LV/Prabhupada 0739 - Mums Jāmēģina Uzbūvēt Ļoti Labs Templis Šrī Čaitanjam Mahāprabhu

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Mums Jāmēģina Uzbūvēt Ļoti Labs Templis Šrī Čaitanjam Mahāprabhu - Prabhupāda 0739


Lecture on CC Adi-lila 1.6 -- Mayapur, March 30, 1975

Tā Čaitanjas Čaritāmritas autors Krišnadāsa Kavirādža Gosvāmī apraksta Šrī Čaitanjas Mahāprabhu parādīšanās iemeslu. Iemesls ir, ka Krišna vēlējās zināt: "Kas gan aizrauj Rādharānī?" Viņš ir Madana-mohana. Vēl viens Krišnas vārds ir... Viņš ir pievilcīgs. Krišna ir pievilcīgs visiem. Viņš ir pievilcīgs pat Kupidonam, Madanam. Madana ir pievilcīgs materiālā pasaulē, un Viņš ir Madana-mohana. Un Rādharānī ir Madana-mohana-mohinī, tas ir, Viņa ir pievilcīga pat Madanam-mohanam. Tādēļ Krišna mēģina saprast: "Kas gan Rādharānī tik ļoti mani piesaista? Es piesaistu visu visumu, bet Viņa piesaista Mani." Ar šo sajūtu. Šrī Čaitanja Mahāprabhu, tad-bhāvāḍhyaḥ lobhāt. Šīs visas ir pārpasaulīgās, mīlestības pilnās rotaļas. Lobhāt: ir jāsaprot šī alkatība. Tad-bhāvādhyaḥ samajani: "Viņš parādījās mātes Šačī klēpī." Samajani śacī-garbha-sindhau harīnduḥ. Hari, Dieva Augstākā Personība, ir kā mēness. Mēs esam nodibinājuši Mājāpuras-čandrodaja templi. Ideja ir, ka Šrī Čaitanja Mahāprabhu ir kā mēness. Šrī Čaitanja Mahāprabhu parādījās šajā Mājāpuras zemē, tādēļ par Viņu runā kā "mēnesi". Tādēļ mēs sakām čandra, Mājāpuras-čandra. Kā aust Šrī Mājāpuras-čandra... Aust. Aust nozīmē, ka Viņš izplata mēness gaismu visā pasaulē. Tāda ir ideja, mēness gaisma. Śreyaḥ-kairava candrikā-vitaraṇam. Śreyaḥ-kairava. Čaitanja Mahāprabhu teica personīgi. Neturies Šrī Čaitanju Mahāprabhu savā istabā, neprasiet par to naudu. Tas nav vajadzīgs. Tas nav vajadzīgs. Jums jāatļauj Čaitanjam Mahāprabhu uzaust arvien vairāk, lai šī mēness gaisma tiktu izplatīta visā pasaulē. Tas ir vēlami. Tādēļ uzbūvēts šis templis. Protams, mēs mēģinām uzbūvēt ļoti labu templi par godu Šrī Čaitanjam Mahāprabhu. Šorīt mēs par to domājām. No šīs vietas izpaudīsies mēness, Šrī Krišna Čaitanja Mahāprabhu. Śreyaḥ-kairava-candrikā-vitaraṇaṁ vidyā-vadhū-jīvanam. Šrī Čaitanja Mahāprabhu Harē Krišnas kustība... Paraṁ vijāyate śrī-kṛṣṇa-saṅkīrtanam. To teicis Pats Šrī Čaitanja Mahāprabhu. Ceto-darpaṇa-mārjanam bhava-mahā-dāvāgni-nirvāpaṇaṁ śreyaḥ-kairava-candrikā-vitaraṇaṁ vidyā-vadhū-jīvanam (ČČ Antja 20.12). Vidyā-vadhū-jīvanam. Tā ir īsta apgaismība. Cilvēki visā pasaulē ir tumsā. Viņus apgaismos mēness gaisma. Viņi ir muļķi, mūdhas. Tas aprakstīts arī Bhagavad-gītā:

na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ
prapadyante narādhamāḥ
māyayāpahṛta-jñānā
āsuri-bhāvam āśritaḥ
(БГ 7.15)

Šie muļķi šobrīd... Ir tik ļoti nožēlojami, ka viņi dzīvo kā ļoti mācīti zinātnieki, filozofi, politiķi, ekonomisti. Bet saskaņā ar Krišnas apgalvojumu Bhagavad-gītā, viņi visi ir muļķi un nelieši. Kāpēc? Na māṁ duṣkṛtino mūḍhāḥ pra... Viņi neuztic sevi Krišnam. Krišna ieradās, parādījās šajā Visuma planētā lai propagandētu "uzticiet sevi". Sarva-dharmān parityajya mām ekam (БГ 18.66). Bet viņi to nedarīja. Tādēļ Šrī Čaitanja Mahāprabhu kā Krišnas bhakta... Viņš ir Krišna.

namo mahā-vadānyāya
kṛṣṇa-prema-pradāya te
kṛṣṇāya kṛṣṇa-caitanya-
nāmne...
(ЧЧ Мадхя 19.53)

Viņš ir Pats Krišna. Krišna ir tik laipns. Vispirms viņš ieradās kā Dieva Augstākā Personība un Viņš pieprasīja pēc Dieva pavēles: "Uzticiet sevi!". Bet cilvēki to nedarīja. Tādēļ Krišna ieradies atkal bhaktas veidolā, kṛṣṇa-caitanya-nāmne, un nu Viņš ir gatavs jums brīvi dot ne tikai Krišnu, bet arī Krišnas mīlestību. Pieņemiet to un izplatiet visā pasaulē. Tas ir vēlami.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Šrīla Prabhupāda.