām dzīves nepieciešamībām." Tāds ir ieteikums. Mēs esam kļūdījušies. Mēs esam... Šīrīta pastaigā mēs redzējām, ka ši ir tik liela tauta, bet problēma ir ar ēdienu. Agri no rīta viņi dodas uz darbu. Viņi dodas uz darbu. Kāpēc. Lai iegūtu dzīves nepieciešamības.

Kāda ir šī civilizācija? Agri no rīta, sešos... Saskaņā ar Vēdu civilizāciju, ir jāceļas agri no rīta un jāskandē Harē Krišna, jāveic mangala ārati, jāgodina Dievība. Tādi ir rīta pienākumi. Bet bagātākā pasaules nācija dodas uz darbu sešos trīsdesmit, lai pelnītu dienišķo maizi. Vai tā ir laba dzīves attīstība? Un visu dienu viņiem jāstrādā. Ne tikai šeit, visur, lai nopelnītu dienišķo maizi, viņiam jāmēro piecdesmit, simts jūdzes prom no mājām. Un katrā pilsētā... Arī Indijā tas pars - Bombejā viņi mēro simts jūdzes un ik dienas uzturas dzelzceļa stacijā, ļoti nopietna situācija. Tas teikts Šrīmad-Bhāgavatam - cilvēks Kali jugas biegās būs spiests strādāt... Viņi jau tagad strādā kā ēzeļi, un patiesībā viņiem būs jāstrādā kā ēzeļiem, lai nopelnītu dienišķo maizi. Tāda būs attīstība. Un ne tikai tas, ēdiens, īpaši satvisks ēdiens, kā augļi un dārzeņi, piens, rīsi, graudaugi, cukurs, tās nebūs pieejamas - pilnībā pietrūks. Tā pakāpeniski mēs piedzīvosim šādu attīstību, Esmu praktiski pieredzējis. Es devos uz Maskavu, un tur, vismaz mums, bija ļoti grūti dzīvot. Tur nav rīsu, nav graudaugu. Ļoti reti... Nav dārzeņu, augļu, kādi sapuvuši augļi kā avenes un... Vismaz mums tas bija ļoti grūti. Protams, tur ir piens un gaļa. Ak, tā jums ir gana, cik vien sirds kāro.

Tā nav cilvēka dzīve. Cilvēka dzīve ir... Šeit aprakstīts, kā Kavirādža Gosvāmī, mat-sarvasva-padāmbhojau rādhā-madana-mohanau. Mūsu vienīgajai vērtībai jābūt Kunga Krišnas lotospēdām un Rādharānī. Madana-mohana. Krišna ir tik skaists, ka Viņš ir pievilcīgāks par kupidonu. Madana-Mohana. Madana nozīmē kupidons. Kupidonu uzskata par pašu skaistāko Visumā, bet Krišna ir vēl skaistāks. Kandarpa-koṭi-kamanīya-viśeṣa-śobham (Bs. 5.30.). Tas aprakstīts šāstrās. Un kad Krišna bija klāt, mēs zinām no šāstrām un pierādījumiem, ka Krišnu par pievilcīgu uzskatīja tik daudzas gopī. Gopī bija pašas skaistākās sievietes, un Krišna likās viņām pievilcīgs. Tikai iedomājieties, cik skaists bija Krišna. Ne tikai gopī, bija arī 16 108 Krišnas valdnieces. Tādēļ Viņa vārds ir Krišna. Viņš visiem šķiet pievilcīgs. Jayatam suratau paṅgor mama. Kāpēc lai Viņš nebūtu pievilcīgs kritušām dvēselēm kā mēs? Tāds ir Krišnas stāvoklis.