LV/Prabhupada 0830 - Tāda ir Vaišnavu Filozofija. Mēs Mēģinām Būt Kalpi

From Vanipedia
Jump to: navigation, search

Tāda ir Vaišnavu Filozofija. Mēs Mēģinām Būt Kalpi
- Prabhupāda 0830


Lecture on SB 1.2.30 -- Vrndavana, November 9, 1972

Krišna ir vibhu, mēs esam anu. Nekad neuzskatiet, ka esat vienlīdzīgi ar Krišnu. Tas ir liels apvainojums. To sauc par maiju. Tās ir pēdējās maijas ķetnas. Patiesībā mēs esam ieradušies šajā materiālajā pasaulē, lai kļūtu vienlīdzīgi ar Krišnu. Mēs domājām, ka kļūsim kā Krišna.

Kṛṣṇa-bhuliyā jīva bhoga vāñchā kare
pasete māyā tāre jāpaṭiyā dhare
(Prēma-vivarta)

Jo mēs vēlējāmies kļūt vienlīdzīgi ar Krišnu, sacensties ar Viņu, tādēļ esam nolikti šajā materiālajā pasaulē. Māyā tāre jāpaṭiyā dhare. Un šeit, šajā materiālajā pasaulē, tas notiek. Visi mēģina kļūt par Krišnu. Tā ir maija. Visi. "Vispirms es kļūšu par lielu, varenu vīru; tad par ministru, tad par prezidentu." Tādā veidā, kad nekas vairs neizdodas, tad: "Ļaujiet man saplūst ar Dievu." Tas nozīmē "Ļaujiet kļūt par Dievu". Tas notiek. Tādas ir materiālās pūles izdzīvot. Visi mēģina kļūt par Krišnu. Bet mūsu filozofija atšķiras. Mēs nevēlamies kļūt par Krišnu. Mēs mēģinām kļūt par Krišnas kalpu. Tāda ir atšķirība starp Mājāvādas filozofiju un Vaišnavu filozofiju. Čaitanja Mahāprabhu mūs māca kļūt par Krišnas kalpa kalpa kalpa kalpu. Gopī-bhartuḥ pada-kamalayor dāsa-dāsa-dāsānudāsaḥ (ČČ Madhja 13.80). Tas, kurš ir zemākais no Krišnas kalpiem, ir pirmšķirīgs vaišnavs. Viņš ir pirmšķirīgs vaišnavs. Šrī Čaitanja Mahāprabhu tādēļ mūs māca:

tṛṇād api sunīcena
taror api sahiṣṇunā
amāninā mānadena
kīrtanīyaḥ sadā hariḥ
(ČČ Ādi 17.31)

Tāda ir vaišnavu filozofija. Mēs mēģinām būt kalpi. Mēs nesaistām sevi ar ko materiālu. Tiklīdz mēs sākam sevi saistīt ar ko materiālu, mēs nokļūstam maijas važās. Kṛṣṇa-bhuliyā. Jo tiklīdz es aizmirstu par savām attiecībām ar Krišnu... Es esmu mūžūgs Krišnas kalps. Čaitanja Mahāprabhu saka, jīvera svarūpa haya nitya-kṛṣṇa-dāsa (ČČ Madhja 20.108-109). Tāda ir dzīvās būtnes mūžīgā identitāte - palikt Krišnas kalpam. Tiklīdz mēs to aizmirstam, esam maijas ietekmē. Tiklīdz somājam, ka "es esmu Krišna", tā ir maija. Maija nozīmē ilūzija, ko var atveirīt, attīstot zināšanas. Tas ir gjānī. Gjānī nozīmē īstās zināšanas, saprast stāvokli. Zināšanas nav, ka "esmu vienāds ar Dievu, es esmu Dievs." Tās nav zināšanas. Es esmu Dievs, bet esmu Dieva daļiņa. Toties Augstākais Dievs ir Krišna. Īśvaraḥ paramaḥ kṛṣṇaḥ (Bs. 5.1.).