LV/Prabhupada 0775 - Pieķeršanās Ģimenei ir Lielākais Šķērslis Attīstībai Krišnas Apziņā

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Pieķeršanās Ģimenei ir Lielākais Šķērslis Attīstībai Krišnas Apziņā
- Prabhupāda 0775


Lecture on SB 7.6.8 -- New Vrindaban, June 24, 1976

Prabhupāda: Galvenokārt cilvēki pārāk pieķeras ģimenes dzīvei. Es dažkārt saku, ka Rietumvalstīs jaunie zēni atnāk uz Krišnas apziņu, vienīgā viņu vērtība ir nepieķeršanās ģimenei. Tā ir ļoti laba kvalifikācija. Tā vai citādi viņi tādi kļuvuši. Tādēļ viņi stingri pieķeras Krišnam. Indijā viņiem ir liela ģimeniska pieķeršanās. Viņi nav ieinteresēti. Viņi nu tiecas pēc naudas. Mums ir pieredze. Jā.

Pieķeršanās ģimenei ir liels šķērslis Krišnas apziņas attīstīšanā, bet, ja visa ģimene ir Krišnas apziņā, tas ir ļoti jauki. Tāpat kā Bhaktivinoda Thākurs. Viņš bija ģimenes cilvēks, bet viņi visi - Bhaktivinoda Thākurs, viņa sieva, bērni... Labākais bērns ir mūsu Guru Mahārādžs, labākais bērns... Viņš pēc savas pieredzes dziedājis, ye dina gṛhe bhajana dekhi gṛhete goloka bhaya. Ja ģimene ir saprātīga, visi darbojas Krišnas apziņā, tas ir ļoti labi. Tā nav parasta ģimene. Šī pieķeršanās nav parasta. Galvenokārt cilvēki pieķeras materiāli. Tas šeit nosodīts. Śeṣaṁ gṛheṣu saktasya pramattasya apayāti hi (ŠB 7.6.8). Viņus sauc pramatta. Visi domā - "mana ģimene, mana sieva, mani bērni, mana tauta, mana kopiena ir viss. Kas ir Krišna?" Tā ir lielākā maijas radītā ilūzija. Bet neviens nevarēs jūs aizsargāt.

dehāpatya-kalatrādiṣv
ātma-sainyeṣv asatsv api
teṣāṁ pramatto nidhanaṁ
paśyann api na paśyati
(ŠB 2.1.4)

Viss būs beidzies. Neviens nespēj mūs aizsargāt, tikai Krišna. Ja vēlamies atbrīvoties no Maijas važām - janma-mṛtyu-jarā-vyādhi (BG 13.9) - mums jāpieņem Krišnas lotospēdu patvērums ar garīgā skolotāja palīdzību, jādzīvo ar bhaktām, kas darbojas tā paša mērķa dēļ. To sauc... Kā tieši? Sakhi vai līdzīgi. Esmu piemirsis. Bet tajā pašā kategorijā mums jādzīvo un jāizpilda sava Krišnas apziņa. Tad šie šķēršļi, gṛheṣu saktasya pramattasya. Visi, kas ir... Visi karmī ir pieķērušies ģimenes dzīvei, bet ģimenes dzīve ir laba, ka tajā ir Krišnas apziņa. Gṛhe vā vanete thāke, hā gaurāṅga bole dāke. Nav svarīgi, vai viņš ir ģimenes vai sanjāsī dzīvē, ja viņš ir bhakta, viņa dzīve ir veiksmīga.

Liels jums paldies.

Bhaktas: Džaja Prabhupāda.