LV/Prabhupada 0809 - "Demokrātija" ir Saīsinājums no "Dēmonu-krātija"

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

"Demokrātija" ir Saīsinājums no "Dēmonu-krātija" - Prabhupāda 0809


740928 - Lecture SB 01.08.18 - Mayapur

Kuntī ir tanta, pisimā, Krišnas tante. Vāsudēvas māsa, Kuntī. Kad Krišna atgriezās Dvārakā pēc Kurukšetras kaujas beigām un kronēja Mahārādžu Judištiru... Viņa misija... Viņa misija bija tā, ka Durjodanam kronis bija jāatņem, bet Judištiram jāsēz tronī. Dharma, Dharmarā'dza.

Tāda ir Krišnas, Dieva, vēlēšanās, lai valsts galva būtu tik dievbijīgs kā Mahārādža Judištira. Tāda ir shēma. Diemžēl cilvēki to nevēlas. Viņi atklājuši šo demokrātiju. Demokrātiju - "dēmonu-krātiju". Saīsinājums no "dēmonu-krātijas" ir demokrātija. Visi dēmoni un zagļi sapulcējas, tā vai citādi nobalso, ieņem sēdvietu, bizness pagrimst. Ja mēs runājam par to, tas nebūs īpaši labvēlīgi, bet saskaņā ar šāstrām. Mēs runājam saskaņā ar šāstrām, ka demokrātija nozīmē zagļu un laupītāju kopienu. Tāds ir Šrīmad-Bhāgavatam apgalvojums. Dasyu-dharmabhiḥ. Valdībā visi būs dasyu, šķērdētāji, ne kabatzagļi. Kabatzaglis tā vai citādi, ja nesaprotat, paņem kaut ko no kabatas, šķērdētājs, dasyu, jūs noķer un ar spēku "ja jūs nedosies naudu, es jūs nogalināšu." Viņus sauc dasyu. Šajā Kali laikmetā valdības vīri ir dasyu. Tas teikts Šrīmad-Bhāgavatam. Dasyu-dharmabhiḥ. Jūs varat redzēt praktiski. Jūs nespējat paturēt naudu. Jūs nopelnāt, smagi strādājot, bet nespējat paturēt zeltu, ne dārglietas, ne arī naudu. To atņem likumi. Viņi rada likumu... Mahārādža Judištira rīkojās tieši pretēji. Viņš vēlējās redzēt, lai ikviens pilsonis būtu laimīgs. Lai tiem netraucētu ne pārmērīgs karstums, ne arī aukstums. Ati-vyādhi. Neciestu ne no vienas slimības, ne arī no pārlieku lielas klimata ietekmes, lai viņi būtu sātīgi paēduši, justos droši paši un arī neuztrauktos par sava īpašuma drošību. Tāds bija JUdištira Mahārādžs. Ne tikai viņš. Tādi bija gandrīz visi valdnieki.

Krišna ir sākotnējais valdnieks. Jo šeit ir teikts, puruṣam ādyam īśvaram. Īśvaram nozīmē kontrolētājs. Viņš ir sākotnējais kontrolētājs. Tas teikts Bhagavad-gītā. Mayādhyakṣeṇa. Mayādhyakṣeṇa prakṛtiḥ sūyate sa-carācaram (BG 9.10). Pat šajā materiālajā dabā notiek brīnišķīgas lielas, ko kontrolē Krišna. Tas jāsaprot. Mēs lasām Bhagavad-gītu un Šrīmad-Bhāgavatam, arī citu Vēdu literatūru. Kāds ir iemesls? Iemesls ir vedaiś ca sarvair aham eva vedyam (BG 15.15). Iemesls ir saprast Krišnu. Ja jūs Viņu nesaprotat, tad tā saukto Vēdu, Vēdāntas un Upanišadu lasīšana ir veltīga laika šķiešana. Šeit Kuntī saka tieši: "Mans dārgais Krišna, Tu esi ādyaṁ puruṣam, sākotnēja persona. Un īšvaram. Tu neesi parasts cilvēks. Tu esi augstākais kontrolētājs." Tā jāsaprot Krišna. Īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ (BS 5.1.). Visi ir kontrolētāji, bet augstākais kontrolētājs ir Krišna.