LV/Prabhupada 0729 - Maza Sanjāsī Kļūda Tiek Palielināta Tūkstoškārt

From Vanipedia
Jump to: navigation, search
Go-previous.png Previous Page - Video 0728
Next Page - Video 0730 Go-next.png

Maza Sanjāsī Kļūda Tiek Palielināta Tūkstoškārt - Prabhupāda 0729


Arrival Address -- London, March 8, 1975

Prabhup'ada: Tātad Bhaktivinoda Thākurs dziedājis, jay sakal bipod... (blakus:) Tas tagad notiek. Jāy sakal'bipod, gāi bhaktivinod, jakhon ami o-nām gai, rādhā-kṛṣṇa bolo bolo, bolo re sobāi. Čaitanja Mahāprabhu sludināšana domāta, lai lūgtu visiem skandēt Harē Krišna jeb Rādha-Krišna. Bhaktivinoda Thākuts teicis: "Kad es skandēju Harē Krišna mantru, visas briesmas pazūd kā nebijušas." Šeit, materiālajā pasaulē, ir briesmas. Tā ir bīstama vieta. Padaṁ padaṁ yad vipadām. Vipad nozīmē briesmas, un padaṁ padam - uz katra soļa. Materiālajā pasaulē nekas nenotiks bez aizķeršanās, nebūs mierīgi. Tas nav iespējams. Un vienīgās zāles ir pieņemt Kunga lotospēdu patvērumu. Tikai Murāri. Murāri ir Krišna.

samāśritā ye pada-pallava-plavaṁ
mahat-padaṁ puṇya-yaśo murāreḥ
bhavāmbudhir vatsa-padaṁ paraṁ padaṁ
padaṁ padaṁ yad vipadāṁ na teṣām
(ŠB 10.14.58)

Vienmēr ir... Ja esat labā laivā, tomēr, tā kā esat uz ūdens, jūs nevarat domāt, ka laiva vienmēr peldēs gludi un bez aizķeršanās. Materiālā pasaule vienmēr ir pilna ķibelēm. Ja mēs uzturam savu standartu, regulāri skandējam Harē Krišna, tad briesmu nebūs. Briesmas nav mūžīgas. Tās nāk un iet kā gadalaiku maiņas. Dažreiz ir ļoti karsts, citkārt - ļoti auksts. Krišna ir teicis, ka āgamāpāyino 'nityās tāṁs titikṣasva bhārata (BG 2.14.). Nepārstājiet skandēt Harē Krišna mahāmantru, nebaidieties tāpēc vien, ka pastāv briesmas (neskaidri). Pieņemiet Krišnas lotospēdu patvērumu, skandējiet Harē Krišna, un briesmas vairs nedraudēs. Bet mēs nedrīkstam radīt bīstamu situāciju. Tas vien jau ir draudīgi. Jo Čaitanja Mahāprabhu arī vienmēr bija piesardzīgs garīgajā dzīvē. Sannyāsīra alpa chidra bāhu kori mane. Citi var pārkāpt likumus, var veikt tik daudz grēcīgu darbību, bet neviens nopietni nerūpējas. Kas reliģiska grupa vai sanjāsī pastrādā mazu pārkāpumu, tas tiek palielināts par tūkstoš reizēm. Tādēļ mums ļoti jāuzmanās neveikt neko tādu, kas var tikt palielināts sabiedrības acīs. Jo mēs sludinām. Mēs sludinām, un vienmēr būs dēmoniskā puse. Tā vēlas radīt mums problēmas. Tas ir dabiski. Pat Hiranjakašipu, pat būdams Prahlāda Mahārādža tēvs, radīja dēlam problēmas. Bet, ka mēs esam patiesīgi, turpinām skandēt, tādas briesmas mums nedraudēs. Nebaidieties. Nepārtrauciet ievērot regulējošos principus, reguldāri darbojieties. Turpiniet tās. Paļaujieties uz Krišnu, un pakāpneiski viss nokārtosies.

Es domāju, šodienai pietiks. Nu laiks ir beidzies. Dievībām jādodas pie miera. Mēs nedrīskam aizkavēt. Viss kārtībā. Harē Krišna.

Bhaktas: Džaja Prabhupāda.