LV/Prabhupada 0754 - Pamācoša Cīņa Starp Ateistiem un Teistiem

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Pamācoša Cīņa Starp Ateistiem un Teistiem - Prabhupāda 0754


Nrsimha-caturdasi Lord Nrsimhadeva's Appearance Day -- Bombay, May 5, 1974

Šodien ir Kunga Nrisimhadēvas parādīšanās diena. To sauc par Nrisimha čaturdašī. Esmu tik priecīgs, ka tik neilgā laika posmā šie zēni tik labi iemācījušies spēlēt, un īpaši man jāpasaka paldies Hiranjakašipu kungam. Hiranjakašipu kungs savu lomu izspēlēja ļoti labi.

Tas ir ļoti pamācoši - cīņa starp ateistu un teistu. Stāsts par Prahlādu Mahārādžu mūžīgi ir patiess. Vienmēr pastāv cīņa starp ateistu un teistu. Ja persona iegūst Dieva apziņu, viņam būs daudz ienaidnieku. Jo šī pasaule ir pilna dēmoniem. Ko tad teikt pat Krišnas bhaktām, pat Krišnam, kad Viņš ieradās personīgi, Viņam nācās nogalināt tik daudzus dēmonus. Tur bija Viņa onkulis no mātes puses, Viņa mātes brālis - abi tuvi radinieki. Tomēr viņš vēlējās nogalināt Krišnu. Tiklīdz Devakī piedzima dēls, tā mazulis tūdaļ tika nogalināts, jo īsti nezināja, kurš būs Krišna. Tika pareģots, ka viņa māsas astotais bērns nogalinās Kamsu. Tādēļ viņš sāka nogalināt visus bērnus. Visbeidzot ieradās Krišna, bet Kamsa Krišnu nogalināt nespēja. Viņu nogalināja Krišna.

Neviens nevar nogalināt Dievu. Dēmoni, bezdievju sabiedrība, vienkārši vēlas nogalināt Dievu. Bet patiesībā Dievu nogalināt nav iespējams, bet dēmonu nogalina Dievs. Tāds ir dabas likums. Tādi ir Prahlāda Mahārādža norādījumi. Mēs varam saprast, kā teikts Bhagavadgītā, mṛtyuḥ sarva-haraś cāham (BG 10.34). Bhagavadgītā teikts: "Es esmu nāve, veidolā, kas atņem visu, kas jums pieder." Mēs ļoti lepojamies ar saviem materiālajiem īpašumiem, bet, kad ierodas Krišna... Prahlāda Mahārādžs redzēja. Hiranjakašipu, viņa tēvs, arī redzēja Nrisimhadēvu. Šis Hiranjakašipu, tāpat kā mūslaiku materālisti, zinātnieki, bija ļoti gudrs. Zinātnieki visi gudri rada tik daudz lietu. Kāda ir ideja? Ideja ir: "Mēs dzīvosim mūžīgi un arvien vairāk bausīsim ar jutekļiem." To sauc par materiālo civilizācijas attīstību. Hiranjakašipu bija tipisks materiālists. Hiranja nozīmē zelts, kašipu nozīmē ērta gulta, spilvens. Materiālistiem ļoti patīk zelts un dzimumdzīves baudīšana. Tāda ir viņu nodarbošanās. Hiranjakašipu ir tipisks piemērs šādam materiālistam. Un Prahlāda Mahārādžs, prakṛṣṭa-rūpeṇa āhlāda. Āhlāda nozīmē pārpasaulīga svētlaime. Ānanda-cinmaya-rasa-pratibhāvitābhiḥ (Bs. 5.37.). Dzīvās būtnes īstā identitāte ir prahlāda, svētlaime. Bet materiālās sabiedrības ietekmē mēs atrodamies nožēlojamā dzīves stāvoklī.